Kąpielisko nad Zalewem Borków
Leaflet | © OpenStreetMap contributors
9 /10

Ocena na podstawie 4 opinii

Dodaj opinię

Przydatne informacje

Telefon:

604931466

Opinie (4)

9 Bardzo dobry
Dodaj opinię
  • 10
    Jan

    Dobrze zorganizowany i przygotowany teren rekreacyjno- wypoczynkowy. Bar, sklepiki z lodami, wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Ocena9

Dodaj opinię

Opis obiektu

Kąpielisko w letniskowej miejscowości Borków to doskonały sposób na odpoczynek i spędzenie wolnego czasu w województwie świętokrzyskim. Zalew znajduje się nieopodal Kielc, u podnoża Gór Świętokrzyskich. Od lat Borków jest popularnym miejscem wypoczynku mieszkańców Kielc i pobliskich miejscowości. Charakteryzuje się dogodną lokalizacją, malowniczym położeniem oraz wspaniałą przyrodą - w środku lasu jodłowego, w dolinie rzeki Belnianki.

 

Kąpielisko zostało dopuszczone przez sanepid do użytkowania dla mieszkańców. Nad bezpieczeństwem osób wypoczywających w okresie letnim czuwają wykwalifikowani ratownicy WOPR. Plaża to około 300 m powierzchni, na której znajdują się liczne punkty gastronomiczno-handlowe, bezpłatne toalety, wypożyczalnia sprzętu wodnego, boisko do siatkówki plażowej oraz atrakcje dla najmłodszych.

 

Powierzchnia lustra zalewu to około 36 ha.

 

W okresie letnim organizowane są tu liczne imprezy i koncerty, urozmaicające wypoczynek. Atrakcyjność miejsca podkreśla piękne molo i deptak spacerowy, jak też i porośnięta trawą wyspa, znajdująca się na środku zalewu.

 

Borków zaprasza!

 

 

Noclegi w okolicy

Leśna Odnowa

Leśna Odnowa

Borków 146, Kielce

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej