Co warto zobaczyć? Najpopularniejsze atrakcje

Zobacz wszystkie atrakcje
Rynek Główny

Rynek Główny

Kraków, ul. Rynek Główny

Rynek, starówka 9.8
Sukiennice

Sukiennice

Kraków, ul. Rynek Główny

Zabytki 9.4
Zamek Królewski na Wawelu

Zamek Królewski na Wawelu

Kraków, ul. Wawel

Zabytki 9.6

Co należy wiedzieć? Kilka słów o mieście

Klimat tego miejsca zapewne kojarzy nam się ze starymi murami zamkowymi, wzgórzem na Wawelu z jaskinią smoka, urokliwym rynkiem, a także z przepięknym Kościołem Mariackim, z którego co godzinę grany jest hejnał. Trudno wymienić tutaj wszystkie zabytki tego miasta, ponieważ tak naprawdę cały Kraków jest jednym wielkim zabytkiem. Każdy turysta wraca tutaj niezliczoną ilość razy. Jaki jest Kraków? Jest to głównie miasto ludzi młodych, a ponadto śmiało można nazwać je centrum kultury i rozrywki. Czym jeszcze pachnie to miejsce? Niewątpliwie słynie ono z prawdziwie artystycznej atmosfery, wspaniałych teatrów, galerii oraz muzeów. Jeśli już znajdziecie się na Starówce, koniecznie skorzystajcie z przejażdżki bryczką i spróbujcie lokalnych produktów takich jak: obwarzanek krakowski, chleb prądnicki, bryndza podhalańska, czy powszechnie znany oscypek.

Gdzie dobrze zjeść? Restauracje

Zobacz wszystkie restauracje
Pub-Restauracja Piwnica

Pub-Restauracja Piwnica

Kraków, ul. Floriańska

Restauracja Marmolada

Restauracja Marmolada

Kraków, ul. Grodzka

10.0
Restauracja i Kawiarnia U ZIYADA

Restauracja i Kawiarnia U ZIYADA

Kraków, ul. Jodłowa

9.8

Co warto wiedzieć? Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
Ustronne miejsca w pobliżu Krakowa
Ustronnych, cichych i spokojnych miejsc w pobliżu Krakowa jest naprawdę dużo. Bez względu na to, w którym kierunku ruszymy, znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Lasy, góry, rezerwaty przyrody, zamki i ruiny – to idealne propozycje na wycieczkę z dala od tłumów i zgiełku miasta. Oto i nasze propozycje!
Bon turystyczny w Krakowie. Miejsca, w których można go zrealizować
Bonem turystycznym zapłacimy za wypoczynek na terenie kraju. Wiele osób na pewno będzie chciało zabrać swoje dziecko do Krakowa, by poznało tamtejsze zabytki i skorzystało z całkiem współczesnych atrakcji. Poznajmy listę miejsc w Krakowie, które przyjmują płatności bonem 500+.
15 najchętniej odwiedzanych atrakcji w Polsce
Mimo różnorodności atrakcji, które są dostępne w Polsce, wielu turystów decyduje się nawet na kilkukrotne zwiedzanie tego samego miejsca. Polska, tak jak i inne kraje, może pochwalić się atrakcjami, które co roku cieszą się największym powodzeniem i ściągają tłumy turystów z całego świata. Zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem 15 najchętniej odwiedzanych atrakcji w Polsce.
Weekend w Krakowie. Zobacz mniej znane krakowskie zabytki
Kraków jest jednym z najchętniej odwiedzanych polskich miast. Jego urok doceniają nie tylko rodzimi, ale również zagraniczni turyści. Mogłoby się wydawać, że o Krakowie wiemy już wszystko i widzieliśmy wszystkie najważniejsze miejsca. Tylko czy na pewno?

Gdzie się zatrzymać? Polecane noclegi

Zobacz wszystkie noclegi