Ciekawe miejsca na Mazurach

Ciekawe miejsca na Mazurach

Mazury to jeden z najpiękniejszych regionów Polski, który kojarzy się głównie z malowniczymi jeziorami. Jednak ten zakątek ma do zaoferowania o wiele więcej niż może się wydawać. Ciekawe miejsca na Mazurach to nie tylko woda, ale również zabytki i oryginalna architektura, która zachwyca wiele osób.

Stolica żeglarstwa - Mikołajki


Nikt nie może wyobrazić sobie wyjazdu na Mazury bez wizyty w Mikołajkach. Właśnie w tym mieście w trakcie sezonu odbywają się liczne imprezy kulturalne i koncerty. Jednak wiele osób przyjeżdża do Mikołajek, by wziąć udział w regatach lub pożeglować po jeziorze Mikołajskim.

Mikołajki są idealnym miejscem nie tylko dla pasjonatów żagli, ale również osób, które cenią sobie atmosferę tego miasta. Przejażdżki bryczką, rowerem lub spokojne spacery to tylko nieliczne z atrakcji, które można tam znaleźć. Wieczorem na wszystkich czekają gwarne tawerny oraz szanty, bez których nie może się odbyć żadne spotkanie w Mikołajkach.

 

Giżycko


Giżycko to miasto znajdujące się w obrębie Krainy Wielkich Jezior Mazurskich i będące jednym z większych ośrodków turystycznych regionu. Miasto może pochwalić się licznymi zabytkami, pochodzącymi jeszcze z czasów średniowiecza. W Giżycku odbywają się też znane imprezy kulturalne, do których należy Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej a także Masovia Folk Festiwal, przedstawiający muzykę etniczną w najlepszym wykonaniu.

Do atrakcji turystycznych Giżycka należy też most obrotowy na kanale Łuczańskim. Pochodzi on z początków XX wieku i jest jedną z niewielu podobnych konstrukcji w Europie. Mimo że most wyposażony jest w napęd elektryczny, obsługiwany jest ręcznie według rozkładu rejsów statków Żeglugi Mazurskiej.

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również