Loty za granicę pod znakiem zapytania. Postaw na urlop w Polsce!

Loty za granicę pod znakiem zapytania. Postaw na urlop w Polsce!

Sytuacja w Polsce i na świecie zmienia się dynamicznie, mimo że próbowaliśmy wrócić „do normalności” okazuje się to trudno. Od 25 sierpnia mogą pojawić się nowe obostrzenia dotyczące podróży zagranicznych. Zmiany dotkną podróżnych, którzy planowali wylot samolotem między innymi do Hiszpanii i na Maltę.

Turyści, którzy szykowali się na zagraniczne wakacje, z radością przyjmowali wiadomości o otwieraniu granic dla ruchu samochodowego i lotniczego. Teraz sytuacja jest odwrotna – na rządową listę trafia coraz więcej krajów, gdzie turyści nie polecą. Wymarzony urlop wielu osób stoi więc pod znakiem zapytania!

Wakacje 2020. Zakaz lotów z Polski


Trudno jeszcze przesądzać, gdzie nie polecimy. Na razie rząd udostępnił projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Opracowano go na podstawie analiz sytuacji epidemicznej i rekomendacji Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. W tej chwili zakazem objętych jest 45 krajów, teraz na nowej liście pojawiły się aż 63 państwa, w których odnotowuje się największą liczbę zakażeń koronawirusem w ciągu doby.

Zakaz może zostać wprowadzony także dla kierunków niezwykle popularnych wśród Polaków. Wśród nich znalazła się między innymi Hiszpania, Malta, Belgia oraz Czarnogóra.

O tym, czy rządowa propozycja zakazów wejdzie w życie w proponowanym kształcie, dowiemy się 25 sierpnia. Jeśli tak, wyloty zostaną wstrzymane już kolejnego dnia, czyli w środę 26 sierpnia! Będzie to oznaczać spore komplikacje dla turystów przebywających za granicą na własną rękę. Zostaną bowiem zmuszeni do szukania połączeń przez kraje, gdzie zakaz nie został jeszcze wprowadzony.

Unikaj stresu – wypoczywaj w Polsce!


Wprowadzenie zakazu lotów do Hiszpanii i na Maltę wielu podróżnym niepotrzebnie zepsuje urlop. Być może w tym roku warto zastanowić się nad sensem zagranicznych wyjazdów i postawić na wakacje w Polsce? Po co stresować się odwołanym wyjazdem czy koniecznością szybkiego powrotu do kraju, skoro można wypoczywać na luzie?

Nie zachęcamy do niefrasobliwości, obecna sytuacja wymaga zachowania środków ostrożności. Portal Nocowanie.pl przygotował sprawdzone rozwiązania, które pomogą turystom znaleźć bezpieczny nocleg w Polsce. Obiekty noclegowe stosujące się do wytycznych GIS są oznaczone ikonką „Obiekt spełnia warunki sanitarno-epidemiologiczne”, która jest widoczna już na liście wyników wyszukiwania. Dokładne informacje o tym, w jaki sposób prowadzona jest dezynfekcja w obiekcie, znajduje się pod opisem oferty, w sekcji „Udogodnienia”.

Tam poczujesz się jak za granicą


Cudze chwalicie, swego nie znacie… Te słowa wcale nie są tak zużyte, jak może się wydawać niektórym turystom. Koronawirus zmusił wiele osób do pozostania w kraju, co pozwoliło im na nowo odkryć atrakcje Polski. Aby spróbować wina, nie trzeba jechać do Toskanii – można zwiedzać winnice w okolicach Zielonej Góry lub Sandomierza, gdzie dopiero odtwarzane są dawne tradycje winiarskie. Zwiedzanie zamków możliwe jest na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej oraz na Dolnym Śląsku, nazywanym polską Doliną Loary.

Ciekawych miejsc na urlop w Polsce nie brakuje, wymieniliśmy dopiero kilka z nich. Aby poznać więcej, wejdź i zobacz: 7 miejsc w Polsce, w których poczujesz się jak na zagranicznych wczasach

Następny artykuł Wakacyjny weekend w...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej