Ciekawy śląski zamek dostępny dla turystów. Gdzie się znajduje?

Ciekawy śląski zamek dostępny dla turystów. Gdzie się znajduje?

Każda wyjątkowa podróż po Polsce, obfituje w wiele wspaniałych przeżyć. Niektóre grupy turystów pragną za wszelką cenę zobaczyć możliwie jak najwięcej. Jednym z chętnie odwiedzanych miejsc, w niemal każdej części naszego kraju, są zamki. Jeśli planujesz urlop w Beskidach, to wizyta w tym zamku powinna być obowiązkowa. Szczególnie, że został on już udostępniony dla turystów.

Każdy turysta, który wybiera domki Beskidy na miejsce swojego urlopu, najczęściej chce miło spędzić czas, zdobywając popularne szczyty górskie, czy korzystając ze wspaniałego klimatu. Okazuje się jednak, że Beskid Śląski to coś więcej niż tylko góry. To również wspaniałe zabytki. Można tu znaleźć liczne muzea, świątynie, czy też zamki w Polsce, które w ciekawy sposób prezentują historię danego regionu. Do już i tak ciekawych zabytków regionu, w ostatnim czasie dołączył zamek Grodziec Śląski, który zyskał zupełnie nowe oblicze.


Poznaj: 7 zamków, w których starszy! Najciekawsze miejsca na urlop!


Zamek w Grodźcu Śląskim - wyjątkowa atrakcja dla turystów, którzy wypoczywają na Śląsku


Tę warownię można śmiało określić jako pewnego rodzaju beskidzką perełkę. Warto się tu wybrać o dowolnej porze. Z tej propozycji powinni w szczególności skorzystać ci turyści, którzy wybrali noclegi na Śląsku


Pałac, dzięki odpowiednim środkom, przeszedł niezbędną modernizację i przez to stał się jednym z najatrakcyjniejszych na Śląsku Cieszyńskim i jest wysoko ceniony za wkład w dziedzictwo kulturowe regionu. 


Historia tego zabytku sięga XVI wieku. Miejsce, w którym znajduje się do dzisiaj murowany zamek, można uznać za ufortyfikowane i przechodzące kolejne fazy przebudowy miejsce (od XIII wieku), od założenia ziemno-drewnianego po zamek murowany stojący w większym zespole obwarowań, być może ziemno-drewnianych. Najstarsza faza murowana zamku datowana jest na wiek XV i wiąże się z dzisiejszymi piwnicami, które odpowiadać mają jego pierwotnemu przyziemiu. 


Tutaj znajdziesz atrakcje turystyczne na Śląsku:

Ufortyfikowana twierdza stała na trasie traktu handlowego wiodącego z Małopolski przez Śląsk Cieszyński na Morawy. Zamek nie nosi śladów pożaru, co jest unikatowe bowiem można przypuszczać, że od początku swego istnienia nigdy nie uległ zniszczeniu czy zrujnowaniu. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest jeszcze lepiej, szczególnie, że w ostatnich latach budowla przeszła modernizację i właśnie teraz została oddana dla turystów.


Zobacz również: Najstarszy zamek w Polsce. Czy wiesz gdzie się znajduje?


Co się zmieniło w zamku w Grodźcu Śląskim?


Właścicielem tego zabytkowego miejsca jest Michał Bożek - właściciel wód mineralnych “Ustronianka”. W 2004 roku postanowił zakupić zamek i park w Grodźcu Śląskim, w którym właśnie zakończyły się wszelkie prace renowacyjne, którego celem było przywrócenie mu dawnej świetności i utworzenie zabytkowego „Zespołu Zamkowo-Parkowego w Grodźcu Śląskim”. 

 

Obiekt jest pewnego rodzaju muzeum-rezydencją, które wzorem XIX-wiecznych polskich siedzib, pełni społeczno-kulturalną misję, z miejscem służącym prywatnemu życiu i reprezentacyjnym funkcjom swej firmy. Jednym z elementów tego projektu jest udostępnienie szerokiej publiczności Muzeum Zamkowego.


Przeczytaj koniecznie: Atrakcyjny Śląsk. Miejsca warte odwiedzenia


Można już odwiedzać to odnowione miejsce, co na pewno powinno ucieszyć wszystkich turystów, którzy zamierzają spędzić urlop w Beskidach.


Zaplanuj swój pobyt i sprawdź noclegi w Grodźcu Śląskim:Beskidium

Beskidium

Brenna, ul. Barujec

Domki Brenna 10.0
Nowy Domek Pod Kogutkiem

Nowy Domek Pod Kogutkiem

Górki Wielkie, ul. Długa

Domki Górki Wielkie 10.0
Villa Greta

Villa Greta

Jasienica, ul. Polna

Kwatery i pokoje Jasienica 9.4Wszystko wskazuje na to, że zamek stanie się turystycznym hitem. Warto zaplanować swój urlop w ten sposób, by ten zamek znalazł się w planach naszej wycieczki.Następny artykuł Urlop w Karolówce. Świetna...

Komentarze (3)

Andrzej

22 dni temu
Proponuje trochę poczytać zanim coś się napisze

And

22 dni temu
O ci chodzi z tym Żywcem ? Bo nie zauważyłem kontekstu.

Andrzej

22 dni temu
Żywiec to nie Śląsk

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej