Dlaczego warto pojechać nad morze w sezonie jesienno-zimowym?

Dlaczego warto pojechać nad morze w sezonie jesienno-zimowym?

Urlop nad morzem dla większości osób kojarzy się tylko i wyłącznie z wakacjami i latem. To właśnie wtedy panują najlepsze warunki do plażowania i kąpieli w morzu. Jednak na tym urok nadbałtyckich plaż się nie kończy. Jesienią popularne nadmorskie miejsca są pełne uroku i to może bardziej niż latem. To właśnie teraz jest ten dobry czas, by podziwiać wszystko, co najpiękniejsze w polskim morzu. Dlaczego warto wybrać się nad morze jesienią? Sprawdźmy!

Jesienny wyjazd nad morze, co warto podkreślić na wstępie, jest idealną propozycją dla osób, które poszukują wyciszenia. To właśnie wtedy polskie plaże pustoszeją, a i o znalezienie noclegu jest dużo łatwiej. Nie oznacza to jednak, że w popularnych miejscowościach wieje nudą. Każdy może nacieszyć się tu klimatem, kilometrami pustych plaż i bursztynem, którego właśnie wtedy jest najwięcej. W miesiącach jesiennych jest również większe prawdopodobieństwo tego, że zobaczymy sztorm na morzu. 

 

 

fot. Arcaion / pixabay.com, CC0

 

Szum morza przede wszystkim uspokaja i pozwala uciec od trapiących nas problemów. Trudno również o piękniejsze okoliczności przyrody dla porannego joggingu, czy rozłożenia maty i wykonania ćwiczeń jogi. To tylko niektóre z powodów, dla których warto jest wybrać się nad morze właśnie jesienią. Dlaczego warto tu przyjechać? Więcej szczegółów poniżej.


W czym tkwi urok nadmorskich miejscowości jesienną porą?


Powodów, by wyruszyć na nasze wybrzeże właśnie teraz jest całe mnóstwo. W ostatnich latach mogliśmy zauważyć, że spora część osób właśnie teraz decyduje się na krótki, bądź dłuższy wyjazd nad morze. To, co przede wszystkim przemawia na korzyść miejscowości nadmorskich to fakt, że jest zdecydowanie taniej, unikamy również tłumów turystów i możemy spędzać swój wolny czas, tak jak najbardziej lubimy, korzystając ze wspaniałego klimatu. Wszelkiego typu aktywnościom sprzyja nie tylko klimat, ale również pogoda, która zazwyczaj zapowiada się całkiem obiecująco. 


Poszukujesz ciszy i spokoju nad morzem? Poznaj: Dzikie plaże w Polsce, czyli cisza i spokój nad Bałtykiem


Istnieją również bardziej złożone powody, dla których warto jest się tu wybrać jesienną porą. Oto niektóre z nich.


Podróż dla zdrowia i znalezienia ciszy i spokoju


Każdy, kto poszukuje spokoju i wytchnienia, powinien się wybrać nad morze właśnie teraz. Nie da się ukryć, że miesiące wakacyjne charakteryzowały się tłumem i to praktycznie w każdej miejscowości. Znaleźć ciszę i spokój było niezwykle trudno. Jesień charakteryzuje się przede wszystkim tym, że właśnie teraz w powietrzu jest obecna największa ilość jodu, co pozytywnie przekłada się na nasze zdrowie. Do tego wszystkiego sam urok tego miejsca - morze i kilometry pustych plaż, zapach rosnących sosen i słonej wody. To wszystko gwarantuje, że mamy do czynienia ze świętym spokojem, dzięki czemu możemy zapomnieć o szarej codzienności i trapiących nas problemach. 

 

 

fot. K_Moser / pixabay.com, CC0


Warto również podkreślić, że jod to nie wszystko. Nadmorskie powietrze zawiera również inne cenne składniki, takie jak chociażby wapń, czy magnez, co korzystnie wpływa na poprawę stanu naszego układu oddechowego. Sama zmiana klimatu również ma niezwykle ważne znaczenie dla komfortu naszego zdrowia psychicznego.


Łatwiej można znaleźć nocleg i jest zdecydowanie taniej


W miesiącach jesiennych znalezienie wymarzonego miejsca noclegowego jest dużo łatwiejsze niż nam się wydaje. Pamiętajmy jednak, że nie oznacza to, że ludzie w ogólnie nie podróżują w tym kierunku. Na podróże decydują się przede wszystkim ludzie starsi, którzy chcą w spokoju spędzić swój wolny czas. W popularnych miejscowościach możemy spotkać również grupy studentów, którzy korzystają z ostatnich wolnych dni przed rozpoczęciem roku akademickiego. Grażyna Herrmann

