Co robić w Gdańsku w grudniu?

Grudzień w Gdańsku zapowiada sę bardzo atrakcyjnie. Liczne koncerty, spektakle, spotkania z artystami a oprócz tego wspaniały i niepowtarzalny klimat jednego z najpiększniejszych polskich miast. Zimą nad morzem bywa naprawdę urokliwie.


1 grudnia, niedziela


godz. 16.00     Spektakl „Berek, czyli upiór w moherze 2”/Miejsce: Scena Teatralna NOT w Gdańsku
Kultowy "Berek" powraca, a wraz z nim nasi ulubieni bohaterowie - Anna i Paweł, czyli para sąsiadów, których kiedyś połączyła nienawiść. Dziś, kiedy oboje odłożyli na bok swoje uprzedzenia, wzajemna niechęć zamieniła się w sympatię. Dobra zmiana - bez dwóch zdań! Może nawet za dobra...

godz. 18.00     Koncert Magdy Umer/Miejsce: Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina
Jubileuszowy koncert z okazji 50 lat pracy scenicznej Magdy Umer. Usłyszymy piosenki Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Jonasza Kofty, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, z muzyką Seweryna Krajewskiego, Wojciecha Trzcińskiego, Zygmunta Koniecznego, Władysława Szpilmana,  Bułata Okudżawy, Jerzego Wasowskiego. Artystka opowie o autorach piosenek i o swoim życiu, tworząc z występu muzyczny spektakl.

 

 

2 grudnia, poniedziałek


godz. 19.00     Koncert Kuby Badacha: Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny/Miejsce: Stary Maneż
Płyta Tribute to Andrzej Zaucha ma już 10 lat! Nikt z nas jednak nie zapomniał urzekających interpretacji utworów Andrzeja Zauchy w wykonaniu Kuby Badacha.

 

 

3 grudnia, wtorek

 

godz. 17.00     Spektakl „Złodziej”/Miejsce: Scena Teatralna NOT w Gdańsku
Zagrana ponad 200 razy komedia w reżyserii Cezarego Żaka - Złodziej - po raz ostatni na scenie! Spektakl od czasów swojej premiery w 2016 roku rozbawił do łez dziesiątki tysięcy widzów w Polsce i na świecie.

 

 

7 grudnia, sobota


godz. 17.30     Spektakl „Czworo do poprawki”/Miejsce: Scena Teatralna NOT w Gdańsku
CZWORO DO POPRAWKI to komediodramat o tym, że zawsze jest szansa, by na nowo zakochać się we własnej żonie, albo we własnym mężu.

godz. 19.00     Koncert grupy COMA/Miejsce: Klub B90 w Gdańsku

 

 

8 grudnia, niedziela


godz. 10.30     Spektakl „Tytus Romek i A'Tomek”/Miejsce: Scena Teatralna NOT w Gdańsku
Najsłynniejszy polski komiks Henryka Jerzego Chmielewskiego, wydawany od 1957 roku do dziś. Ileż to godzin spędzonych na czytaniu z zapartym tchem przygód Tytusa, Romka i A'Tomka! Dziadkowie i rodzice! Macie szanse pokazać swoim potomkom część swojego dzieciństwa. Przygody trzech urwisowatych, pakujących się w kłopoty przyjaciół bawią i uczą od pokoleń, to element polskiej kultury i pozycja obowiązkowa dla każdego młodziaka.

godz. 16.30     Spektakl „Skok w bok”/Miejsce: Scena Teatralna NOT w Gdańsku
Dwie pary z długoletnim stażem planują kolejne wspólne wakacje. Ta sama willa, te same atrakcje, no i oczywiście niestety partner także ten sam.

godz. 18.00     Michał Bajor - przeboje włoskie i francuskie/Miejsce: Filharmonia Bałtycka
Michał Bajor postanowił przemieszać swoje muzyczno włosko-francuskie fascynacje i z kilkuset piosenek wybrał 19 , które w większości pierwszy raz nagrał na płycie. Jeszcze raz, na prośbę swoich fanów zarejestrował składankę "Edith" i francuską " May way", a od siebie w prezencie dorzucił bonus w postaci "Walca na tysiąc pas" J. Brela, w wykonaniu z 1986 roku, dzięki któremu stał się bardzo rozpoznawalny i popularny...

godz. 19.00     Koncert Natalii Przybysz/Miejsce: Stary Maneż

 

 

10 grudnia, wtorek

 

godz. 20.00     Koncert Meli Koteluk/Miejsce: Stary Maneż

Zapraszamy na jesienną trasę koncertową Meli Koteluk. Artystka powróci do klubów z materiałem ze swojej ostatniej płyty.

 

 

11 grudnia, środa

 

godz. 20.00     Koncert Ani Dąbrowskiej/Miejsce: Stary Maneż

Zapraszamy na najnowszą trasę koncertową Ani Dąbrowskiej. Artystka jesienią odwiedzi Olsztyn, Kielce, Poznań, Szczecin, Rzeszów, Wrocław, Częstochowę i Gdańsk.

 

 

12 grudnia, czwartek


godz. 19.00     Koncert Darii Zawiałow/Miejsce: Klub B90
Daria Zawiałow to zjawiskowa artystka, o mocnym głosie i równie silnej osobowości. Przebojem wdarła się na polską scenę muzyczną, a jej piosenki podbijają polskie listy przebojów.

 

 

14 grudnia, sobota


godz. 19.00     Koncert: Edyta Górniak Akustycznie/Miejsce: Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku
Usłyszymy jej największe przeboje, ale także utwory z płyt, które wcześniej nie były wykonywane publicznie. To wielka gratka, szczególnie dla największych smakoszy twórczości Edyty. Zapraszamy na wyjątkowe muzyczne i długo oczekiwane spotkanie z Artystką najwyższej klasy głosu, w towarzystwie muzyki na żywo.

 


15 grudnia, niedziela


godz. 19.00     Koncert Julii Pietruchy/Miejsce: Stary Maneż
Po bardzo udanej wiośnie wracamy z zupełnie nową odsłoną koncertów - w zmienionym składzie! Julii będą na scenie towarzyszyli multiinstrumentaliści, z którymi od nowa zaaranżowała znane dotychczas utwory. Nie zabraknie także niespodzianek - nie tylko tych repertuarowych.

godz. 19.00     Koncert: Kolędy z całego świata/Miejsce: Oliwski Ratusz Kultury
ULTRAmaryna to zespół trójmiejskich muzyków w składzie: Beata Bartelik - śpiew i flet, Marzena Sikała - skrzypce, Grzegorz Kusio - akordeon, Jędrzej Jakubowski - perkusjonalia i Filip Arasimowicz - kontrabas.

 

 

16 grudnia, poniedziałek


godz. 16.30     Kabaret Neo Nówka/Miejsce: Polska Filharmonia Bałtycka
"Żywot Mariana" - to najnowsze dzieło Kabaretu Neo-Nówka. Po sukcesie programu "Kazik Sam w domu" Neo-Nówka kontynuuje podróż w głąb duszy Polaka.

 

 

17 grudnia, wtorek


godz. 19.00     WADY I WASZKI - Kabaret Hrabi/Miejsce: Scena Teatralna NOT
Nikt nie jest idealny. Każdy ma jakieś wady. Mniej lub bardziej upierdliwe. Wszystko zależy od tego, po której stronie się jest.

 

 

20 grudnia, piątek


godz. 19.00     Show „Art On Ice - James Blunt”/Miejsce: Ergo Arena w Gdańsku
ART ON ICE to wyjątkowy show łączący walory sztuki estradowej, tańca na lodzie i popisów mistrzów sztuki cyrkowej, a to wszystko w magicznej oprawie z wykorzystaniem najnowocześniejszej techniki wizualnej.

 


21 grudnia, sobota


godz. 17.30     Wodecki Twist: Chwytaj Dzień w Gdańsku/Miejsce: Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina
Trasa Wodecki Twist: Chwytaj Dzień to szereg koncertów, poświęconych pamięci Zbigniewa Wodeckiego.

godz. 20.00     Christmas Songs: Aga Zaryan wraz z gościnnym udziałem Matt Dusk/Miejsce: Stary Maneż
Zmysłowy głos Pierwszej Damy Polskiego Jazzu, ponadczasowe evergreeny o tematyce świątecznej oraz towarzystwo wyjątkowego wokalisty Matta Duska - to kwintesencja koncertu "Christmas Songs, Aga Zaryan oraz Matt Dusk".

 


22 grudnia, niedziela


godz. 19.00     Koncert The Dumplings/Miejsce: Stary Maneż
Przed dłuższą przerwą zaplanowaną w twórczości The Dumpligszapraszamy na ostatnią trasę zespołu zatytułowaną "PRZYKRO MI".

 

 

31 grudnia, wtorek


godz. 17.00     Szlagiery nie tylko z Wiednia/Miejsce: Oliwski Ratusz Kultury w Gdańsku
Podczas koncertu, wspólnie z publicznością, z szampanem w ręku, pożegnamy Stary Rok. Program koncertu będzie zatem szczególny i magiczny. Barbara Żurowska-Sutt wraz z artystami wybrała najznakomitsze utwory - będzie opera, operetka, musical, piosenki neapolitańskie, a także niezapomniane piosenki z lat 20. i 30. ubiegłego stulecia.

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również