Najpopularniejsze pamiątki z wakacji. Co kupić i co przywieźć?

Najpopularniejsze pamiątki z wakacji. Co kupić i co przywieźć?

Podróżując po wielu regionach Polski, czy też po świecie, chyba nikt z nas nie wyobraża sobie tego, by nie przywieźć ze sobą pamiątki - mniejszej lub większej, która będzie nam przypominać o pobycie w tym miejscu. Co najczęściej przywożą turyści i co warto kupić podczas naszych wakacji? O tym poniższy artykuł.

Na wstępie warto podkreślić, że pamiątki przywozi się praktycznie z każdej podróży. Niektóre z nich mają dla nas niezwykłą wartość - stanowią element ozdobny naszego mieszkania, są dla nas posiłkiem lub też po prostu zawsze chętnie powracamy wspomnieniami do udanych wakacji, jeśli tylko spojrzymy na daną rzecz lub kartkę z miejsca, w którym byliśmy. 


Warto również podkreślić, że bardzo często wybór właściwej pamiątki nie jest dla nas łatwy. Ilość dostępnych rzeczy może przyprawić nas o prawdziwy zawrót głowy. A ilość straganów i sklepików w popularnych miejscowościach wypoczynkowych jest naprawdę spora. 


Czym kierować się przy wyborze wakacyjnych pamiątek?


To, co kupujemy podczas naszych wakacji, przede wszystkim ma nam się kojarzyć z miejscem, w którym wypoczywaliśmy. Nie da się ukryć, że spora część rzeczy, które znajdziemy w sklepikach to produkty pochodzące z Chin, mimo tego, że wyglądają tak, jakby zostały wyprodukowane tu na miejscu. Warto w związku z tym stawiać na lokalne i unikalne produkty, które nie są identyczne jak tysiące innych.


Musimy również zdać sobie sprawę z tego, czy będziemy w stanie przewieźć dany przedmiot - niektóre z produktów są niezwykle delikatne, przez co mogą ulec zniszczeniu. Podobnie jest z produktami spożywczymi, które podczas długiej podróży w towarzystwie upalnej aury, mogą najzwyczajniej w świecie się zepsuć. A chyba nikt nie chciałby wyrzucać zakupionej rzeczy od razu po przyjeździe do naszego miejsca zamieszkania. Jeśli już zamierzamy zakupić którąś z tych rzeczy, to warto ją zabezpieczyć tak, by dotarła w całości i nie uległa zniszczeniu podczas podróży.


Warto wziąć pod uwagę również to, jaką funkcję ma pełnić zakupiona przez nas pamiątka. Jeśli ma to być element dekoracyjny, to warto wybrać tak, by idealnie wkomponowała się w wystrój naszego mieszkania. 


Ważnym kryterium wydaje się być również cena - przyjęło się, że jeśli dana rzecz jest stosunkowo droga, to mamy do czynienia z wyrobem rękodzielniczym, a nie produkcją masową. Warto również zwrócić uwagę na pochodzenie produktu - gdy nie jesteśmy pewni jego autentyczności, to idealną wskazówką mogą okazać się wszelkiego typu certyfikaty, metki, kody kreskowe, znajdujące się przy zakupionym przez nas produkcie.


Które pamiątki cieszą się największym zainteresowaniem wśród turystów?


Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od regionu, w którym wypoczywamy. Wiadomo, że co innego przywieziemy znad morza, co innego z gór, a jeszcze co innego z miast, w których znajdują się popularne zabytki. Każda z nich na pewno ma swój unikalny charakter. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że niektóre z pamiątek możemy przywieźć całkowicie za darmo, bez konieczności kupowania w miejscowych sklepikach. Jako przykład można tu wymienić np. muszle, czy kamienie znad morza, a także fotografie, do których wspomnieniami możemy powracać dosłownie w każdym momencie. W tym artykule przedstawimy 7, naszym zdaniem najpopularniejszych pamiątek, które w każde wakacje są chętnie przywożone przez turystów, wypoczywających w dowolnym miejscu w Polsce. Co to takiego? Sprawdźmy!


  1. Pocztówki


To pamiątka, którą nie tylko wysyłamy do naszej rodziny lub znajomych, ale również nabywamy dla własnych potrzeb. Spora część osób ma niezwykłą kolekcję pocztówek z miejsc, które odwiedziła w swoim życiu. Jest to swego rodzaju hobby, coś jak zbieranie znaczków do klasera. Co prawda, nie jest to pamiątka, która będzie przydatna w codziennym życiu, ale na pewno będzie przywoływać niezwykłe wspomnienia.


  1. Magnesy na lodówkę


To pamiątka, którą możemy obserwować za każdym razem, gdy tylko otwieramy lodówkę. Podobnie, jak w przypadku pocztówek, magnesy stanowią chętnie wybieraną pamiątkę wśród turystów. Są stosunkowo niedrogie, funkcjonalne (np. otwieracz do butelek) i różnorodne. Bardzo często to właśnie ta pamiątka okazuje się tą najlepszą. W wielu przypadkach może się również świetnie sprawdzić jako drobiazg z podróży dla naszej rodziny i znajomych.


  1. Produkty spożywcze


Chyba nikt nie wyobraża sobie wyjazdu w góry bez powrotu do naszego domu z oscypkiem, bądź innym wyrobem serowym. Dobrze się składa, że sporo punktów pakuje je hermetycznie, przez co mamy gwarancję, że dojadą do naszego domu stosunkowo świeże. Oscypki to nie wszystko. Spora część turystów kupuje również regionalne alkohole, czy też inne przysmaki, które są związane z miejscem naszego wypoczynku - np. pierniki z Torunia, cebularze z Lublina, czy rogale św. Marcina z Poznania. 


Polska jest bogata w liczne regionalne przysmaki. Przeczytaj koniecznie: Wakacje kulinarne po Polsce - gdzie i co zjeść


  1. Biżuteria


Jeśli w górach oscypek, to wiadomo, że nad morzem królować będzie biżuteria wykonana z bursztynu. Chyba nie ma piękniejszych pamiątek, które mogą nam służyć na co dzień, jeśli nie biżuteria. Szczególnie kobiety powinny tu znaleźć coś dla siebie. Tego typu pamiątki w każdej chwili pozwalają przypomnieć sobie beztroskie wakacyjne chwile.


  1. Odzież i dodatki


Koszulka z logiem miejscowości, czy popularnym internetowym hasłem będzie nam niezbędna praktycznie tylko na chwilę. W przypadku pamiątek, doskonale sprawdzą się tu np. wyroby z wełny owczej - swetry, czy też kapcie, które możemy znaleźć w prawie każdej miejscowości górskiej. Na pewno będzie nam to miło służyć, szczególnie w długie i zimowe wieczory.


  1. Kubki i naczynia


Chyba każdy ma swojej kolekcji kubek, związany z miejscem naszego wypoczynku. Z powodzeniem taka pamiątka, może nam służyć przez cały czas. Herbata, czy kawa wypita z takiego kubka, z pewnością będzie smakować lepiej. Podobnie jest z pozostałymi naczyniami - warto przede wszystkim wybrać takie, do których mamy przekonanie, że będą nam służyć na każdy dzień.


  1. Pamiątki przez nas znalezione


Chyba nie ma nic piękniejszego niż pamiątki, które sami znajdziemy w regionie, w którym wypoczywamy. Co ważne, są darmowe, ale przynoszą wiele radości. Mowa tu przede wszystkich o kamieniach, czy muszlach znalezionych nad morzem. Jeśli szczęście nam dopisze, to jesteśmy w stanie znaleźć bursztyn - szczególnie podczas sztormu lub chwilę po. Niezwykłą radością i pamiątką będą również zdjęcia, które wykonaliśmy podczas wakacji. Możemy do nich powracać, gdy tylko przyjdzie nam taka ochota.


A jakie są Wasze ulubione pamiątki? Koniecznie dajcie znać w komentarzu, które wspomnienia i w jakiej postaci są według Was najwspanialsze.


Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również