10 niezbędnych rzeczy na każdy wakacyjny wyjazd

10 niezbędnych rzeczy na każdy wakacyjny wyjazd

Planując swój własny urlop, wydaje nam się, że zabraliśmy wszystko, co potrzebne. Ale czy na pewno? Istnieje cała lista rzeczy, które są nie do końca oczywiste, ale będą niezwykle pomocne podczas naszej podróży. O czym powinniśmy pamiętać? Więcej informacji na ten temat w poniższym artykule.

Nie da się ukryć, że każdy region, w który się wybieramy, ma swoje określone wymagania. Warto jednak podkreślić, że niezależnie od celu naszej podróży, niezbędne będą rzeczy, które najlepiej zabrać wszędzie. Są to zarówno powoli odchodzące w zapomnienie rozwiązania, jak i te zupełnie nowe. Przede wszystkim gwarantują one komfort naszego podróżowania, jak i samo zwiedzanie już na miejscu, w wybranym przez nas miejscu.


Co zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd?


Z pewnością bardzo często zdarza się, że pakując swoją walizkę na urlop, zastanawiamy się, co tak naprawdę będzie nam potrzebne,. To oczywiste, że są to rzeczy najważniejsze, jak i te zdecydowanie mniej istotne. Pamiętać jednak musimy, że większość z nich może okazać się niezwykle ważna. Warto w związku z tym kilka dni przed pakowaniem, stworzyć swoją listę rzeczy, niezbędnych na wyjazd. Warto przede wszystkim rozpocząć od tych, naszym zdaniem, najważniejszych. 


Zapakowanie walizki na wyjazd to często prawdziwe wyzwanie. Sprawdź koniecznie: Jak dobrze spakować się na wyjazd?


Warto podkreślić, że taka lista może się zupełnie różnić w przypadku, gdy wyruszamy nad morze, w góry, czy nad jezioro. Istnieje jednak lista rzeczy, które warto zabrać ze sobą wszędzie. W dużej mierze ułatwią one nam podróżowanie i samo zwiedzanie. O czym warto pamiętać?


 1. Dokumenty


To bez wątpienia najważniejsza rzecz, o której powinniśmy pamiętać. Bez nich stajemy się w pełni anonimowi, a ich brak w wielu przypadkach może okazać się dla nas niezwykle kosztowny, w przypadku gdy prowadzimy samochód lub gdy przekraczamy granicę np. podczas wędrówek po górach. Dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, dowód rejestracyjny, czy bilet (jeśli podróżujemy środkami komunikacji publicznej) warto mieć zawsze przy sobie. Jeśli wybierasz się za granicę, to warto zeskanować swoje dokumenty i przesłać na swój adres e-mail - to dobre rozwiązanie, które będzie niezwykle istotne w przypadku kradzieży lub ich zgubienia.


 1. Mapy i przewodniki


To rozwiązania, które z każdym kolejnym rokiem są zastępowane przez coraz to nowsze technologie. Tradycyjne rozwiązania w wielu przypadkach sprawdzają się jednak najlepiej, bo każda technologia potrafi zawodzić. Niezależnie od tego, gdzie się wybieramy i jaki telefon przy sobie mamy, warto zabrać ze sobą tradycyjną mapę i przewodniki, które doskonale sprawdzą się w przypadku braku internetu. Każdy przewodnik zawiera wszelkie informacje, które ułatwią nam zwiedzanie, odkrywanie i podróżowanie. Bez problemu znajdziemy w nich wszelkie informacje o atrakcjach, plażach, czy wyjątkowych miejscach.


 1. Nawigacja


Jeśli mamy przy sobie tradycyjną wersję mapy i przewodników, to warto mieć przy sobie również nawigację, która jest najpopularniejszym obecnie środkiem, ułatwiającym przemieszczanie. Mowa tu oczywiście o tej samochodowej, a także tej, którą każdy posiada w swoim telefonie. Wyznaczy najkrótszą trasę, poinformuje o utrudnieniach - to takie proste i niezwykle potrzebne.


Często stoisz w korkach podczas wakacyjnej podróży? Przeczytaj koniecznie: Jak uniknąć korków podczas wakacyjnych wyjazdów?


 1. Aplikacje na telefon


O tym, jak ważne jest korzystanie z telefonu podczas urlopu, chyba nie trzeba nikomu mówić. Istnieje wiele różnych aplikacji, które mogą okazać się niezwykle przydatne podczas wakacyjnego wyjazdu. 


Są to m.in.:


 • aplikacje do nawigacji, działające bez konieczności transmisji danych

 • aplikacje z przewodnikami turystycznymi

 • aplikacje do śledzenia wydatków i możliwości wymiany waluty w przypadku wyjazdów zagranicznych

 • translator - ułatwiający komunikację i tłumaczenie na niemal wszystkie języki świata

 • aplikacje i strony do rezerwacji noclegów - warto zajrzeć na Nocowanie.pl :)

 • media społecznościowe - dzięki którym pozostajemy w stałym kontakcie z naszą rodziną i znajomymi

 • aplikacje do prostej i szybkiej obróbki zdjęć, by nadać swoim fotografiom odpowiedniego charakteru


 1. Kompas


To skuteczne narzędzie, które ułatwia przemieszczanie się, gdy każda możliwa technologia zawodzi. Szczególnie przydatny podczas wypraw górskich lub gdy zabłądzimy w lesie. Jest już nieco rzadziej stosowany, ale może się okazać niezwykle pomocny, gdy stracimy orientację w terenie.


 1. Aparat fotograficzny


Chyba nikt nie wyobraża sobie wakacyjnego wyjazdu bez aparatu fotograficznego. Robienie zdjęć, by móc dzielić się przeżyciami z bliskimi i powracać do tych chwil wspomnieniami w kolejnych latach to zajęcie, które robi niemal każdy. Nie trzeba mieć profesjonalnego sprzętu. Wystarczy najzwyklejszy aparat. Większa część osób do tego celu używa swojego smartfona, który coraz częściej jest wyposażany w wysokiej klasy aparat, bez konieczności stosowania dodatkowych obiektywów, jak to ma miejsce chociażby w przypadku tradycyjnych lustrzanek.


Lubisz robić zdjęcia? Poznaj: 10 miejsc w Polsce na świetne zdjęcia na Instagrama


 1. Odpowiedni prowiant


Nie trzeba nikomu mówić, jak ważną rolę odgrywa odpowiedni prowiant - szczególnie, gdy wybieramy się na wyprawy górskie lub na plażowanie. Warto przede wszystkim pamiętać o dużej ilości wody, kanapkach i owocach. Odpowiednie nawodnienie podczas upalnego lata jest niezwykle istotne, bo nasz organizm na każdym kroku traci ogromną ilość wody. Dlatego warto ją na bieżąco uzupełniać. Podobnie jest z wyżywieniem. Nie dotyczy to tylko i wyłącznie naszych wypraw, ale również samej podróży w nasze miejsce wypoczynku.


 1. Środki pierwszej pomocy


Pomimo tego, że każdy z nas zawsze stara się być ostrożny, to podczas naszego urlopu mogą zdarzyć się sytuacje nieprzewidziane. Warto mieć przy sobie mini-apteczkę, w której znajdą się środki przeciwbólowe, woda utleniona, plastry i bandaże. Są to podstawowe środki, które każdy powinien mieć ze sobą. W obecnym czasie trwającej pandemii koronawirusa, warto również pamiętać o płynie do dezynfekcji rąk i maseczkach, które w dalszym ciągu mamy obowiązek stosować w przypadku dużych zgromadzeń ludzi i w miejscach publicznych.


By użycie środków pierwszej pomocy nie było konieczne, zapoznaj się z artykułem na temat: Na co uważać podczas wakacji? Wypoczywaj bez nieprzyjemnych przygód


 1. Nakrycie głowy


Ostatnie lata pokazały, że wakacje w Polsce potrafią być naprawdę gorące. By spędzić je bezpiecznie, każdy z nas powinien pamiętać o nakryciu głowy - i to niezależnie, czy wybieramy się nad morze, w góry, czy nad jezioro. Ochrona głowy jest niezwykle ważna, bo chroni nasz organizm przed przegrzaniem i udarem słonecznym. Warto w związku z tym zakładać czapkę, kapelusz, czy chustę.


 1. Powerbank


Jako, że na każdym kroku towarzyszy nam telefon, który w każdej chwili potrafi się rozładować, to warto zabrać ze sobą dodatkowe źródło energii, czyli powerbank. Odpowiednio naładowany powerbank w kilka chwil “przywróci do życia” telefon, czy tablet.


Przygotowana przez nas lista to najważniejsze rzeczy, które powinniśmy zabrać ze sobą na wakacje. Pamiętajmy oczywiście o dobrym nastawianiu i humorze, bo bez tego żaden wyjazd się nie uda. Mamy nadzieję, że Wasze wakacje z odpowiednim ekwipunkiem będą niezwykle udane. 


Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również