Dwór w Boleniu
Jana Matejki 116, 32-086 Boleń

Sprawdź ceny


Ostatnie opinie

7.6 Dobry
2.6
Mirosław kozik

Dostałem pomimo rezerwacji na jedną osobę pokój 2osobowy i musiałem zapłacić za dwie osoby ,usłyszałem że jak się nie podoba to mogę sobie szukać pokoju...

+ więcej
Beata Malinowska
5.6
Beata Malinowska

Dobra lokalizacja, cisza i spokój. Dobrze wyposażony aneks kuchenny. Telewizor pełni funkcję radia (brak wizji). W łazience wszechobecny grzyb, brak...

+ więcej

Opis obiektu

Zapraszamy do pokoi gościnnych w zabytkowym dworku blisko Krakowa.

Historia:


Dwór w Boleniu należał niegdyś do Heleny Unierzyskiej (1867 - 1932), córki polskiego malarza Jana Matejki. Helena Matejkówna wraz ze swym rodzeństwem wychowywała się w domu rodzinnym przy ul. Floriańskiej w Krakowie. Była wielokrotnie portretowana przez swego Ojca (Portret dzieci, Portret z Krogulcem). Wyszła za mąż za profesora krakowskiej ASP Józefa Unierzyskiego. W roku 1897 zakupiła duży obszar ziemi w podkrakowskiej wsi Boleń. Wkrótce wybudowany został tutaj eklektyczny dwór z olbrzymią pracownią malarską. W okresie przed i po I wojnie, Helena zajmowała się bardzo aktywnie działalnością patriotyczną oraz charytatywną. Zmarła w roku 1932 odznaczona Medalem Niepodległości. Po śmierci żony Józef Unierzyski sprzedał dwór zabierając jednocześnie wyposażenie oraz rzeczy osobiste Heleny. Dziś pamiątki po Helenie z Matejków Unierzyskiej możemy oglądać w Muzeum przy ul. Floriańskiej. W Boleniu zachował się budynek dworu oraz niektóre elementy założenia ogrodowego.

Obecnie właściciele dworu starają się podtrzymywać tradycje polskie. Corocznie z Bolenia wyruszają uczestnicy Marszu I Kompani Kadrowej, przy kapliczce położonej w ogrodzie dworskim odbywa się w Wielką Sobotę święcenie pokarmów. Ta piękna polska uroczystość gromadzi coraz liczniejszych mieszkańców Bolenia i okolic. Dwór wraz z otaczającym wspaniałym ogrodem udostępniany jest wycieczkom tematycznym oraz zainteresowanym osobom indywidualnym, po wcześniejszym kontakcie z właścicielami.


Dwór w Boleniu znajduje się przy trasie E77 po północnej stronie miasta, 8 km od Rynku Głównego. Oferujemy do wynajęcia pokoje gościnne wygodnie i ciekawie urządzone, w obiekcie otoczonym pięknym ogrodem. Nasi goście mają możliwość korzystania z internetu, wyposażonej kuchni oraz dużego parkingu. Lokalizaja dworu pozwala na szybki dojazd do Krakowa gości dysponujacych samochodem i dla korzystających z komunikacji miejskiej busy z Dworca Głównego lub MPK linii 297 z pętli Krowodrza Górka. Do posesji przylega ścieżka rowerowa prowadząca do Ojcowa, w pobliżu znajdują się ośrodki jeździeckie Michałowice oraz centrum handlowe 700 m.

Statystyki odwiedzin
Dzisiaj: , od :

Udogodnienia

Co nas wyróżnia:

 • bezpłatny parking
 • internet
 • udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

Parking

 • obiekt oferuje bezpłatny parking dla gości!

W pokojach

 • internet

Organizacja imprez

 • szkolenia / konferencje

Rozrywki dla dzieci

 • piaskownica

W obiekcie

 • grill
 • udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

Kuchnia dla gości

  Obiekt udostępnia kuchnię dla gości

Często zadawane pytania dotyczące obiektu Dwór w Boleniu

Czy w obiekcie jest internet?
Tak, Dwór w Boleniu udostępnia dla swoich gości internet.
Czy obiekt oferuje jakieś rozrywki dla dzieci?
Tak, w obiekcie dla dzieci są przygotowane: piaskownica.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!