Kalendarz promocji w turystyce - kiedy reklamować noclegi?

Wiemy, że w marketingu nie da się wszystkiego przewidzieć, są jednak stałe daty, które aż proszą się o komunikację i stworzenie specjalnych ofert.

Niezależnie od charakterystyki biznesu, a szczególnie w turystyce, konieczne jest jasne wyznaczenie sobie celów. W promocji noclegów ważna jest konsekwencja i strategia, opracowując harmonogram działań promocyjnych działasz skuteczniej i w mniejszym stopniu narażasz biznes na straty finansowe czy odpływ klientów.


Przygotowane zestawienie pomoże ci zaplanować i podjąć właściwe działania w odpowiednim czasie.•    Nowy Rok – oferta często połączona jest z zabawą Sylwestrową

 

Turyści dbają, aby Noc Sylwestrowa była niezapomniana, przygotuj odpowiednią ofertę i poinformuj o balu sylwestrowym, który organizujesz w swoim obiekcie.


Oferty sylwestrowe: sylwester.nocowanie.pl


Pierwsze zapytania o nocleg na 1 stycznia zaczynają pojawiać się już w lipcu, ich liczba wzrasta z każdym miesiącem. Październik to ostatni dzwonek na przygotowanie noworocznej oferty.


 
•    Karnawał to doskonała okazja, aby wyjechać i spędzić miło czas.

 

W tym okresie możesz zaproponować gościom imprezy tematyczne i dodatkowe atrakcje.
Okres karnawału zawsze rozpoczyna się od Święta Trzech Króli 6 stycznia i trwa aż do Środy Popielcowej, która w 2019 roku wypada 6 marca.


Oferty karnawałowe: karnawal.nocowanie.pl


Plany karnawałowe turyści zaczynają snuć pod koniec wakacji, jeśli chcesz w tym temacie wyprzedzić konkurencję już w sierpniu powinieneś przygotować oferty na ten okres. Grudzień i styczeń to miesiące, gdzie zainteresowanie wzrasta najbardziej, jednak wybór odpowiedniej oferty jest już wtedy znacznie trudniejszy.

 

Okres karnawału pokrywa się również z feriami zimowymi, warto pomyśleć o połączeniu ofert zarówno dla rodziców, jak i dzieci.


•    Ferie zimowe to czas wyjazdów szczególnie rodzin z dziećmi i młodzieży.


Jest to – zaraz po wakacjach – najbardziej wyczekiwana pora w szkolnym kalendarzu. Dwa tygodnie zimowego wypoczynku są szansą na przerwę od szkoły i pracy. W Polsce ferie zimowe odbywają się w czterech turach, w roku 2019 rozpoczną się 14 stycznia i potrwają do 24 lutego.


Szczegółowe terminy: www.nocowanie.pl/terminy-ferii-zimowych-2019

 

Oferty zimowe: ferie.nocowanie.pl


Wraz z pierwszym szkolnym dzwonkiem, w głowach zarówno dzieci, jak też rodziców rodzą się plany na zimowe wyjazdy. Wrzesień jest idealnym momentem, aby zacząć komunikować oferty na ferie. Wyraźny wzrost liczby zapytań o noclegi w okresie przerwy zimowej widać od grudnia, aż do stycznia.

 

•    Walentynki  to szansa na romantyczny weekend dla dwojga 14 lutego


Wielu zakochanych chce spędzić ten dzień w miłych okolicznościach, ciesząc się swoją obecnością. To idealna okazja, aby wyjechać z dala od codziennych trosk i zmienić otoczenie.

 

Najbardziej zakochani zaczynają planować walentynkowe wyjazdy już  w grudniu, pozostali zostawiają wybór miejsca i rezerwację na styczeń.

 

Oferty da zakochanych: walentynki.nocowanie.pl

 
•    Dzień Kobiet to idealna okazja, by zabrać swoją dziewczynę czy żonę na krótki wyjazd

.
Podróż z okazji 8 marca to doskonały pomysł na prezent dla płci pięknej, jeśli dodamy do tego romantyczną kolację czy zabiegi pielęgnacyjne lub wstęp do strefy spa -  sukces gwarantowany.


Panowie już na początku roku myślą o marcowych wyjazdach, jest to więc idealna okazja, by zaprezentować oferty specjalne. Z każdym kolejnym dniem pojawia się coraz więcej zapytań noclegowych o ten termin.

 

Oferty na Dzień Kobiet: dzien-kobiet.nocowanie.pl

 

 
•    Wielkanoc – nie wszyscy zostająw domu, jest wiele pięknych miejsc w Polsce, gdzie można spędzić te Święta.


W 2019 roku Wielkanoc wypada 21 kwietnia. Turyści zaczynają planować świąteczne wyjazdy dwa-trzy miesiące wcześniej. Już w lutym warto przygotować specjalną ofertę na Wielkanoc, jeśli w Twoim regionie dodatkowo zachowane są zwyczaje związane z Wielkanocą, czy podajesz gościom regionalne i naturalne potrawy świąteczne, koniecznie o tym napisz.

 

Oferty na Wielkanoc: wielkanoc.nocowanie.pl

 •    Majówka 1-3 maja, dodatkowe trzy dni wolnego dają aż 11 dniowy urlop.


Ci, którzy muszą planować urlopy z dużym wyprzedzeniem, już w październiku zastanawiają się, gdzie spędzą majowy weekend. Kulminacyjne decyzje, co do majówki zapadają jednak w większości przypadków w marcu czy na początku kwietnia. Bardzo duża liczba osób zostawia tą decyzję na ostatnią chwilę, co rodzi wiele stresu ze znalezieniem wolnego miejsca noclegowego.
 
 Noclegi na majówkę: weekend-majowy.nocowanie.pl

 

 

 

•    Boże Ciało – 20 czerwca


Dodatkowy dzień urlopowy, daje aż cztery dni wolnego. Taki przedłużony weekend to świetna okazja na krótki wypad.

 

Zainteresowanie noclegami na ten termin wzrasta trzy miesiące wcześniej. Już w kwietniu powinieneś przygotować ofertę specjalną na ten termin.

 

Noclegi na weekend czerwcowy: weekend-czerwcowy.nocowanie.pl

 

 

 

•    Wakacje


Rok szkolny 2019 kończy się 21 czerwca, kolejne dwa miesiące są czasem intensywnych wyjazdów i urlopów.


Pierwsze zapytania o wakacyjne noclegi pojawiają się już we wrześniu. Często zadowoleni turyści rezerwują noclegi na kolejny rok, już przy wymeldowaniu. Zainteresowanie gwałtownie wzrasta od kwietnia – jest to ostatni dzwonek na reklamę, jeśli chcesz mieć obłożenie w sezonie wakacyjnym.

 

Nawet jeśli działasz sezonowo o promocji noclegów powinieneś pomyśleć już na początku roku.

 

Wakacyjne oferty: wakacje.nocowanie.pl

 

 

•    Weekend listopadowy


Jesienne wyjazdy w listopadzie cieszą się coraz większą popularnością, turyści już we wrześniu myślą o rezerwacji noclegu. Jeśli chcesz gościć w swoim obiekcie turystów w listopadzie, przygotuj specjalne oferty w sierpniu.

 

Oferty listopadowe: www.nocowanie.pl/oferty_specjalne/weekend_listopadowy/

 

 


•    Andrzejki29 listopada


Wieczór z wróżbami i/lub kolejna okazja do podróży. Wiele osób ten ostatni listopadowy weekend zamierza spędzić na krótkim wyjeździe, aby trafić do takich gości, najlepiej rozpocząć promocję już we wrześniu.

 

Oferty na Andrzejki: andrzejki.nocowanie.pl

 

 

 
•    Boże Narodzenie – 24-25 grudnia


Świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce jest praktykowany coraz częściej. Nie wszystkie obiekty oferują taką możliwość, więc turyści zaczynają planowanie takich podróży znacznie wcześniej.
Pierwsze zapytania pojawiają się już w lipcu, od września ich liczba sukcesywnie wzrasta.

 

Noclegi i oferty na Święta: boze-narodzenie.nocowanie.pl

 

 

 
•    Sylwester

To jeden z momentów, kiedy cena za nocleg jest kilka razy droższa niż w innych terminach. Dlatego im wcześniej zaczniesz promować ofertę sylwestrową, tym lepiej. Pierwsze zapytania o nocleg na ostatni dzień roku pojawiają się już w wakacje. 

 

 

Konkurencja nie śpi, dlatego Ty też nie zaśpij!  Warto zawczasu przygotować strategię na nadchodzące miesiące. Z promocją i przygotowaniem ofert nie czekaj na ostatnią chwilę. Wiedząc, kiedy przypada dana okazja sprzedażowa, możesz przemyśleć strategię i wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego obiektu.

Im wcześniej zaczniesz, tym mniejsze ryzyko popełnienia jakiegoś błędu, który często może się pojawić podczas działania w pośpiechu.

 

 

Pamiętaj również o zakładce Trendy w mieście, gdzie znajdziesz najważniejsze statystyki dotyczące miejscowości w której znajduje się Twój obiekt. Dzięki tym statystykom poznasz liczbę turystów w poszczególnych miejscowościach, czy najpopularniejsze terminy pobytu oraz dowiesz się kiedy się reklamować, by mieć obłożenie w poszczególnych miesiącach.


Trendy w mieście: www.nocowanie.pl/lokalizacje/trendy/

 

 

Fot.  rawpixel.com (COO pexels.com)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również