Najniższa wieża widokowa. Czy wiesz, gdzie się znajduje?

Najniższa wieża widokowa. Czy wiesz, gdzie się znajduje?

Niezależnie od tego, na jaką destynację się decydujemy, większości z nas zależy na tym, by podziwiać możliwie najpiękniejsze widoki. O, ile w przypadku morza, czy gór nie jest to większym problemem, to w niektórych lokalizacjach powstają specjalne wieże widokowe, które umożliwiają podziwianie tych najpiękniejszych widoków. A, czy wiesz, że w Polsce znajduje się również najniższa wieża widokowa. Czy wiesz, w którym regionie jej szukać?

Jeśli weźmiemy pod uwagę punkty widokowe w Polsce, to mamy do dyspozycji wiele wspaniałych miejsc, które umożliwiają podziwianie naprawdę wspaniałych widoków. Te osoby, które zdecydowały się na domki w górach, chętnie wybierają się na spacery po ścieżce w koronach drzew. To m.in. w Beskidzie Sądeckim, czy w Górach Izerskich, można znaleźć tego typu atrakcje turystyczne w górach. To, co wyróżnia tego typu wieże, to bez wątpienia ich wysokość. Aby się na nie dostać, konieczne jest pokonanie stromego lub mniej stromego podejścia i następnie wjazd lub wejście po specjalnych stopniach, które prowadzą na tego typu wieże widokowe. 


Wieże widokowe w Polsce kojarzą się przede wszystkim z dość znaczną wysokością. Okazuje się jednak, że nie zawsze tak jest. Świadczy o tym najniższa wieża widokowa, która znajduje się w chętnie odwiedzanej przez turystów lokalizacji. Gdzie dokładnie?


Zobacz koniecznie: Popularne wieże widokowe. Które z nich odwiedzić na Dolnym Śląsku?


Najniższa wieża widokowa - w czym tkwi jej wyjątkowość?


Oprócz tego, że jest to najniższa wieża widokowa, to trzeba podkreślić, że jest to niezwykłe miejsce, które pozwala obserwować naprawdę wspaniałą panoramę. Co ważne, nie trzeba podejmować absolutnie żadnego wysiłku, by na nią wejść.fot. https://www.facebook.com/Najnizszawiezawpolsce

Liczy zaledwie 20 cm wysokości i powinien na nią wejść każdy, kto wybrał noclegi w Kotlinie Kłodzkiej. Dokładna lokalizacja tej atrakcji turystycznej na Dolnym Śląsku to miejscowość Łężyce. Pomimo tego, że jest najniższa, to oferuje naprawdę wspaniałe widoki. Podobnie, jak pozostałe i nieco wyższe wieże widokowe na Dolnym Śląsku.


Planujesz urlop na Dolnym Śląsku? Sprawdź: Wakacyjny tydzień na Dolnym Śląsku. Co warto zobaczyć?


Gdzie dokładnie znajduje się najniższa wieża widokowa w Polsce?


W powyższym fragmencie, została wspomniana nazwa miejscowości. Są to Łężyce, czyli miejscowość w województwie dolnośląskim, w gminie Szczytna. Znajduje się ok. 20 km od Kłodzka, a dojazd do niej jest dosyć łatwy - pierwsza najmniejsza wieża widokowa w Polsce stoi bardzo blisko drogi krajowej nr 8. 


Co widać z najniższej wieży widokowej w Polsce?


Apartamenty na Dolnym Śląsku cieszą się dużym zainteresowaniem turystów o każdej porze roku. Podobnie wygląda sytuacja, gdy weźmie się pod uwagę tę wieżę widokową. Atrakcja cieszy się dużym zainteresowaniem turystów, którzy przyjeżdżają tu dość chętnie i licznie, by móc podziwiać piękne widoki.


To świetna propozycja dla tych osób, które mają lęk wysokości. Atrakcja te funkcjonuje od lipca 2021 roku. Można z niej podziwiać wspaniałe okoliczne tereny, a także piękne szczyty górskie, które znajdują się nieco dalej. Każdy będzie zachwycony!


Zaplanuj swój pobyt i sprawdź noclegi w Łężycach:

Okazuje się, że nie ma potrzeby zdobywania szczytów, by podziwiać niezwykłe widoki. Taka wieża widokowa, z pewnością będzie świetną propozycją dla każdego turysty!Następny artykuł Turystyczne Oscary 2023....

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej