Na wakacje do Chorwacji pociągiem? Być może już w 2022 roku!

Na wakacje do Chorwacji pociągiem? Być może już w 2022 roku!

Jak dojechać do Chorwacji? Takie pytanie zadaje sobie wielu polskich turystów, którzy planują wakacje nad Adriatykiem. Być może niedługo zyskają nowy środek transportu, ponieważ w planach jest uruchomienie połączenia kolejowego.

Jadący do Chorwacji wybierają najłatwiej dostępny środek transportu, jakim jest samochód. Pokonać trzeba jednak 600 kilometrów, więc w takim wypadku konieczne staje się zaplanowanie przerw lub zapewnienie sobie zmienników za kierownicą.

Najszybciej można dotrzeć do Chorwacji, wybierając drogę, wiodącą przez Czechy, Austrię oraz Słowenię. Trzeba pamiętać także o wykupieniu winietek, uprawniających do korzystania z autostrad i dróg szybkiego ruchu. Obowiązują one we wszystkich krajach, przez które prowadzi droga do Chorwacji.

Zobacz atrakcyjne noclegi w Chorwacji:

Można również wybrać samolot – Polska ma bowiem połączenia lotnicze z Chorwacją. Loty nad Adriatyk oferują lotniska w Warszawie, Krakowie, Poznaniu oraz Gdańsku, ale trzeba liczyć się z przesiadkami.

Podróż do Chorwacji pociągiem?


Być może w lecie 2022 do Chorwacji będzie można dojechać również pociągiem. Czeski przewoźnik RegioJet planuje bowiem uruchomienia wakacyjnego połączenia z Krakowa do Splitu i Rijeki. Cała podróż ma trwać 16 godzin.  

Powodem snucia takich planów był sukces połączenia kolejowego z Pragi do Chorwacji, którego obłożenie w 2020 roku wynosiło aż 90%! Natomiast w te wakacje zdecydowano o wydłużeniu składu o trzy wagony.

Moim nowym celem życiowym jest bycie globalnym przewoźnikiem. Chciałbym, aby RegioJet stał się najbardziej znaną czeską marką za granicą. Zrobimy to podróżując po innych krajach i będziemy też mieli połączenia, które w ogóle nie będą przechodzić przez Czechy, ale połączą inne kraje europejskie. Zaoferujemy Europejczykom z Zachodu, którzy są przyzwyczajeni do wysokiej jakości kolei, czego nie znają. Niska cena i dobry catering – mówił Radim Jančura.


Źródło: podroze.onet.pl, nakolei.pl

Następny artykuł Bieszczady. Szlaki dla...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej