Koncert Flunk w Urzędzie Miasta w Kamiennej Górze

 • Miejscowość:

  Kamienna Góra
 • Miejsce imprezy:

  Urząd Miasta
 • Data imprezy:

  18 października 2019
  godz: 20:00
 • Koszt:

  30 zł
 • Kup bilet

Legenda norweskiej muzyki alternatywnej na koncertach w Polsce! Koncert Flunk odbędzie się w ramach ich europejskiej trasy promujących najnowsze wydawnictwo norweskiej grupy "Chemistry & Math".

Flunk to połączenie muzyki elektronicznej, pop, downtempo oraz trip hopu. Ich koncerty są niezwykle porywające... przez niektórych opisywane wręcz jako... urocze. Ich płyty wydaje słynna wytwórnia Beat Service (m.in. Biosphere, Mind over Midi). Flunk idealnie wpisuje się w tę tendencję: albumów tego zespołu słucha się z wielką przyjemnością. Charakterystyczny głos wokalistki w połączeniu z zimnym, gitarowo-elektronicznym graniem robią swoje.


Zespół powstał w 2000 roku, podczas wspólnych sesji Nygaarda i Bakke, którzy chcieli stworzyć niezobowiązujący instrumentalno-samplowany materiał. W 2001 roku pracami muzyków zainteresował się reprezentujący Beat Service Vidar Hanssen, który zaproponował duetowi kontrakt płytowy. Prace nad debiutanckim krążkiem Flunk ruszyły więc na wakacje 2001 roku. Podczas sesji pojawiła się Anja, którą poproszono o zaimprowizowanie kilku linii melodycznych. W ten sposób powstały piosenki, które są siłą pierwszego krążka. Po roku prac zespół wydał swój pierwszy singiel - "Blue Monday", będący jednocześnie coverem wielkiego przeboju grupy New Order.

 

Wiosną 2002 roku przyszedł czas na album długogrający. "For Sleepyheads Only" ukazał się w kwietniu. Melancholijna, trip-hopowa muzyka przyprawiona oryginalnym głosem wokalistki spotkała się z ciepłym przyjęciem nie tylko w Norwegii. Zespół nagrał specjalną sesję dla londyńskiego radia BBC (audycja "Blue Room"), podpisał również umowę z amerykańskim Guidance Records.


Muzyka Flunk zyskała do dziś wielu fanów, a label BeatService wydał kolejne albumy kapeli. Koncertowali w Chinach, Stanach Zjednoczonych i po całej Europie. Bardzo dużą popularność zyskali w Polsce, stając się tutaj jedną z najpopularniejszych grup skandynawskich. Ich magiczne, hipnotyzujące, wręcz urocze koncerty cieszą się dużą popularnością i przyciągają fanów muzyki zarówno alternatywnej, niezależnej, jak również popowej.

 

Zobacz noclegi w Kamiennej Górze

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Kamiennej Górze

Miejscowość:
Kamienna Góra
Miejsce imprezy:
Urząd Miasta
Miejscowość:
Wałbrzych
(ok. 18km od Kamiennej Góry)
Miejsce imprezy:
Filharmonia Sudecka
Miejscowość:
Wałbrzych
(ok. 18km od Kamiennej Góry)
Miejsce imprezy:
Filharmonia Sudecka
Miejscowość:
Szczawno-Zdrój
(ok. 16km od Kamiennej Góry)
Miejsce imprezy:
Teatr Zdrojowy

Zobacz również