Ferie zimowe 2021. Co robić w Krakowie?

Ferie zimowe 2021. Co robić w Krakowie?

Jak wykorzystać wolny czas naszego dziecka, skoro musimy pozostać w mieście? Pomysłów może być naprawdę wiele. Wszystko zależy od zainteresowań dziecka. Ferie zimowe w Krakowie wcale nie muszą być nudne! Organizowane są różnorodne zajęcia, a i miejsc, które możemy odwiedzić jest naprawdę wiele. Poniżej znajdziecie kilka podpowiedzi!

Przyzwyczailiśmy się do zimowych wyjazdów, do różnorodnych koloni organizowanych przez firmy prywatne, szkoły czy stowarzyszenia. Ferie zimowe 2021 będą zdecydowanie inne od poprzednich. Jak zaplanować ten wolny czas, by dziecko nie nudziło się siedząc w domu? Kraków jest duży i różnorodny. Bez problemu powinniśmy więc znaleźć coś odpowiedniego.

Podczas ferii zimowych w Krakowie odbędą się liczne półkolonie, różnorodne warsztaty – artystyczne, taneczne czy teatralne, lekcje języków obcych czy zajęcia sportowe. Wystarczy dobrze się rozejrzeć. Poza tym pamiętajmy, że my sami także możemy zapewnić dzieciom atrakcje. Kraków to liczne trasy spacerowe, parki i ustronne miejsca. Jest Las Wolski, w którym możemy spędzić dzień, Zakrzówek czy Ojcowski Park Narodowy – nieopodal.

Organizowane będą także półkolonie, np. sportowe czy artystyczne, jednak tylko dla dzieci młodszych. Jak się okazuje, każdy wypoczynek w ramach półkolonii musi być zgłoszony do bazy prowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej na stronie wypoczynek.men.gov.pl. Jeśli więc chcemy sprawdzić gdzie są jeszcze wolne miejsca na zbliżające się ferie zimowe 2021 w Krakowie, wystarczy wejść na stronę wypoczynek.men.gov.pl, wybrać datę rozpoczęcia i zakończenia wypoczynku, wpisać miasto w którym mieszkamy i po podaniu wszystkich potrzebnych informacji, należy kliknąć przycisk „szukaj”. Po wykonaniu tych wszystkich czynności na ekranie zobaczymy wszystkie placówki, w których organizowane są półkolonie dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej.


Gdzie odbędą się półkolonie podczas ferii zimowych 2021 w Krakowie?


Organizatorami półkolonii są szkoły podstawowe, ośrodki kultury, fundacje i stowarzyszenia. W Krakowie na półkolonie zapraszają m.in.: Fundacja Robo Sapiens, UKS WILGA KRAKÓW, Stowarzyszenie Sportowe Radwansport, Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Krakowska, Stowarzyszenie Speed-ball Tours, Fundacja Login Sport , Centrum Młodzieży na ulicy Krupniczej, UMKS Olimpic Kraków, Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND-SPORT, FUNDACJA AKADEMIA PIŁKARSKA FUTBOLICA,Tamara Olko Torrealba El Bombo hiszpański dla dzieci, KreaTech Dagna Grzesik czy Centrum Sportowo-Edukacyjne SkakAnka. W sumie jest blisko 40 propozycji.

Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie naszym i naszych dzieci. Na jakich zasadach można zorganizować wypoczynek? O tym możecie przeczytać w oddzielnym tekście. Jeśli poszukujesz innych pomysłów na ferie w mieście, znajdziesz je tutaj >>>

Chcesz zobaczyć jakie wydarzenia odbędą się w Krakowie na początku stycznia? Sprawdź to w naszym kalendarzu imprez i wydarzeń kulturalnych.

Następny artykuł Okolice Kazimierza Dolnego...

Komentarze

Zobacz również