Leszek Król. Malarstwo na szkle - wystawa w Kamieniu Pomorskim

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pt. Leszek Król. Malarstwo na szkle, która będzie czynna do 15 września. Ekspozycję można podziwiać w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej w Kamieniu Pomorskim. 

Leszek Król urodził się 5 stycznia 1948 roku w Kamieniu Pomorskim. Pracował początkowo jako instruktor w Kamieńskim Domu Kultury, a później, do 1985 roku jako nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej we Wrzosowie. Co ciekawe, prace jego uczniów zostały nagrodzone w konkursie plastycznym w Tokio, zdobywając złoty, dwa srebrne i jeden brązowy medal. W latach 1986-1991 Król uczył w szczecińskim Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych. W 2002 roku przeszedł zaś na emeryturę. 

 

Na prezentowanej wystawie znajdą się dzieła stworzone w 2016 roku. Tym razem autor ograniczył się do malowania na szkle. W niełatwej sztuce witochromii, która kojarzy się głównie z artystami ludowymi - Król specjalizuje się jako jeden z niewielu profesjonalnych plastyków w kraju. Szklane prace z pewnością przyciągną swoją wyjątkowością.

 

Bilet w cenie 8 złotych.

 

Zapoznaj się z innymi imprezami w Kamieniu Pomorskim.

Miejsce

Muzeum Ziemi Kamieńskiej w Kamieniu Pomorskim
Muzea

Muzeum Ziemi Kamieńskiej w Kamieniu Pomorskim

ul. plac Katedralny, Kamień Pomorski

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia

Zobacz również