Problem z widocznością bonu. Co zrobić, gdy nie ma go w systemie?

Problem z widocznością bonu. Co zrobić, gdy nie ma go w systemie?

Wraz z początkiem sierpnia turyści mogą aktywować i realizować swoje bony turystyczne 500+. W całej Polsce uprawnionych do skorzystania z niego będzie około 6,5 miliona dzieci! Taka liczba to duże wyzwania, dlatego nikogo nie powinny dziwić problemy czy drobne niedogodności. Wiele z nich można jednak rozwiązać szybko i bez niepotrzebnego stresu. Jesteś turystą i chcesz aktywować swój bon turystyczny, ale nie widzisz go w systemie? Sprawdź, co w takiej sytuacji powinieneś zrobić?

Brak bonu turystycznego w systemie — co zrobić?
  
Powodów, dla których turyści nie widzą w panelu PUE ZUS zakładki "Polski Bon Turystyczny" może być kilka. W pierwszej kolejności przed aktywacją bonu warto upewnić się, która osoba w rodzinie została uprawniona do pobierania świadczenia wychowawczego Rodzina 500+.  Jest nią ten członek rodziny, który składał wniosek o wsparcie w postaci 500+. To właśnie na jej profilu widoczna jest zakłada "Polski Bon turystyczny".
 
Poszukując na swoim profilu zakładki "Polski Bon Turystyczny" warto także pamiętać, że jej widoczność może być ograniczona z powodu monitora. Aby sprawdzić, czy zakładka na pewno znajduje się na naszym profilu, powinniśmy sprawdzić zakładkę "Panel Ogólny" po lewej stronie, odnaleźć znajdującą się tam szarą strzałkę skierowaną w dół, a następnie ją kliknąć. W ten sposób rozwiniemy menu boczne i będziemy mogli zobaczyć wszystkie znajdujące się w niej zakładki. 
 
Dlaczego w systemie PUE ZUS nie wiedzę bonu turystycznego? 

Co jednak gdy po sprawdzeniu wszystkich powyższych rzeczy okazuje się, że bon nadal jest niewidoczny? Jeżeli na profilu osoby upoważnionej do wypłacania świadczeń z tytułu Rodzina 500+ zakładka "Polski Bon Turystyczny" jest niewidoczna, może oznaczać, że ZUS nie posiada odpowiednich informacji koniecznych do przygotowania bonu. W takim przypadku rozwiązaniem będzie złożenie wniosku do Polskiej Organizacji Turystycznej w celu ustalania prawa do bonu lub dodatkowego uprawnienia do bonu. Do takiego wniosku należy dołączyć informację o przyznaniu świadczenia wychowawczego Rodzina 500+ wydanego przez odpowiedni organ. 
 
Wniosek należy wysłać na adres POT lub elektroniczną skrzynkę pocztową. 
 
Wzór wniosku jest dostępny na stronie bonturystyczny.gov.pl od 6 sierpnia. 
 
Przypominamy, że wsparcie finansowe w postaci bonu turystycznego przyznawane jest każdemu dziecku w rodzinie, które nie ukończyło jeszcze 18 roku życia. Środki te rodzice mogą wykorzystać do opłacenia miejsca noclegowego w wybranym obiekcie oraz wyjazdu na zorganizowaną imprezę turystyczną dla dzieci. Należy jednak pamiętać, że płatności bonem można dokonać jedynie na terenie kraju, w przygotowanych na to obiektach turystycznych. Z wykorzystaniem bonu turystycznego nie trzeba się śpieszyć, jest on bowiem ważny aż do końca 2022 roku. 
 
Listę miejsc, w których realizowane są płatności bonem turystycznym, można znaleźć poniżej: 
 
ApartHost Apartamenty Domki

ApartHost Apartamenty Domki

Zakopane, ul. Seweryna Goszczyńskiego

Apartamenty Zakopane 9.9
Willa PŁAZÓWKA Zakopane

Willa PŁAZÓWKA Zakopane

Zakopane, ul. Nowotarska

Wille Zakopane 9.8
Willa Marti GOLD

Willa Marti GOLD

Zakopane, ul. Podhalańska

Wille Zakopane 9.8

>>>TU znajdziesz inne atrakcyjne obiekty w Polsce, które przyjmują płatność bonami turystycznymi! >>>

Następny artykuł Bon turystyczny. Lista...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej