Wakacje 2021 z Polskim Bonem Turystycznym. Gdzie pojechać?

Wakacje 2021 z Polskim Bonem Turystycznym. Gdzie pojechać?

Tegoroczne lato to znakomita okazja do tego, by wykorzystać bon wakacyjny. Można zorganizować wspaniały wypoczynek, a przy okazji wesprzeć polskich przedsiębiorców. Gdzie najlepiej pojechać, by dobrze się bawić i ciekawie spędzić czas z dziećmi?

Polski Bon Turystyczny to program, który ma służyć zarówno rodzinom, jak też polskim przedsiębiorcom. Wielu z nich ucierpiało wskutek pandemii, dlatego warto w tym roku zostać w kraju, korzystając z jego uroków i wspierając rodzimą turystykę.

Bon turystyczny ma wartość 500 zł i przysługuje na każde niepełnoletnie dziecko w rodzinie. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wartość bonu wakacyjnego zwiększa się do 1000 zł. Bon turystyczny można wykorzystać między innymi na rodzinny letni wyjazd!

W styczniu 2021 rząd rozszerzył zastosowanie bonu 500+! Zobacz, na co można wykorzystać bon turystyczny, wejdź: Polski Bon Turystyczny. Nowe możliwości zastosowania

Noclegi z bonem turystycznym. Jak je znaleźć?


Aby znaleźć listę noclegów z bonem turystycznym, można odwiedzić stronę internetową Polskiej Organizacji Turystycznej. Później trzeba jednak szukać dokładnych adresów przedsiębiorców w sieci. O wiele łatwiej jest skorzystać z wyszukiwarki Nocowanie.pl.

Portal nie tylko prezentuje listę obiektów noclegowych, w których można zapłacić bonem. Turyści od razu mogą poznać ofertę pobytową oraz skontaktować się z wybranym miejscem. W ten sposób oszczędzamy czas i możemy skupić się na innych aspektach planowania wakacji.

Wakacje nad morzem z bonem turystycznym


Większość z nas nie musi zastanawiać się nad tym, gdzie można wykorzystać bon turystyczny. W wakacje najpopularniejszy kierunek stanowi morze. Ale wypoczynek na plaży z dziećmi to nie wszystko. Trzeba jeszcze zadbać o to, by maluchy miały co robić poza obrębem kąpieliska.

Na rodzinne wakacje nadają się takie kurorty jak Łeba albo Niechorze. Znajdziemy tam sporo atrakcji dla dzieci. Miejscowości te słyną bowiem nie tylko z plaży, ale także rodzinnych parków rozrywki. W Łebie mamy dinopark, a w Niechorzu park miniatur, w którym zgromadzono latarnie morskie w skali mikro.

Warto odwiedzić również znany nadmorski kurort Władysławowo. Warto odwiedzić tam Ocean Park z makietami morskich zwierząt i innymi atrakcjami dla dzieci. Ciekawym miejscem jest również Hel, który słynie z fokarium.

Zobacz inne noclegi nad morzem, w których zapłacisz bonem turystycznym >>>

Wakacje z bonem turystycznym nad jeziorem


Równie dobrym pomysłem na wakacje z rodziną jest wyjazd nad jezioro. Nie muszą to być tylko Mazury, pojezierzy w Polsce mamy naprawdę wiele. Można wybrać mniej uczęszczane regiony, dzięki czemu będziemy cieszyć się spokojem i bliskością natury. Wczasowiczów będzie mniej niż nad morzem – i na pewno o to chodzi osobom, które szukają noclegów z dala od tłumów.

Co można robić nad wodą? Odpowiedzi na to pytanie jest mnóstwo. Zacznijmy od żeglowania, ale poza tym można także wypożyczyć łódkę albo rower wodny. Warto także zorganizować spływ kajakowy, w Polsce mamy wiele szlaków rzecznych, które nadają się dla początkujących. Najsłynniejszy to spływ Krutynią na Mazurach, ale niemal w każdym zakątku znajdzie się jakaś ciekawa kajakowa wycieczka.

Świetnym miejscem na rodzinne wczasy nad jeziorem są Kaszuby. Region nie jest tak oblegany jak Mazury, ale nadal można znaleźć tu ciekawe atrakcje. Warte polecenia są Wdzydze Kiszewskie, położone nad brzegiem Jeziora Wdzydzkiego. Do atrakcji wsi należy między innymi wieża widokowa oraz skansen. Rodzinom podoba się również na Pojezierzu Łęczyńsko Włodawskim, w miejscowości Okuninka. To typowe letnisko, które skupione jest wokół Jeziora Białego.

Ośrodek Wypoczynkowy Perła Krutyni

Ośrodek Wypoczynkowy Perła Krutyni

Ruciane-Nida, ul. Nowy Most

Domki 9.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Babie Lato

Babie Lato

Włodawa, ul. Okuninka VII

Domki 9.2
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Zobacz inne noclegi nad jeziorem, w których zapłacisz bonem turystycznym >>>

Polski Bon Turystyczny. Co trzeba wiedzieć?


Może się wydawać, iż świetnie orientujemy się w kwestiach Polskiego Bonu Turystycznego. Warto jednak przypomnieć kilka praktycznych informacji. Przede wszystkim należy pamiętać, że bon 500+ jest realizowany tylko na rzecz dziecka. Zapłacimy nim za wakacje, ale tylko wtedy, kiedy pojedziemy całą rodziną.

  • Bon turystyczny można wykorzystać nie tylko w wakacje, ale w dowolnym momencie roku. Jest on ważny do 31 marca 2022 r.

  • Bon turystyczny to świadczenie jednorazowe. Oznacza to, że jeżeli wyczerpiemy pulę przyznanych środków, bonu turystycznego nie otrzymamy drugi raz.

  • Wysokość bonu turystycznego to 500 zł (dla dzieci niepełnosprawnych 1000 zł). Otrzymuje je każde niepełnoletnie dziecko w rodzinie. Dlatego jeśli mamy troje dzieci i żadne z nich nie skończyło 18 lat, przysługuje nam 1500 zł z Polskiego Bonu Turystycznego.

  • By korzystać z bonu wakacyjnego, trzeba go aktywować w swoim profilu w PUE ZUS.

  • Bonem turystycznym można płacić tylko w takich miejscach, które zapisały się do bazy POT. Ich pełna lista dostępna jest na stronie internetowej organizacji.

  • Bon wakacyjny ma formę dokumentu elektronicznego, nie można wymienić go na gotówkę ani odsprzedać osobom trzecim. Dla wygody i bezpieczeństwa płatności odbywają się za pomocą kodów.

Masz inne pytania? Zobacz, co jeszcze warto wiedzieć o Polskim Bonie Turystycznym >>>

Następny artykuł Luzowanie obostrzeń....

Komentarze (1)

Michalina

30 dni temu
Czekam już na wakacje!

Zobacz również