Dave Ellis - koncert w Gdyni

Dave Ellis to niesamowicie charyzmatyczny bluesman - gitarzysta, wokalista i kompozytor pochodzący z Wielkiej Brytanii. Na jego koncert zapraszamy 8 listopada do gdyńskiego Blues Club.

Artysta zaczął grać na gitarze w wieku lat dziewięciu w roku 1976, a w 1983 dawał już pierwsze koncerty. Niebawem postanowił założyć własny Blues Band, grający jako trio. Zwrócił uwagę bluesowego świata swoją energią i feelingiem a dzięki stylowi gry na gitarze jest porównywany z Jimmy'm Hendrix'em i Stevie'm Ray Vaughan'em.

 Wystarczy dodać, że legenda bluesa -sam Buddy Guy - zaprosił Dave'a do wspólnego koncertowania.Ma na koncie 14 albumów, a jego kompozycje gościły na najbardziej prestiżowych listach przebojów muzyki bluesowej.

Pod koniec czerwca 2015 roku trio Dave Ellis Blues Band zarejestrowało studyjny album zawierający 10 autorskich kompozycji Dave'a zatytułowany "Straight Up". Występował na najważniejszych festiwalach bluesowych w Europie i USA. Dzięki niezliczonej liczbie koncertów, będących prawdziwą ucztą dla wielbicieli bluesa, zgromadził spore grono wiernych fanów również w Polsce. Dave'owi, w ostatnich nagraniach i na koncertach towarzyszy dwójka bardzo doświadczonych polskich muzyków - Jerzy Janik (bass) i Sławek Puka (perkusja).

 

Bilety już od 30 zł.

 

Źródło: materiały prasowe

 

Zobacz inne wydarzenia w Gdyni

Miejsce

Blues Club
Kluby, dyskoteki

Blues Club

ul. Portowa, Gdynia

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Gdyni

Zobacz również