Aktualności

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Coraz częściej myślimy o wakacjach i planujemy urlopy. Gdzie w 2021 roku wyjadą Polacy? Na jak długo? By poznać plany wyjazdowe polskich turystów,  Nocowanie.pl zleciło badania wśród użytkowników portalu Wirtualna Polska. Co z nich wynika? O tym – poniżej.
Przed nami wypoczynek wielkanocny, który pozwala zaczynać odliczanie do tegorocznej majówki. Jaka ona będzie po wiosennym lockdownie, który kończy się 9 kwietnia?
Polska to kraj pełen pięknych i cudownych zakątków idealnych na wakacje i urlop. Poza pięknymi widokami i imponującymi zabytkami w naszym kraju znajdziemy także niezwykłe i niecodzienne atrakcji. Niektóre z nich naprawdę się wyróżniają! Sprawdź, które z nich są najdziwniejsze!
Jura Krakowsko-Częstochowska to idealne miejsce na rodzinny wyjazd czy weekend wypełniony atrakcjami. Region oferuje wiele możliwości spędzania czasu w sposób aktywny, na przykład rowerowe wycieczki czy skałkowe wspinaczki. Kusi też miejscami, których próżno szukać gdzie indziej – przedstawiamy najciekawsze z nich.
Każda podróż po wyjątkowych, polskich regionach niesie ze sobą niezwykłe przeżycia. Odkrywamy nowe miejsca, korzystamy z klimatu i wypoczywamy w wyjątkowych miejscach. Do kategorii miejsc niezwykłych, na pewno należy kolejny obiekt, który mamy przyjemność zaprezentować. W czym tkwi jego wyjątkowość i dlaczego warto tu przyjechać?
Właśnie zmieniły się zasady kwarantanny dla osób, które wracają z zagranicy! Przepisy zostają zaostrzone, o czym poinformowali na wczorajszej (29 marca) konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Muller oraz wiceminister infrastruktury Marcin Horała. Zobacz, co dokładnie się zmieni.
Gdy nadchodzi czas poszukiwania wymarzonych miejsc na nasze wakacje, najczęściej wybieramy miejsca popularne, z dobrą lokalizacją i komfortowymi warunkami wypoczynku. Do kategorii takich miejsc na pewno można zaliczyć domki, których właścicielem jest były, znany polski piłkarz. O kim mowa i gdzie się wybrać?
To w ostatnim czasie jeden z najgłośniejszych tematów, związanych z zagranicznymi podróżami. Pomimo że wśród wielu osób, wzbudza pewne kontrowersje, to znamy oficjalne informacje, związane z wejściem paszportu szczepionkowego w życie.
Kwitnące krokusy zobaczysz nie tylko w Tatrach. Krokusowa łąka niebawem stanie się jedną z wiosennych atrakcji Muszyny! Pojawiły się już pierwsze kwiaty, co jest znakiem, że o zimie możemy zapomnieć na dobre.
W województwie świętokrzyskim znajdziemy wiele zaskakujących i wyjątkowych zakątków. Wśród nich warto odwiedzić między innymi miejsce, gdzie Lucyfer karał nieposłuszne diabły!
Planując wypoczynek w Polsce, wybieramy wiele wspaniałych miejsc. Czy wiesz, że w Polsce znajdują się również obiekty, prowadzone przez znanych polskich sportowców lub przez ich najbliższe rodziny? Jednym z takich obiektów jest Pensjonat Źródełko w Ustroniu, którego właścicielami są rodzice znanego polskiego skoczka - Piotra Żyły.
Portal Nocowanie.pl stworzył dla swoich klientów cykl webinariów. Podczas ostatniego spotkania podjęto temat usług, które oferowane są w ramach abonamentu. Przedstawiamy najważniejsze informacje.
Za oknem coraz cieplej, dni robią się coraz dłuższe, a na niebie pojawiają się pierwsze bociany i żurawie. To jasny znak, że wiosna rozkręca się na dobre i od teraz powinniśmy już mieć do czynienia z piękną i słoneczną aurą. Gdzie można zaobserwować pierwsze bociany i żurawie tej wiosny?
Zamknięte szlaki w Karkonoskim Parku Narodowym! Taką informację można znaleźć w mediach społecznościowych KPN. Na szczęście nie dotyczy to wszystkich ścieżek, a sam powód także jest bardzo ważny.
Sytuacja epidemiczna z dnia na dzień staje się coraz bardziej niepokojąca. Od 27 marca obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa i ograniczenia, które kilka dni wcześniej zostały opublikowane na konferencji premiera i ministra zdrowia. Czy polski rząd zdecyduje się na wprowadzenie stanu nadzwyczajnego w naszym kraju?
Wielkanoc to święto upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, które spędzamy w gronie rodzinnym, uczestnicząc w nabożeństwach oraz skrupulatnie przygotowując wiele wyśmienitych potraw wielkanocnych . Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję . W Polsce bardzo pielęgnuje się obyczaje i tradycje wielkanocne.
Od dziś (27 marca) obowiązują w całej Polsce nowe obostrzenia. Zamknięte zostały m.in. sklepy meblowe i budowlane oraz salony fryzjerskie. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać? Wszystkie szczegółowe informacje znajdziemy poniżej.
Co wspólnego ma autor “Władcy Pierścieni” z Polską? Okazuje się, że z naszego kraju pochodzi inspiracja do stworzenia jednego z głównych bohaterów powieści. Poznajcie tę fascynującą historię, być może zachęci was ona do głębszego poznania tej niezwykłej okolicy.
W 2021 roku słynna majówka to tylko trzy dni wolne od pracy. Tyle jednak wystarczy, by nieco odpocząć. Wszyscy zastanawiamy się ciągle czy wyjazdy na majówkę będą możliwe. Jak będzie wyglądała sytuacja w epidemiologiczna w Polsce? Czy obostrzenia zostaną zniesione? Póki co zostają nam jedynie domysły.
Przed nami Święta Wielkanocne - uznawane za jedne z najbardziej rodzinnych świąt w roku. Z racji obostrzeń, związanych z pandemią koronawirusa, na pewno będzie to czas inny niż ten, do którego przywykliśmy. Co przyniesie nam pogoda na ten czas? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy prognozę pogody na Święta Wielkanocne.