Dobre wiadomości! Polska jest w zielonej strefie

Dobre wiadomości! Polska jest w zielonej strefie

Dobre wiadomości dla polskich turystów! Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób umieściło nasz kraj w zielonej strefie. Co dokładnie to oznacza?

Polska jest jednym z niewielu europejskich krajów, które w całości zostały zaklasyfikowane do zielonej strefy na epidemicznej mapie Rady Europejskiej. Opracowało ją ECDC (Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób), dotyczy swobodnego przepływu osób.

Tworząc mapę, ECDC opierało się na tym, jak w poszczególnych krajach przedstawia się kwestia zakażeń.

Pokoje pod Tatrami

Pokoje pod Tatrami

Biały Dunajec, ul. Jana Pawła II

Kwatery i pokoje 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Willa PŁAZÓWKA Zakopane

Willa PŁAZÓWKA Zakopane

Zakopane, ul. Nowotarska

Wille 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Polska w zielonej strefie. Co to oznacza?


Fakt, iż cała Polska znalazła się w zielonej strefie, jest dla nas bardzo dobrą wiadomością. Jak czytamy w komunikacie PAP:

Strefa zielona oznacza, że 14-dniowy wskaźnik nowych zakażeń jest mniejszy niż 50, a wskaźnik pozytywnych testów jest poniżej 4 proc. lub 14-dniowy wskaźnik nowych zakażeń jest mniejszy niż 75, a wskaźnik pozytywnych testów - mniejszy niż 1 proc.


Dlaczego ECDC przygotowuje taką mapę? Mówiąc najprościej: może stanowić materiał pomocniczy dla państw członkowskich Unii Europejskiej, podejmujących decyzję o ograniczeniach w sposobach podróżowania podczas pandemii. Mieszkańcy krajów, które oznaczone są na zielono teoretycznie nie powinny mieć większych problemów z przemieszczaniem się - o ile mają już na przykład certyfikat pełnego szczepienia albo negatywny test na covid-19.

Tatry Panorama

Tatry Panorama

Zakopane, ul. Oberconiówka

Apartamenty 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Willa - Pensjonat Bajka

Willa - Pensjonat Bajka

Międzybrodzie Żywieckie, ul. Leśna

Domki 10.0


Jak wygląda sytuacja w Europie?


Jak już wspominaliśmy, Polska należy do niewielu europejskich krajów, które na epidemicznej mapie ECDC zostały oznaczone na zielono. Wśród tego grona są między innymi Finlandia, Czechy, Słowacja, Islandia, Rumunia czy Bułgaria.

Na pomarańczowo zaznaczono Litwę, Estonię, Francję, Portugalię oraz prawie całą Hiszpanię. Oznacza to, że sytuacja w tych krajach nadal jest niepokojąca.

Sytuację każdy monitorować na bieżąco. Mapa epidemiczna dostępna jest bowiem na stronie internetowej ECDC (www.ecdc.europa.eu), aktualizacje publikowane są co czwartek.

Źródło: Wirtualna Polska, PAP

Następny artykuł Najzimniejsze miejsca w Polsce

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej