Gdzie Polacy wyjeżdżali na wakacje w lipcu 2017?

Połowa wakacji za nami! Już teraz możemy stwierdzić, że tegoroczny letni sezon turystyczny będzie należał do udanych. Polska znajduje się wśród najpopularniejszych kierunków letnich podróży rodaków.  Sprawdź, jakie miejscowości były najczęściej i najchętniej odwiedzane przez internautów w lipcu.

W lipcu bieżącego roku w rankingu najczęściej wybieranych regionów w kraju, wygrywają góry. W czołówce zestawienia znajduje się Zakopane. Góry to w tym roku największy hit na wakacje. Właśnie do tych ośrodków  turyści wysłali najwięcej zapytań o noclegi. Trudno się temu dziwić, w końcu stolica polskich Tatr oferuje mnóstwo atrakcji.

Na drugiej pozycji z niewielką różnicą plasuje się nadmorskie Władysławowo.  Oprócz urokliwych plaż i szumiącego morza znajdziemy tu szereg atrakcji turystycznych, Port Rybaka, Półwysep Helski oraz Zatokę Pucką.

Warto dodać, że w ubiegłym roku było odwrotnie i w rankingu królowało właśnie polskie morze.

Podobnie, jak rok temu top 3 zamyka Łeba. Dalej również znajdziemy nadmorskie miejscowości Krynicę Morską i Kołobrzeg, które odnotowały delikatny wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. Listę nadmorskich miejscowości przerywa Karpacz, który awansował o dwa oczka w porównaniu z 2016 rokiem.  Do największych atutów miasteczka zaliczamy oczywiście malownicze szlaki turystyczne. Dalej w rankingu top 10 znajdziemy Jastarnię, Międzyzdroje i Mielno, które spadło aż 5 pozycji. Zestawienie zamyka Szczawnica.

Zaraz za topową dziesiątką znalazły się Ustka, Sopot i Gdańsk, czternasta pozycja należy do górskiej Soliny z pięknym jeziorem. Nocowanie odnotowało również wzrost zapytań o Okuninkę nad Jeziorem Białym.

Raport został przygotowany na podstawie zebranych zapytań do bazy Nocowanie.pl i analizy ruchu w serwisie. Użyte dane obejmowały okres lipiec 2017,w porównaniu do lipiec 2016.

 

 

Autor: Kamila Miciuła

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również