#DOBREWIEŚCI! Pozytywne wiadomości dla turystów

#DOBREWIEŚCI! Pozytywne wiadomości dla turystów

Co dobrego czeka turystów w najbliższych dniach? Jest sporo pozytywnych wieści, które przedstawiamy niżej!

Atrakcyjna forma zwiedzania Lublina, Tatrzański Park Narodowy otwiera jeden z popularnych szlaków czy nowości w zoo w Zamościu. To tylko kilka z przygotowanych przez nas wiadomości. Zobacz pozostałe #dobrewieści!

#dobrewieści - najważniejsze wiadomości dla turystów


  • W Lublinie rozpoczyna się Carnaval Sztukmistrzów!

Carnaval Sztukmistrzów to fantastyczna kilkudniowa impreza poświęcona sztuce cyrkowej. Nikt tu nie tresuje zwierząt - swoje umiejętności prezentują za to akrobaci, żonglerzy i klauni. Przestrzeń na Starym Mieście w Lublinie artyści cyrkowi chodzą po linach, popisując się swoimi umiejętnościami przed zgromadzoną niżej publicznością.

Poznaj pełny program Carnavalu Sztukmistrzów:
Carnaval Sztukmistrzów 2021 - Dzień I
Carnaval Sztukmistrzów 2021 - Dzień II
Carnaval Sztukmistrzów 2021 - Dzień III

Zobacz atrakcyjne noclegi w Lublinie:
Best Stay

Best Stay

Lublin, ul. Towarowa

Apartamenty
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Apartament 39

Apartament 39

Lublin, ul. Czechowska

Apartamenty 9.7
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
numer 6

numer 6

Lublin, ul. Złota

Apartamenty 9.8


  • Wakacyjne atrakcje Lublina – linia turystyczna “T” oraz kawiarnia na Wieży Trynitarskiej

Linia turystyczna “T” w każdy wakacyjny weekend woziła po mieście turystów. W 2020 r. z powodu pandemii kursy zostały odwołane, jednak w tym roku znowu można przejechać się zabytkowymi pojazdami – starym “ogórkiem” nazwanym Gutkiem oraz kultowym Ziutkiem, czyli radzieckim trolejbusem.

Kursy odbywają się co dwa tygodnie, a najbliższy już w tę niedzielę (25 lipca). Turyści wsiadają na przystanku przy Bramie Krakowskiej (ul. Lubartowska), wycieczka trwa 45 minut. W linii T obowiązują bilety – takie same jak na zwykłych liniach.


Jak informuje lubelski “Dziennik Wschodni”, na przełomie lipca i sierpnia na szczycie Wieży Trynitarskiej ma powstać nieduża kawiarnia.  

Nie będzie to taka kawiarenka, w której będziemy mogli usiąść i pić kawę w ekskluzywnej porcelanie. To będzie raczej kawiarenka turystyczna. Kawa będzie w papierowych kubkach, bardziej na stojąco niż na siedząco, żeby można było sobie z nią wyjść na taras - tłumaczy “Dziennikowi Wschodniemu” gospodarz obiektu.


Mimo że nie ma co liczyć na dłuższy relaks przy kawie, to i tak warto będzie skorzystać z tej opcji. Widok z wysokości 40 metrów z kubkiem aromatycznego napoju okaże się jeszcze lepszy!

Wieża Trynitarska w Lublinie

Wieża Trynitarska w Lublinie

Lublin, ul. Królewska

Zabytki 7.4


  • Dobre wieści od Tatrzańskiego Parku Narodowego!

Od poniedziałku 19 lipca 2021 r. ponownie dostępny jest żółty szlak od Czarnego Stawu Gąsienicowego na Zawrat. Jak informuje TPN:

Prowadzona była przebudowa stopni skalnych, prace porządkowe na szlaku (np. przycinanie kosówek, które utrudniały poruszanie się wyznaczonym szlakiem) i usuwanie luźnego materiału skalnego.


Natomiast od wtorku 20 lipca kolejka na Kasprowy Wierch może przewozić więcej pasażerów. Ze względu na kwestie ochrony przyrody obowiązywał limit 30 osób - teraz zwiększono go do 60 osób. Oprócz tego wydłużone zostały godziny funkcjonowania kolejki. Pierwszy wyjazd na szczyt odbywa się o godzinie 7 rano, a ostatnia jazda w dół o godzinie 21. Takie rozwiązanie powinno zmniejszyć kolejkę osób, które codziennie czekają na wjazd na Kasprowy Wierch.


  • Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym – znamy program filmowy festiwalu

Festiwal Dwa Brzegi powraca w stacjonarnej formie. Rozpoczyna się 31 lipca 2021, miasteczko festiwalowe stanie tradycyjnie w Kazimierzu Dolnym przy ul. Nadwiślańskiej 9. Ze względu na obostrzenia covidowe zapełniona będzie tylko połowa dostępnych miejsc.

W programie Dwóch Brzegów jest aż 19 pokazów premierowych. Wśród nich opowieść o “Człowieku, który sprzedał swoją skórę”, by z Libanu dostać się do Paryża i o Alicji (Alba Rohwacher), która ze szwajcarskiej wioski uciekła do Libanu, bo tam móc żyć pełnią życia (“Niebo Alicji”). Świat ze wszystkimi kontrastami i absurdami, jak w filmie “Jeźdźcy sprawiedliwości” z Madsem Mikkelsenem i romans ze sztuczną inteligencją w tle w filmie “Jestem twój” z Sandrą Huller. Współczesność opisaną oczami dokumentalistów odnajdziecie w filmach: “1970” Tomasza Wolskiego, “Kolektyw” Alexandra Nanau czy “Descent” Nays’a Baghai.

Gościem specjalnym Dwóch Brzegów będzie Agata Kulesza.

Zobacz noclegi w Kazimierzu Dolnym:
Pokoje i Mieszkanie Przy Lesie

Pokoje i Mieszkanie Przy Lesie

Kazimierz Dolny, ul. Kwaskowa Góra

Kwatery i pokoje 9.4
Willa MALWA

Willa MALWA

Kazimierz Dolny, ul. Nadrzeczna

Kwatery i pokoje 8.7
Pokoje gościnne

Pokoje gościnne

Kazimierz Dolny, ul. Nadwiślańska

Kwatery i pokoje 9.7


  • Warszawskie ZOO ma nowego mieszkańca!

Jest nim uroczy wielbłąd dwugarbny o imieniu Maniek. W tej chwili wraz ze swoją mamą przebywa na wybiegu kwarantannowym, natomiast publiczność zobaczy go, jak tylko podrośnie! Warto wiedzieć, że na wolności baktriany, czyli wielbłądy dwugarbne, zamieszkują stepy Mongolii i Chin. Jest to gatunek krytycznie zagrożony wyginięciem, głównie z powodu działalności człowieka.

  • ZOO w Zamościu z nową ofertą

W piątek 16 lipca oficjalnie otwarto nowe obiekty zamojskiego zoo. Powstały tam między innymi woliery dla ptaków - od jesieni mieszkańcami ogrodu zoologicznego będą flamingi! Oprócz tego budynki i wybiegi dla piesków preriowych, mrówkojadów olbrzymich, leniwców, aguti, wikunii, mar patagońskich i nandu, dikdików oraz świń rzecznych i guźców. Jest też nowy wybieg dla antylopy afrykańskiej i osła somalijskiego.

W planie są kolejne inwestycje – na przykład w wybieg dla nosorożca indyjskiego oraz miejsce dla pingwinów.


Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej