Kiedy noclegi będą znów otwarte dla turystów? Czy już powracamy do normalności?

Kiedy noclegi będą znów otwarte dla turystów? Czy już powracamy do normalności?

W dniu 16.04 na konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 20.04 nastąpi stopniowe złagodzenie zakazów obowiązujących w Polsce związanych z epidemią koronawirusa. Co się zmieni i kiedy? Czy jest szansa na uratowanie turystyki w Polsce jeszcze w tym roku?

Zgodnie z informacja przekazaną przez premiera Mateusza Morawieckiego, od dnia 20.04 nastąpi złagodzenie części zakazów obowiązujących na terytorium Polski. Znoszenie obowiązujących ograniczeń ma odbyć się w 4 etapach.

 

Etap pierwszy - od 20 kwietnia:

Wśród najważniejszych zmian należy wymienić możliwość przemieszczania się w celach rekreacyjnych. Będzie to możliwe nadal w maseczce i z zachowaniem bezpiecznej odległości 2 metrów, ale otwarty zostanie wstęp do lasów i parków (zakaz nadal obejmuje place zabaw). Pozostałe zmiany dotyczą handlu i zwiększenia liczby klientów robiących zakupy w sklepie w tym samym czasie, uczestnictwa w nabożeństwach oraz możliwości przemieszczania się bez opieki dzieci powyżej 13 roku życia.

 

Termin przejścia do kolejnych etapów zdejmowania zakazów będzie uzależniony od bieżącej analizy sytuacji. Analiza ta opierać się będzie na monitoringu liczby zachorowań, wydajności służby zdrowia oraz realizacji wytycznych sanitarnych przez podmioty odpowiedzialne.


A jakie są kolejne etapy znoszenia zakazów?

 

Etap drugi:

Otwarcie hoteli i pozostałych miejsc noclegowych.

 

Jest to od dawna wyczekiwana informacja dla całego rynku turystycznego w Polsce. Zniesienie zakazu pozwoli na powrót do prowadzenia działalności wynajmu krótkoterminowego i jest szansą na odbudowanie turystyki w Polsce w najbliższym czasie.

Na tym etapie zostaną również otwarte takie instytucje jak biblioteki, galerie czy muzea, będzie można też zrobić zakupy w sklepach budowlanych w weekend.


Etap trzeci:

To otwarcie punktów gastronomicznych, restauracji, salonów fryzjerskich i kosmetycznych, sklepów w galeriach handlowych, żłobków, przedszkoli i szkół dla klas 1-3. Będzie można też organizować wydarzenia sportowe do 50 osób bez udziału publiczności.

Etap czwarty:

Na samym końcu działalność będą mogły wznowić salony masażu, solaria, siłownie, kluby fitness oraz teatry i kina, na które zostanie nałożony nowy reżim sanitarny.


Czy wracamy powoli do normalności?


Z niecierpliwością czekamy na drugi etap. Myśląc optymistycznie, szacujemy, że otwarcie hoteli i innych obiektów noclegowych może nastąpić w przeciągu 2-3 tygodni. Dla całej branży turystycznej jest to bardzo dobra informacja i pozwala wierzyć, że wakacje w tym roku turyści będą mogli zaplanować i spędzić poza domem. Jak wspominaliśmy wcześniej wg danych z badania Coronawirus a plany wyjazdowe Polaków, większość turystów z Polski deklarowało, że wakacje w tym roku spędzi w Polsce i wszystko wskazuje na to, że tą deklarację spełni.

 

Szczególną uwagą po zniesieniu zakazu mogą cieszyć się wśród turystów, obiekty zlokalizowane w ustronnych miejscach, z dala od miast i tłumu ludzi. Tu ogromną szansę na zdobycie nowych klientów mają obiekty z kategorii kwatery i pokoje, domki, agroturystyka czy apartamenty.
Nocowanie.pl udostępnia turystom listę takich obiektów, którą możesz znaleźć w ofertach specjalnych: Noclegi w ustronnych miejscach.

Następny artykuł Domki w górach z dala od...

Komentarze (5)

Horyzont

Niestety w dniu wczorajszym w wywiadzie radiowym Puls z Minister Emilewicz minister stwierdziła , że nie widzi takiej możliwości przez najbliższy rok otwarcia Hoteli i miejsc noclegowych . Stwierdziła , że informacje podawane wcześniej są nieprawdziwe. Proszę się zwrócić z interpretacją bezpośrednią mailową do Ministrer Emilewicz

lokal200619

Ja natomiast liczę na to że rząd pozwoli na wynajem. Są oferty gdzie ryzyko jest zminimalizowane i obiekt daje możliwość izolacji - np domki gdzie nie ma części wspólnych. Konieczna jest sterylizacja pomieszczeń ale są skuteczne i bezpieczne metody. COVID 19 nie zniknie w ciągu paru miesięcy i trzeba niestety przystosować się do nowej rzeczywistości.

Anna

Również uważam, że otwarcie teraz obiektów noclegowych będzie sprzyjać rozwojowi pandemii i nowym zarażeniom. Również pracowników i właścicieli małych pensjonatów. Każdego trzeba by było traktować jak potencjalnego nosiciela wirusa. Trzeba by było po każdym gościu wejść do pokoju w kombinezonie i pełnej masce aby go najpierw zdezynfekować, a póżniej posprzątać. A co będzie jak gość zarazi się wirusem w obiekcie???
A kto poniesie koszty jeżeli pensjonat i przebywający w nim ludzie zostanie poddany kwarantannie 14 dni???

Gggf

Oj tam nie panikuj sama możesz być już nosicielką

Jolanta

Ten plan jest tylko po to żeby pokazać, że niby wszystko wraca do normalności bo będą wybory. Poza tym nie może być wszystko OFICJALNIE wszystko pozamykane bo będzie to wina Rządu, że wszystko upada. Zarażeń jest mnóstwo i jest to idiotyczne myślenie, gdy zostaną zniesione restrykcje to będzie jeden wielki bum i dopiero będzie prawdziwa pandemia.
Nie wyobrażam sobie wynajmować pokoi w tym czasie, jestem pewna na 100%, że jeśli zniosą zakaz na wynajem i będę wynajmować pokoje za np miesiąc to na pewno nabawię się COVID 19.

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej