Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 w Gdańsku

Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 w Gdańsku
 • Miejscowość:

  Gdańsk
 • Miejsce imprezy:

  Targ Węglowy
 • Data rozpoczęcia:

  19 listopada 2021
  godz: 12:00
 • Data zakończenia:

  24 grudnia 2021

Bajkowe, nowe iluminacje, smakołyki, oryginalne prezenty i magiczna atmosfera. Na Targ Węglowy powraca Jarmark Bożonarodzeniowy. Tegoroczny, pod znakiem nowości, bogatszy będzie m.in. o premierowe lokalizacje i zakątki. Od 19 listopada, przez 5 tygodni w historycznym centrum Gdańska poczuć będzie można wyjątkowy, świąteczny klimat z życzeniami #NajlepszychŚwiąt dla Wszystkich!

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy wzorem podobnych wydarzeń w Europie rozpocznie się już 19 listopada, z myślą o tych, którzy lubią przygotować się do świąt wcześniej, robiąc prezenty bez pośpiechu i powoli delektując się świąteczną atmosferą. Zgodnie z wieloletnią tradycją oferta Jarmarku oparta będzie na produktach wykonywanych przez lokalnych artystów i rzemieślników. Nie zabraknie regionalnych artykułów spożywczych i smakołyków powstających na bazie rodzinnych receptur. Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy zaskoczy także stałych bywalców. Zobaczymy nowe iluminacje, poznamy tematyczne zakątki, pachnącą nowością karuzelę wenecką, a świąteczne kramy spotkamy na Targu Węglowym, a także spacerując na sąsiadujących z Targiem uliczkach Tkackiej i Bogusławskiego.

Premierowe uliczki
W odpowiedzi na potrzeby wystawców organizator jarmarku zdecydował się powiększyć przestrzeń Jarmarku Bożonarodzeniowego. Charakterystyczne domki zlokalizowane będą również przy ulicy Tkackiej i Bogusławskiego. Te zmiany oznaczają lepszą ekspozycję stoisk, większy komfort oraz bezpieczeństwo dla zwiedzających i sprzedawców. Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy zostanie zorganizowany z uwzględnieniem obostrzeń związanych z COVID-19.

Zakątki:
- Mikołajowy Zakątek, tu znajdować się będzie tradycyjna Choinka Młodych Gdańszczan, ustrojona przez najmłodszych mieszkańców własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Prawdziwą nowością będzie wenecka karuzela, która powstała specjalnie z myślą o tegorocznej edycji Jarmarku Bożonarodzeniowego we włoskiej manufakturze. Karuzela Jarmarkowa ma odmienny charakter od całorocznej Karuzeli Gdańskiej znajdującej się na Targu Węglowym - została zbudowana specjalnie we włoskiej manufakturze i jest wiernym odwzorowaniem weneckich karuzel.
Kolejne nowości to Gadająca Skrzynka Pocztowa Klara i świetlisty tron Św. Mikołaja, który stanie tuż przy scenie. Pojawi się gigantyczna kula śnieżna z dodatkową atrakcją – dzięki specjalnemu rowerowi na jarmarku na pewno nie zabraknie śniegu. Nie zabraknie też budek ze smakołykami dla dzieci, gorącą czekoladą, piernikami czy owocami w czekoladzie. Mikołajowy Zakątek to miejsce, gdzie naprawdę będzie można spotkać prawdziwego św. Mikołaja!

- Łosiowy Zakątek – a w nim domek z Łosiem Luckiem, który w tym roku zaskoczy nas nowymi dowcipami. Nowe, Magiczne Igloo, które przeniesie nas w inny, tak daleki od rzeczywistości świat. Łosiowy Zakątek wprowadzi nas do nowej uliczki jarmarku – ulicy Bogusławskiego, gdzie nad naszymi głowami, po raz pierwszy rozbłysną tysiące świateł. Tam również będzie też można zrobić świąteczne zakupy – nieoczywiste, ręcznie i z sercem robione przez jarmarkowych artystów i rzemieślników.

- Radosny Zakątek
– strefa dla łakomczuchów. Jedzenie, picie, tradycyjne grzane wino, i kolejne Magiczne Igloo. Już dziś zapraszamy na biesiadę na Jarmarku Bożonarodzeniowym, gdzie blask świateł, przenikający się zapach grzańca i smakowitych przysmaków rozgrzeją zimowe, chłodne dni. Będzie można tu miło spędzić czas, spotkać się ze znajomymi i nasiąknąć prawdziwą świąteczną atmosferą.

Część Targu Węglowego przeznaczona zostanie na food court. Tu skosztujmy potraw z kuchni całego świata (litewska, węgierska, hiszpańska i inne), a kupcy zaoferują artykuły spożywcze przydatne podczas przygotowywania świątecznych potraw. Zgodnie z wieloletnią tradycją gdańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, staniu tu brama adwentowa z kalendarzem i słodyczami. Ponownie w programie zagoszczą kolorowe parady, które cieszą oko starszych i młodszych. Na zakochanych czekać będzie Całuśna Altana. Punktem obowiązkowym dla każdego gościa jarmarku będzie Fabryka Prezentów Świętego Mikołaja. To centrum upominków – firmowy domek jarmarku, gdzie kupimy oficjalne upominki Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz pamiątkowe upominki z Gdańska takie, jak: tradycyjny kubek do grzańca, skarpety, karty. Zostaną one pięknie zapakowane na prezenty przez pomocników św. Mikołaja. Na pamiątkach przewijać się będzie charakterystyczny Jarmarkowi motyw dziadka do orzechów.

Świąteczne iluminacje
Kiedy nad miastem zapadnie zmrok magiczny nastój świąt roztoczą Gdańskie iluminacje. Milionami światełek rozbłyśnie Targ Węglowy przyciągając swoim urokiem, zapachem pierników i grzańca. A gdy znużeni świątecznymi zakupami zapragniemy relaksu, gwiazdkowy klimat zapewnią uliczki Parku Oliwskiego. Rozświetlony girlandami światełek, pływającymi po wodzie świetlnymi łódeczkami i dziesiątkami iluminacji przyciągać będzie rodziny na świąteczne spacery. To jednak nie wszystko… Od 5 grudnia 2021 do 2 stycznia 2022 podziwiać można będzie świąteczne iluminacje aż w 6 różnych lokalizacjach: w Parku Oliwskim, na Placu Kobzdeja, na Zielonym Moście, Parku Oruńskim, Parku Regana i na Targu Węglowym.  Pojawią się też niespodzianki. Do znanych już z poprzednich edycji Projektu Odpalamy Święta dołączą cztery nowe figury. Jakie? Niech to pozostanie na razie tajemnicą.

W święta działamy razem!

Czas świąteczny skłania do integracji i działania w ramach wspólnego dobra. Tradycyjnie już idea ta znajdzie swoje odzwierciedlenie również podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Potwierdzeniem, że w święta warto, a nawet trzeba pomagać, będzie m.in. akcja organizowana wraz z GPEC na rzecz Fundacji Hospicyjnej.

Towarzyszyć wydarzeniu będzie bliskie nam #DajSerceNaŚwięta, ponieważ Jarmark to, jak zawsze, akcje charytatywne i działania wspierające szlachetne inicjatywy. Bo Jarmark, to miejsce, gdzie spotykają się wszystkie marzenia, radości, ale i troski.

W tym roku, Jarmark Bożonarodzeniowy zachęca do aktywnego zwiedzania miasta i korzystania z przygotowanych atrakcji, poprzez Konkurs o charakterze grywalizacji organizowany wraz z Gdańską Organizacją Turystyczną. Do wygrania będą nagrody w postaci świątecznych gadżetów, czy biletów wstępu na różne wydarzenia organizowane w mieście.

Jarmark Bożonarodzeniowy to coroczne wydarzenie, które jest jedną z inicjatyw miejskich odbywających się w ramach akcji „Odpalamy Święta w Gdańsku”.
Tegoroczne hasło jarmarku to #NajlepszychŚwiąt z życzeniami, by każdy ze Świąt Bożego Narodzenia wziął dla siebie to, co dla niego najlepsze.

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy to dobra marka, znane i lubiane przez wszystkich wydarzenie - zajął trzecie miejsce w konkursie „European Best Christmas Market 2020”. Na podium, prócz Jarmarku gdańskiego, znalazły się Budapeszt (1. miejsce) i Wiedeń (2. miejsce).

Z #NajlepszychŚwiąt na ustach, już dziś zapraszamy na tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy.

Źródło: materiały prasowe

Miejsce

Targ Węglowy
Rynki, Starówki, Place

Targ Węglowy

ul. Długi Targ, Gdańsk

Komentarze

Najbliższe wydarzenia w Gdańsku

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej