Jak przystosować obiekt noclegowy na przyjęcie zwierząt domowych?

Jak przystosować obiekt noclegowy na przyjęcie zwierząt domowych?

Wyjazd na rodzinny wyjazd na wakacje często związany jest z wieloma ważnymi kwestiami. Jedną z nich jest bez wątpienia nasz pupil, czyli zwierzę domowe, bez którego niektórzy nie wyobrażają sobie po prostu wyjazdu. W większości przypadków pies, czy kot jest traktowany jak członek rodziny. O czym w związku z tym musisz pamiętać, jeśli akceptujesz pobyt ze zwierzętami domowymi w swoim obiekcie noclegowym? O tym poniższy artykuł.

W ostatnim czasie większość turystów decyduje się na wyjazd ze swoim czworonogiem na wakacje w Polsce. Ma to związek przede wszystkim z tym, że bardzo często zwierzę traktowane jest jako przyjaciel domu, a bardzo często nawet jako członek rodziny. Zostawienie go na tydzień, czy dwa, dla niektórych może stanowić poważny problem. Bo trzeba pamiętać przede wszystkim o jego wyżywieniu i wyprowadzaniu na spacer, w miarę potrzeb. Jeśli turyści mają zaufaną osobę, która będzie w stanie zaopiekować się zwierzęciem domowym, to bardzo dobrze. Jednak spora część osób, decyduje się na wyjazd ze zwierzętami. Warto podkreślić, że nie wszystkie obiekty noclegowe akceptują pobyt z czworonogami. A jak jest w Twoim przypadku? Jeśli przyjmowanie gości ze zwierzętami domowymi nie stanowi dla Ciebie żadnego problemu, to koniecznie musisz poznać kilka niezwykle cennych wskazówek, które mogą przystosować ofertę noclegową do potrzeb w tym zakresie.


Co musisz zrobić, jeśli zamierzasz przyjmować turystów ze zwierzętami domowymi?


Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta. Wystarczy zawrzeć wszelkie najważniejsze kwestie, związane z przyjmowaniem zwierząt w Twoim regulaminie obiektu noclegowego. Przygotowanie wszelkich reguł i zasad, wymaga na pewno sporo zastanowienia, jednak najważniejsze z nich to przede wszystkim:


 1. Zaznacz fakt, że zgłoszenie przyjazdu ze zwierzęciem domowym wymagane jest już podczas rozmowy telefonicznej, procedury rezerwacji pokoju - pozwoli Ci to zaoferować odpowiedni pokój, w którym goście mogą przebywać ze swoimi zwierzętami.

 2. Dokładnie określ, jakie zwierzęta akceptujesz - to jest rasa, wielkość zwierzęcia, jego waga. Jeśli niektóre ze zwierząt domowych uznajesz za agresywne, to spokojnie możesz odmówić ich przyjęcia do swojego obiektu.

 3. Zaznacz, że nieuprzedzenie o przyjeździe turystów ze zwierzęciem domowym, będzie skutkować niewyrażeniem zgody na pobyt Twoich turystów.

 4. Każde przebywające w Twoim obiekcie noclegowym zwierzę, powinno posiadać książeczkę zdrowia z aktualnymi szczepieniami i poświadczeniem odrobaczenia. 

 5. Pamiętaj o tym, by w regulaminie obiektu zaznaczyć fakt, że ze względu na bezpieczeństwo Twoich pozostałych gości, zalecane jest stosowanie smyczy, kagańca, klatki - wszystko tak naprawdę uzależnione jest od gatunku zwierzęcia. 

 6. Pamiętaj o wyznaczeniu odpowiednich stref, w których mogą przebywać Twoi czworonożni goście - ustal miejsca, do których nie jest wskazane ich wprowadzanie np. basen, restauracja, czy sala zabaw.

 7. Pobyt zwierzęcia zazwyczaj jest związany z określoną kwotą za pobyt za dobę - warto zaznaczyć w regulaminie jej wysokość. Możesz również poinformować o tym swoich gości podczas rezerwacji noclegu.

 8.  Warto zaznaczyć w regulaminie fakt, by zwierzę domowe nie było uciążliwe dla pozostałych gości i by nie hałasowało - pełną odpowiedzialność w tym zakresie powinni ponieść jego właściciele. Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o czystość i higienę, związaną z pobytem zwierzęcia domowego w pokoju.

 9. Za wszelkie szkody i zanieczyszczenia, pełną odpowiedzialność ponosi właściciel i w razie czego jest on zobowiązany do pokrycia kosztów wszelkich uszkodzeń.

 10. Warto, byś miał na swoim wyposażeniu takie rzeczy, jak np. miski z wodą dla psów, czy miski przeznaczone dla pożywienia dla nich.


Stworzenie odpowiedniego regulaminu obiektu to podstawa jego funkcjonowania. Przeczytaj: Czy warto tworzyć regulamin obiektu noclegowego?


O czym musi pamiętać gość Twojego obiektu, jeśli przyjeżdża ze zwierzęciem domowym?


Twoim zadaniem jest przyjęcie gości ze zwierzętami domowymi i sprawienie, by wypoczywało się im tu jak najlepiej. Istnieje również szereg zasad, które obowiązują właścicieli czworonoga. Co to takiego?


Turysta przyjeżdżający ze zwierzęciem, musi pamiętać przede wszystkim o:


 • odpowiednim transporcie zwierzęcia na wakacje

 • posiadanie książeczki zdrowia naszego czworonoga - dokument poświadczający wszelkie szczepienia i odrobaczanie

 • adresówka lub czip - przydadzą się, jeśli zwierzę zaginie podczas pobytu Twoich gości na urlopie

 • zestaw obowiązkowy to kaganiec, obroża i smycz

 • wszelką odpowiedzialność za zachowanie zwierzęcia, ewentualne zniszczenia, czystość podczas pobytu ze zwierzęciem w pokoju ponosi tylko i wyłącznie jego właściciel


Mamy nadzieję, że przedstawione wyżej zasady, pomogą miło spędzić czas podczas nadchodzącego urlopu, zarówno Tobie, jak i turystom, którzy w Twoich skromnych progach będą wypoczywać ze swoim pupilem.


Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również