Legendy polskiego sportu w popularnych miejscowościach. Gdzie się wybrać?

Legendy polskiego sportu w popularnych miejscowościach. Gdzie się wybrać?

Sport i turystyka to takie dziedziny, które bardzo często idą ze sobą w parze. Aktywności bardzo często towarzyszą nam podczas wypoczynku, a wolnej chwili lubimy śledzić zmagania polskich sportowców. Ich sukcesy już na trwałe wpisały się w historię polskiego sportu. Czy wiesz, że w popularnych miejscowościach turystycznych znajdziesz takie miejsca, które upamiętniają ich sukcesy?

Sukces polskich sportowców potrafi zjednoczyć. Tę tezę śmiało potwierdzi każdy kibic, który przynajmniej raz w swoim życiu brał udział w wydarzeniach, w których nasi mistrzowie odnosili sukces. Wystarczy tu wspomnieć chociażby Puchar Świata w skokach narciarskich podczas noclegów w górach, mecze reprezentacji w Chorzowie lub w Warszawie, mecze naszych siatkarzy w Katowickim Spodku, czy turnieje, w których triumfy święcili nasi szczypiorniści.


Nie da się ukryć, że sport bardzo często towarzyszy nam podczas wypoczynku. Bierzemy udział w imprezach sportowych, ale również sami oddajemy się licznym sportom - organizujemy wycieczki rowerowe, dużo spacerujemy, czy korzystamy z boisk do siatkówki i badmintona, które znajdują się przy naszych obiektach noclegowych. Wypoczywając nad morzem i w innych częściach naszego kraju, warto jest odwiedzić popularne miejsca, które są poświęcone sukcesom polskich sportowców. Gdzie w związku z tym warto się wybrać?


Lubisz sport? Poznaj: TOP 3 miejsca w Polsce na jesienny urlop dla aktywnych


Poznaj miejsca poświęcone polskim sportowcom!


W całym naszym kraju jest ich naprawdę dużo. Przybierają różną formą, bo są to zarówno muzea, jak i specjalne aleje, ale ich cel jest prosty - upamiętnić sukcesy naszych mistrzów z różnych dziedzin sportu. Odkryjmy miejsca, które każdy fan sportu powinien zobaczyć.


  • Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie


Rozpoczynamy od najbardziej charakterystycznego miejsca, w którym wybitne postaci ze świata sportu, została uhonorowane specjalnymi gwiazdami. Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie to popularna trasa spacerowa, którą większość turystów podąża w stronę plaży we Władysławowie.Aleja Gwiazd Sportu

Aleja Gwiazd Sportu

Władysławowo, ul. Aleja Gwiazd Sportu

Pomniki, rzeźby Władysławowo 9.2


Miejsce to istnieje od 2000 roku. Znajdziemy mosiężne gwiazdy, upamiętniające polskie gwiazdy sportu. Są one odsłaniane co roku, podczas Festiwalu Sportu, który jest organizowany we Władysławowie. Do tej pory w Alei znalazły swoje gwiazdy takich znanych osób, jak m.in. Feliks Stamm, Kazimierz Deyna, Waldemar Legień, Robert Korzeniowski. Irena Szewińska, Hubert Wagner, Ryszard Szurkowski, Leszek Drogosz, Jerzy Kulej, Jacek Wszoła, Dariusz Michalczewski, Sylwia Gruchała, Adam Małysz, czy Zbigniew Boniek.


Podczas festiwalu organizowane są liczne imprezy towarzyszące, jak np. programy artystyczne z udziałem znanych wykonawców, pokazy sztucznych ogni, sadzenie okolicznościowych drzewek, mecze piłki nożnej, w których biorą udział znane postaci sportu.


Jesteś kibicem piłkarskim? Sprawdź koniecznie: Lubisz piłkę nożną? Te miejsca zostały stworzone z myślą o Tobie!


Sprawdź oferty noclegów we Władysławowie:Sun & Beach

Sun & Beach

Władysławowo, ul. Hryniewieckiego

Apartamenty Władysławowo
Apartamenty Szotland

Apartamenty Szotland

Władysławowo, ul. Starowiejska

Apartamenty Władysławowo  • Kamiland - prawdziwa historia Kamila Stocha


Nie musisz być kibicem skoków narciarskich, by kojarzyć osobę Kamila Stocha, czyli naszego mistrza w skokach narciarskich. Była Małyszomania, teraz przyszła kolej na Stochmanię.

Wiele ciekawostek, związanych z tym wybitnym polskim sportowcem, możesz uzyskać muzeum Kamiland, które znajduje się tuż przy Krupówkach w Zakopanem. Zdarza się, że nasz mistrz jest czasem obecny na miejscu, jednak pokaz odbywa się tu w formie multimedialnej. W siedmiu salach tematycznych znajduje się aż pół tysiąca eksponatów, a wśród nich medale olimpijskie, Kryształowe Kule oraz Złote Orły. Kolekcja została uporządkowana chronologicznie, by w ten sposób zobrazować drogę mistrza na szczyt. Jej dopełnieniem są wyjątkowe zdjęcia ze skoczni narciarskich z całego świata oraz najciekawsze artykuły.


Przewodnikiem po wystawie jest sam Kamil Stoch - pojawia się w materiałach audiowizualnych, opowiadając o najciekawszych momentach swojej sportowej kariery.


Zaplanuj swój pobyt i wybierz nocleg w Zakopanem:Leśny Dworek

Leśny Dworek

Biały Dunajec, ul. za torem

Pensjonaty Biały Dunajec 9.6
W Zakopanem Hej !

W Zakopanem Hej !

Zakopane, ul. Bilinówka

Kwatery i pokoje Zakopane 9.4  • Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie - wszystkie sporty w jednym miejscu


Jest też w naszym kraju taka wystawa poświęcona sportowi, która skupia wszystkie dyscypliny w jednym miejscu. Znajduje się w Warszawie, przy ulicy Wybrzeże Gdyńskie 4, na Żoliborzu.


Tematyka tej wystawy jest ściśle poświęcona sukcesom polskich sportowców. Jest to jedna z najstarszych tego typu placówek w Europie - muzeum powstało w 1952 roku. Dawniej mieściło się przy stadionie warszawskiej Skry przy ul. Wawelskiej 5. Obecnie ma siedzibę w Centrum Olimpijskim.fot. Chaay_tee / AdobeStock, CC0

Turyści mogą tu podziwiać 46 tys. eksponatów, głównie trofeów sportowych (medali, pucharów, dyplomów) oraz proporczyków, sztandarów itp., a także strojów i sprzętu sportowego. Elementem dodatkowym jest bogaty zbiór książek, zdjęć, czasopism, pocztówek, jak również materiałów audio i wideo. Około 85% eksponatów trafiło do muzeum w formie darowizn. To miejsce, które każdy miłośnik sportu powinien odwiedzić!


Oto popularne noclegi w Warszawie:

Znasz miejsca, które powinien odwiedzić każdy miłośnik sportu? Podziel się swoim pomysłem w komentarzu pod tym artykułem.Następny artykuł Rykowisko w górach. Na co...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej