Finlandia w Karkonoszach? Odwiedź niezwykłą lapońską wioskę

Finlandia w Karkonoszach? Odwiedź niezwykłą lapońską wioskę

Wiele jest w Polsce takich miejsc, które swoim klimatem, pewnymi cechami, czy wyglądem, przypominają te najpopularniejsze atrakcje z Europy, a nawet ze świata. Są polskie Malediwy, więc dla równowagi musi być też nieco chłodniej, dlatego wartym odwiedzenia miejscem będzie polska Finlandia, znajdująca się w Karkonoszach, znajdująca się w miejscowości Borowice. W czym tkwi wyjątkowość tej wspaniałej atrakcji?

Patrząc na podróżowanie polskich turystów, można dojść do wniosku, że w tych najpopularniejszych regionach poszukują możliwości odpoczynku w wyjątkowych miejscach, jak też odkrywania licznych atrakcji, które są pewnego rodzaju wyróżnikiem miejscowości lub okolicy. 


O popularności noclegów w Karkonoszach raczej nie trzeba nikogo przekonywać. W sezonie letnim chętnie zdobywamy Śnieżkę, czy Szrenicę, odwiedzamy Wodospad Kamieńczyka, natomiast w sezonie zimowym korzystamy ze wspaniale przygotowanych tras narciarskich, które są uznawane za te najlepsze w Polsce. Jest jeszcze coś, co bez wątpienia wyróżnia to miejsce. To fińska wioska Kalevala, znajdująca się w Borowicach. Każdy będzie się tu mógł poczuć jak w Laponii, skorzystać ze wspaniałych atrakcji, czy zakupić fińskie regionalne produkty. Na tym wyjątkowość tego miejsca jednak się nie kończy!


Zobacz koniecznie: Nie tylko Karpacz i Szklarska Poręba. Co warto zobaczyć w Karkonoszach?


Kalevala - namiastka Finlandii w samym sercu Karkonoszy!


Jedyna w swoim rodzaju - w tych kilku słowach można trafnie opisać to miejsce, które mamy przyjemność zaprezentować w tym artykule. Kalevala to namiastka Finlandii, znajdująca się w jednym z najchętniej odwiedzanych regionów górskich w Polsce, czyli w Karkonoszach. Zlokalizowana jest w miejscowości Borowice, przy ulicy Lapońskiej 1.


Okazuje się, że można przenieść wszystko, co związane z Finlandią, poza jej granice. Do tej karkonoskiej atrakcji przybywają prawdziwe tłumy. I nie ma co się dziwić, bo znajdziemy tu dosłownie wszystko, co związane z północą Europy.fot. LTapsaH / pixabay.com, CC0

Są klimatyczne skandynawskie domki, wykonane z fińskiego drewna, jest domek Muminków, czy też Namiot Wikingów z pełnym wyposażeniem. Mieszkają tu również najbardziej charakterystyczne zwierzęta tego państwa, czyli renifery, czy psy husky.


Najważniejsze i najpopularniejsze atrakcje Kalevali to przede wszystkim:


 • namiot Wikingów z wyposażeniem

 • fińskie sauny

 • namioty lavvu

 • beczki kąpielowe

 • namioty z grillami

 • Dom Muminka

 • prawdziwe renifery

 • przyroda, przypominająca tę ze Skandynawii

 • wszystkie elementy konstrukcyjne są robione w Finlandii

 • pokazy zorzy polarnej, realizowane w technologii okularów VR - filmy nagrane kamerą 360 stopni będzie można oglądać siedząc na dworze, na leżaku z kocem i dobrą czekoladą w kubku oraz skandynawską muzyką w słuchawkach

 • wizyta w wiosce przybliża gościom historię, kulturę oraz obyczaje fińskie

 • można tu nabyć słynne produkty z Finlandii, takie jak Finnish Baby Boxy, czyli wyprawki dla dzieci w formie pudełka.


Kalevala powalczy o prestiżową nagrodę!


O tym, jak wyjątkowe jest to miejsce, niech świadczy fakt, że ta karkonoska atrakcja została nominowana do prestiżowej nagrody, jaką jest World Travel Awards, czyli po prostu Turystyczny Oscar. 


Do plebiscytu nominowane są między innymi atrakcje turystyczne, branże hotelarskie, linie lotnicze, kierunki wakacyjne czy biura podróży. Tegoroczna finałowa gala odbędzie się 1 października 2022 roku na Majorce.


Kalevala powalczy z innymi europejskimi atrakcjami w kategorii "Wiodąca atrakcja turystyczna w Europie 2022", a będzie ona konkurować z obiektami z Francji, Portugalii oraz Szwajcarii. Decydujący wpływ na wyniki mają przede wszystkim specjaliści i menagerowie branży turystycznej, jak i sami turyści.


Sprawdź noclegi w Borowicach:DOM TATRY

DOM TATRY

KARPACZ, ul. Borowice

Pensjonaty KARPACZ 9.2
Villa Idylla

Villa Idylla

Przesieka, ul. Droga Turystyczna

Wille Przesieka 10.0Kalevala to bez wątpienia punkt obowiązkowy na mapie Karkonoszy. Przekonaj się, jak wyjątkowe potrafi być to miejsce!


Źródło: TurystykaWPNastępny artykuł Polska Padwa. Gdzie jest i...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej