Łódzkie - idealne na city break, ale czy na wakacje?

Łódzkie - idealne na city break, ale czy na wakacje?

Ma ponad 18 tyś km. kw. powierzchni, leży w centralnej części kraju i to właśnie na jego terenie leży geometryczny środek  Polski (we wsi Piątek). Mowa o województwie łódzkim. Chociaż kojarzy się głównie z przemysłem i designem, z roku na rok przyciąga do siebie coraz więcej turystów.

Województwo łódzkie zachwyca turystów przede wszystkim połączeniem niezapominanej historii, z teraźniejszością i nowoczesnością. Szczególnie w Łodzi – stolicy województwa obecny jest duch historii, opowiadający o losach Polski.

 

Ale Ziemia  Łódzka  ma  do  zaoferowania  również inne atrakcje,  które  zadowolą turystów poszukujących wypoczynku na łonie natury: rozległe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, czy urzekające doliny rzek Warty i Pilicy.

 

Top 10 miast w województwie łódzkim


Liderem w tym zestawieniu jest stolica województwa Łódź. To miasto, kojarzy się głównie z ulicą Piotrowską (najdłuższa handlowa ulica w całej Polsce), manufakturami i przemysłem. Jednak warto docenić również aspekty kulturalne – liczne teatry, muzea oraz rozrywkowe - festiwale, które się tu odbywają czy duża liczba pubów i restauracji.
Zapytania turystów o nocleg w Łodzi w 2018 roku  wyniosły blisko 55% spośród wszystkich zapytań dla całego województwa. Na drugim miejscu znalazł się Uniejów (31% zapytań), który kusi turystów powiewem natury i spokoju oraz leczniczymi wodami termalnymi. Na trzecim uplasował się Tomaszów Mazowiecki (2,5%).


Turystów interesowały jeszcze takie miejscowości jak Piotrków Trybunalski, Bełchatów, Sieradz, Sulejów, Nieborów, Kutno i Spała.


Sprawdź: 6 miast w łódzkim, o których prawdopodobnie nie słyszałeś

 

Kuszą ceny


Statystyki mówią same za siebie. Średnia długość wypoczynku w województwie łódzkim wynosi 4 noce. Co ciekawe znacznie dłuższe pobyty organizowane są na przełomie zimy i wiosny (luty-marzec) oraz jesienią (wrzesień i październik).

Średnia cena za nocleg w 2018 roku wyniosła 45 zł w Łodzi, 50 zł w Uniejowie i 40 zł w Tomaszowie Mazowieckim.
Ceny za nocleg w tych miastach mogą się różnić od siebie. Wpływają na to m.in. kategoria obiektu, położenie, udogodnienia czy termin pobytu.


Dane pochodzą z portalu Nocowanie.pl

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również