Luzowanie obostrzeń. Informacje już w tym tygodniu

Luzowanie obostrzeń. Informacje już w tym tygodniu

Wraz z końcem stycznia pojawiają się pytania o luzowanie obostrzeń. Odpowiedzi poznamy już w bieżącym tygodniu, podczas zapowiadanej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego.

Polacy mają nadzieję, że wraz z początkiem lutego zostaną złagodzone obowiązujące do końca stycznia obostrzenia. Tak wynika również z nieoficjalnych słów przedstawicieli rządu. W wypowiedzi dla Radia ZET wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zaznaczał, że sytuacja jest na tyle stabilna, że „od lutego jakieś poluzowania w obostrzeniach wystąpią”.

Na czym konkretnie miałoby polegać luzowanie obostrzeń? RMF24.pl podaje więcej informacji:

Jak wynika z przecieków, po 31 stycznia otwarte mają zostać sklepy w galeriach handlowych. Hotele mają być dostępne dla 25 lub 50 proc. klientów, jednak rząd waha się, czy to nie będzie zachętą do podróży dla Polaków.


Możliwość wynajmowania noclegów to światełko w tunelu dla przedsiębiorców, którzy działają w tej branży. Obiekty noclegowe pozostają zamknięte dla turystów od początku listopada 2020 r. Sytuacja staje się niezwykle trudna, a cała turystyka czeka na jakikolwiek ruch ze strony rządu, sygnalizujący poprawę.

W tej chwili czekamy na konferencję prasową premiera Mateusza Morawieckiego. Ma on ogłosić plany luzowania obostrzeń w lutym. Spotkanie z mediami odbędzie się przed weekendem, ale nie podano jeszcze konkretnej daty.

Następny artykuł 5 pomysłów na jednodniowe...

Komentarze (2)

OPŁATY

30 dni temu
Witam, dostałam faktury ze STOART-u za 2020 rok z datą 31.12.2020 z datą płatności do 28.02.2021. Na początku ubiegłego roku było Zarządzenie, że opłaty za abonament, ZAIKS-u , STOART-u itp. nie będą pobierane. Czy coś się zmieniło ?

Nocowanie.Pl

30 dni temu
W celu wyjaśnienia otrzymanej faktury najlepiej skontaktować się ze STOART-em.

Zobacz również