Niedziele handlowe i wolne od pracy w październiku 2018

Zakaz handlu w niedzielę obowiązuje już od marca, zdążyliśmy się więc do niego przyzwyczaić. Jednak nadal gubimy się w tym, kiedy możemy robić zakupy. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja w październiku.

Zakaz handlu w niedzielę


Według ustawy o zakazie niedzielnego handlu w 2018 roku będzie aż 39 dni, podczas których nie zrobimy zakupów. Sklepy są otwarte tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę. Już teraz wielu osobom trudno przestawić się na ten system, a od 2019 roku czekają nas kolejne zmiany. Wraz z dniem 1 stycznia będziemy mieli do dyspozycji tylko jedną handlową niedzielę w miesiącu. Natomiast od roku 2020 wejdzie w życie całkowity zakaz otwierania sklepów.

To duże utrudnienie zwłaszcza dla amatorów buszowania po galeriach handlowych i dużych marketach. Nie pozostajemy jednak całkowicie pozbawieni możliwości zrobienia potrzebnych sprawunków. Sklepy, gdzie za kasą stoją właściciele lub członkowie rodziny, apteki, stacje benzynowe, piekarnie i inne tego typu punkty będą otwarte dla kupujących.

 

Niedziele handlowe w październiku


W październiku nie możemy liczyć na dni wolne od pracy, w trakcie których również zamykane są sklepy. W miesiącu będą też tylko dwie niedziele (14 i 21 października), gdy nie zrobimy zakupów. Jako że zakaz handlu nie obejmuje pierwszej i ostatniej niedzieli miesiąca, koszyków nie będziemy musieli zapełniać przed 7 i 28 października.

Niedziele handlowe w październiku

  • 7 października
  • 28 października


Niedziele z zakazem handlu w październiku

  • 14 października
  • 21 października

Szukasz pomysłów na to, jak spędzić wolną niedzielę? Wejdź i zobacz: Jeśli nie zakupy, to co? Jak spędzić czas w niedzielę

fot. Alicia Zinn (Pexels.com CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również