Grażyna Herrmann

Jastarnia, ul. Stelmaszczyka

Domki 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Róża Wiatrów

Róża Wiatrów

Kołobrzeg, ul. Sosnowa

Pensjonaty 9.7
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Poszukując noclegu nad morzem, musimy zdać sobie sprawę z faktu, że niektóre z obiektów charakteryzują się sezonowością, tzn. są dostępne dla turystów tylko i wyłącznie w sezonie letnim. Warto podkreślić jednak, że znajdziemy tu również obiekty całoroczne - w domkach, pensjonatach, kwaterach i pokojach, czy willach. Z myślą o turystach, wybierających się w tym okresie, prawie każdy obiekt noclegowy, ma do zaoferowania liczne usługi dodatkowe. Standard usług, co zrozumiałe, w dużej mierze jest uzależniony od kategorii obiektu. Wiadomo, że innych atrakcji możemy się spodziewać w hotelach, a innych w kwaterach i pokojach, czy domkach. Sauna, jacuzzi, baseny, zabiegi spa, czy zorganizowanie grilla będzie idealnym uzupełnieniem wyciszenia, które płynie z obcowania z naturą i pozwala w pełni się zrelaksować. Warto jest tu również spróbować świeżej ryby z porannego połowu - bez tego elementu chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie udanego wypoczynku nad morzem.


Tutaj znajdziesz najlepsze oferty noclegowe nad polskim morzem


Nawiązując do wyżywienia i innych usług nad polskim morzem, należy również podkreślić, że jest zdecydowanie taniej. Dotyczy to m.in. noclegów, atrakcji dostępnych na miejscu, czy właśnie dostępnych atrakcji. Wszystko jest na wyciągnięcie ręki, dlatego warto wszystko odpowiednio zaplanować.


Planujesz jesienny wyjazd nad morze? Sprawdź koniecznie: Jesienny wyjazd nad morze. 5 pomysłów na urozmaicenie czasu


Poszukiwanie bursztynu


Zgodnie z tym, co zostało już wcześniej wspomniane, jesienne miesiące to dobry moment dla osób, które lubią poszukiwać bursztynu na nadmorskich plażach. Jeśli danego dnia mieliśmy do czynienia ze sztormem, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że szczęście będzie nam sprzyjać i znajdziemy “dar morza”. fot. edgarsgjacs / pixabay.com, CC0

Nie da się ukryć, że to właśnie jesienią wieją silniejsze wiatry, wysokie fale naruszają spoczywające na dnie morza złoża, a na brzeg trafiają większe i cenniejsze okazy. W tym celu warto jest przede wszystkim wybrać się do Jantaru i na całą Mierzeję Wiślaną, które słyną z bursztynowego bogactwa.


Planujesz poszukiwanie bursztynu nad morzem? Sprawdź: Jak szukać bursztynu nad morzem?


Możliwość aktywnego spędzania czasufot. dworakfoto / pixabay.com, CC0

Jesień sprzyja licznym aktywnościom i lepszemu poznawaniu regionu. Najlepiej jest zaplanować czas tak, jak najbardziej lubimy. Nie ulega żadnej wątpliwości, że niektóre atrakcje, podobnie jak obiekty mają charakter sezonowy. Nie oznacza to jednak, że nie możemy zwiedzać tutejszych zabytków, wybrać się na wycieczkę rowerową popularnymi nadmorskimi trasami, czy też wybrać się do nadmorskich lasów, które słyną z niezwykłego bogactwa grzybów. Niezależnie który nadbałtycki region wybierzemy, na pewno znajdziemy wiele wspaniałych celów wycieczek, spacerów, czy odpoczynku na świeżym powietrzu.


Bliski kontakt z przyrodąfot. panipetra / pixabay.com, CC0

Wartym podkreślenia jest fakt, że przyroda najpiękniej wygląda na wiosnę i w sezonie jesiennym. Jeśli planujemy jesienny urlop nad morzem, to mamy niepowtarzalną możliwość korzystania z wielu atrakcji przyrodniczych. Jedną z nich jest bez wątpienia Wyspa Sobieszewska, na której to znajdują się dwa rezerwaty przyrodnicze Mewia Łacha i Ptasi Raj. Miejsca te pozwolą się wyciszyć i podziwiać niezwykły spektakl, którym jest bez wątpienia jesienny przelot ptaków. Wystarczy w związku z tym zabrać ze sobą lornetkę, dobry humor i wybrać się w to miejsce na spacer. To prawdziwa uczta dla każdego, nie tylko miłośnika przyrody.


Sprawdź koniecznie najlepsze oferty noclegowe na Wyspie Sobieszewskiej


Mamy nadzieję, że dzięki naszym podpowiedziom wszyscy niezdecydowani podejmą trafną decyzję i wybiorą się na jesienny urlop nad polskie morze. Jeśli tylko pogoda dopisze, warto jest poznać ten właśnie region w jesiennej szacie.
Następny artykuł Powrót do lat 50. Poznaj...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej