Nadchodzi zima. Gdzie w Polsce zrobi się biało?

Nadchodzi zima. Gdzie w Polsce zrobi się biało?

Za oknem coraz chłodniej. W wielu miejscach w Polsce mieliśmy do czynienia z przelotnymi opadami śniegu. A to dopiero początek. Najnowsze informacje pogodowe dają nam jasno do zrozumienia, że w ostatnich dniach listopada i na początku grudnia możemy spodziewać się ataku prawdziwej zimy. W których częściach Polski zrobi się biało?

Jak wynika z najnowszych prognoz, które w ostatnich godzinach zostały opublikowane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, do Polski nadciąga zima. Opady śniegu będą dość intensywne i wystąpią niemal w całym kraju. Do tego wszystkiego, będzie nam towarzyszyć arktyczny chłód. Jak przekonują meteorolodzy, to czas najwyższy, by wyjąć z szafy ubrania i buty zimowe.


Sprawdź koniecznie: Pogoda na grudzień 2021 w Polsce, w górach, nad morzem


W Tatrach zima na całego!


Zima zawita do stolicy polskich gór dużo wcześniej niż przewidywali synoptycy. W poniedziałek 22.11.2021 r. mieliśmy do czynienia z piękną i bajkową atmosferą w Zakopanem. Popularne części miasta zostały pokryte dość sporą warstwą śniegu. A zanosi się, że na tym nie koniec.


Co oczywiste, najwięcej śniegu spadło i w dalszym ciągu spadnie w wyższych partiach gór. Na Kasprowym Wierchu pokrywa śnieżna ma grubość 9 cm. Jak podkreślają ratownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego, warunki panujące w górach są niezwykle trudne. Pod warstwą świeżego śniegu znajdują się spore ilości lodu, co może zagrozić niebezpiecznymi poślizgnięciami, co w efekcie może prowadzić do urazów, a nawet złamań kończyn.


Przeczytaj również: Sezon narciarski wystartuje normalnie? Oświadczenie przedstawicieli branżyStylovy

Stylovy

Białka Tatrzańska, ul. Grapa

Apartamenty 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Górska Przystań

Górska Przystań

Murzasichle, ul. Majerczykówka

Pensjonaty 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Zakohouse

Zakohouse

Zakopane- Poronin, ul. Tadeusza Kościuszki

Pensjonaty 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Już dziś rozpocznij swój sezon zimowy i zarezerwuj nocleg w Tatrach


Kiedy i gdzie w najbliższych dniach możemy spodziewać się opadów śniegu?


Tatry i pozostałe regiony górskie w Polsce są pierwszymi, do których zima zawitała na dobre. Pewnego rodzaju namiastkę tego, co nadchodzi, mieliśmy w całej Polsce, we wtorek 23.11.2021, kiedy to za oknem pojawiły się przelotne opady śniegu.


Wszystko wskazuje na to, że z prawdziwym uderzeniem zimy powinniśmy mieć do czynienia w ostatnich dniach listopada, bliżej weekendu. Pogoda diametralnie zmieni swoje oblicze z jesiennej na zimową i opady białego puchu będą nam towarzyszyć nie tylko w górach, ale również nad morzem, na Mazurach, czy w centralnej części Polski.


Przy tak sprzyjających i zimowych warunkach, jest nadzieja na to, że pierwsze stacje narciarskie rozpoczną naśnieżanie w najbliższym czasie. Nawet jeśli pokrywa śnieżna się nie utrzyma, to wystarczy, że średnia wartość temperatur będzie utrzymywać się na poziomie 5 stopni Celsjusza. 


Jak podkreślają synoptycy z IMGW, grubość białej pokrywy wyniesie od 5 do 10 centymetrów. Pierwszy śnieg w Polsce spadnie w niedzielę 28 listopada na Śląsku i w Małopolsce. Następnie strefa opadów przemieści się nad pozostałą część kraju, w związku z czym z niedzieli na poniedziałek zrobi się biało praktycznie wszędzie.


Nie tylko śnieg, ale również arktyczny chłód!


Pojawienie się nad Polską strefy związanej z opadami śniegu, spowoduje również to, że w naszym kraju pojawią się temperatury przypominające warunki bardziej zimowe. Słupi rtęci pokażą od 0 do 5 stopni Celsjusza. Nocą będziemy mieć do czynienia z wartościami nieznacznie spadającymi poniżej 0.


Koniec listopada to dobry czas, by przygotować się do wymarzonego zimowego wypoczynku. Jest jeszcze szansa, że uda nam się zarezerwować wymarzony nocleg na Boże Narodzenie, Sylwestra oraz ferie zimowe. Wszystko jest przede wszystkim uzależnione od naszych preferencji i kierunku, który chcemy wybrać na nasz urlop. Największym zainteresowaniem, jak co roku, cieszą się przede wszystkim miejscowości w górach. Nie oznacza to jednak, że miasta nad morzem, czy w centralnej części Polski stoją na straconej pozycji. Wręcz przeciwnie - również i tu turyści coraz chętniej rezerwują nocleg, a znaleźć go jest coraz trudniej.Willa Cross

Willa Cross

Szklarska Poręba, ul. Odrodzenia

Pensjonaty 9.5
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Willa Mak

Willa Mak

Krynica Zdrój, ul. Jastrzębia

Kwatery i pokoje 9.9
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Pamiętaj, że w Nocowanie.pl znajdziesz oferty dopasowane do Twoich potrzeb. Sprawdź koniecznie oferty specjalne na nocleg podczas Bożego Narodzenia, Sylwestra, czy ferii zimowych w wybranym przez Ciebie regionie!


Czy zima zagości w Polsce na dłużej i czy Boże Narodzenie będzie białe? Wszystko na to wskazuje. Należy jednak pamiętać, że pogoda już nieraz potrafiła zaskoczyć. A czy podobnie będzie również w tym roku, to czas pokaże!Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej