Kiedy Polacy zaczynają planować urlopy i wyjazdy?

Sprawdziliśmy zachowania użytkowników serwisu Nocowanie.pl. Dokładnie przyjrzeliśmy się, kiedy zaczynają myśleć o planowaniu wyjazdów i poszukiwaniach noclegu.

Typowy turysta szukający informacji i noclegu w sieci to kobieta w średnim wieku. Zazwyczaj informacji szuka od niedzieli do czwartku, wzmożoną aktywność wykazuje wieczorem między godziną 18 a 21.

 

Przeczytaj więcej w artykule: Polski turysta w Internecie 

Daty o które pytali turyści w styczniu 2018


Jak widać na poniższym wykresie, użytkownicy już na początku roku zaczynają myśleć o wyjazdach i intensywnie poszukują noclegów.

 

 

 

 

Ferie zimowe

 

Oczywiście na ten moment zimowe wyjazdy królują, Polacy ferie zimowe spędzają głównie w górach. W styczniu w TOP 10 miast z największą ilością zapytań o noclegi znalazło się z ogromną przewagą Zakopane, następnie Karpacz, Białka Tatrzańska, Szczyrk, Szklarska Poręba, Wisła, Bukowina Tatrzańska, Krynica Górska i Zieleniec.


W styczniu 2018 odnotowano najwięcej zapytań o ostatni tydzień miesiąca, turyści równie intensywnie podróżowali w lutym, szczególnie w pierwszej połowie.

 

Wielkanoc


Trendem, który w ostatnich latach można zaobserwować, są wyjazdy w okresie świątecznym. Potwierdzają to statystyki na przełomie marca i kwietnia. Najwięcej zapytań o noclegi na ten moment odnotowano w okresie Świąt Wielkanocnych (od 29 marca do 3-4 kwietnia).

 

Majówka


Jednak jeżeli chodzi o wiosenne wyjazdy prym wiedzie majówka. Pierwszy tydzień maja zdecydowanie wyróżnia się w statystykach. Początek roku to doskonały moment, by zaplanować długi weekend w korzystnej lokalizacji i cenie.


Wystarczy wziąć 3 dni wolnego, by cieszyć się ponad tygodniowym wypoczynkiem. Na ten moment obserwujemy szczególne zainteresowanie południem Polski.


Turyści wysyłają również sporo zapytań o noclegi na przełomie maja i czerwca, kiedy przypada długi weekend czerwcowy. Przypominamy, 31 maja wypada dzień wolny, wystarczy jednodniowy urlop i cieszymy się czterodniowym odpoczynkiem.

 

 

Wakacje


Zauważyć trzeba, że ponad połowa zapytań ze stycznia dotyczy już okresu wakacyjnego. Liczba zapytań o noclegi znacząco wzrasta z pierwszym dniem wakacji, czyli 22 czerwca 2018.


Na ten moment Polacy najwięcej wyjazdów i urlopów planują w lipcu, ale również duża liczba zapytań o noclegi dotyczy sierpnia, szczególnie pierwszej połowy.

 

Święta i sylwester


Bardziej zapobiegliwi już z rocznym wyprzedzeniem planują Święta Bożego Narodzenia oraz sylwestra. Jeżeli chodzi o zapytania w grudniu, obserwujemy wzrost już od 21-go.


Powyższe liczby i statystyki potwierdzają tylko, że nie warto zostawiać planowania urlopu na ostatnią chwilę, ponieważ wiele osób myśli o tym ze znacznym wyprzedzeniem.

 

Sprawdź oferty specjalne na długie weekendy i wakacje 2018

 

 

Dane pochodzą z serwisu Nocowanie.pl i dotyczą dat o które pytali turyści w styczniu 2018.


fot. StockSnap (pixabay.com CCO)

fot. Priscilla Du Preez (Unsplah.com CC0)

https://www.nocowanie.pl/6-pomyslow-na-babskie-wyjazdy.html
Dane pochodzą z Serwisu Nocowanie.pl z okresu styczeń-grudzień 2017

https://www.nocowanie.pl/malopolskie-interesuje-turystow-najbardziej.html
Dane pochodzą z Serwisu Nocowanie.pl z okresu styczeń-grudzień 2017

https://www.nocowanie.pl/malopolskie-interesuje-turystow-najbardziej.html
Dane pochodzą z Serwisu Nocowanie.pl z okresu styczeń-grudzień 2017

https://www.nocowanie.pl/malopolskie-interesuje-turystow-najbardziej.html

Komentarze (2)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

10 miesięcy temu
My zarezerwowaliśmy wakacje już teraz z Party Camp, bo tam ograniczona ilość miejsc to się baliśmy, że nam wykupią, a bardzo chcemy pozwiedzać i poimprezować tym razem.

Helenka

10 miesięcy temu
w sumie u mnie się zgadza :D jestem typowym turystą , już nawet znaleźliśmy fajny nocleg w Karpaczu przez bookapart i planujemy wybrać się na deskę

Zobacz również