Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Bytowa:

Potwierdzenie do 24 godzin

Domki na Kaszubach

  • Bezpłatne anulowanie
10.0 Rewelacyjny 1 opinia
od 350 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Bytów

Bytów to ponad 650-letnie miasto, znajdujące się na pojezierzu bytowskim, będące częścią Kaszub. Tereny, na których leży są wyjątkowo malownicze i obfitują w nietypową faunę i florę oraz liczne jeziora, w których jest wyjątkowo czysta woda. Turyści pokochali to miejsce ze względu na trasy spacerowe oraz rowerowe, które pozwalają spędzić wolny czas na świeżym powietrzu. Jednym z najpopularniejszych atrakcji miasta jest monumentalny zamek krzyżacki, gdzie w sezonie odbywają się festiwale, które przyciągają prawdziwe tłumy. Dodatkowo szeroka baza noclegowa od agroturystyki po SPA, zapewnia poczucie wygody i gwarantuje, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, według swoich preferencji.

Bytów – co warto zobaczyć?

Będąc w Bytowie, koniecznie trzeba zobaczyć tutejszy zamek krzyżacki. Miasto stało się częścią Państwa Zakonnego w XIV wieku i to właśnie wtedy powstał zamek. Budowla, która dzisiaj stanowi największą atrakcję Bytowa, dawniej należała do największych warowni krzyżackich. Jego majestat możemy poczuć dopiero, znajdując się na terenie dziedzińca, ponieważ z zewnątrz osłonięty jest przez liczne drzewa, co uniemożliwia obejrzenie go w całej okazałości. Na terenie obiektu odbywają się liczne wydarzenia oraz imprezy kulturalne.


Północne, najstarsze skrzydło zamku oraz dwie przylegające do niego baszty zajmuje Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie rozlokowane na kilku kondygnacjach. Na parterze możemy podziwiać wystawę stałą, która poświęcona jest w całości kulturze materialnej Kaszubów. Następnie, wąskimi i ceglanymi schodami udajemy się na pierwsze piętro. Tutaj znajduje się wystawa o charakterze historycznym, nawiązująca do czasów krzyżackich oraz panowania Gryfitów na ziemi bytowskiej. Po pokonaniu kolejnych, krętych schodów przenosimy się na drugie piętro budynku, gdzie z kolei umieszczane są liczne wystawy czasowe. Dodatkowo mamy możliwość dotarcia do Baszty Młyńskiej, w której znajduje się wystawa poświęcona historii Bytowa, zlokalizowana na najwyższej kondygnacji, a także możemy przejść na mury obronne, z których rozciąga się widok na cały dziedziniec zamku.

Co robić w Bytowie w wolnym czasie?

Dawna zabudowa centrum miasta została zniszczona w czasie wojny przez wojska radzieckie w 60%. Niestety, nie wszystkie budynki zostały odbudowane w późniejszych latach. Pośród nich jest nieistniejący już kościół katolicki im. św. Katarzyny. Dziś, możemy podziwiać jego fundamenty oraz jedyny jego fragment, odbudowany po wojnie – czternastowieczna wieża. Warto zajrzeć do wnętrza wieży, ponieważ skrywa ono wspaniałą wystawę archeologiczno-historyczną. Z wystawy można dowiedzieć się więcej na temat historii samego miasta, a naszą uwagę z pewnością przyciągną stare zdjęcia i oryginalne eksponaty. Jednym z elementów wystawy jest warsztat zegarmistrzowski oraz obszerna makieta ukazująca dawny układ miasta.

Co zjeść w Bytowie?

W kuchni regionalnej Bytowa znajdziemy wiele dań charakterystycznych dla kultury kaszubskiej. Jeśli chodzi o mięsa, to na stołach króluje drób. Będąc na miejscu, koniecznie trzeba spróbować gotowanego kurczaka w białym sosie z rodzynkami. Danie jest serwowane przez większość lokalnych restauracji i karczm. Serca turystów rok w rok podbijaj chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem. W czasie letnich festiwali, stoiska serwujące ten przysmak są oblegane.

Noclegi w Bytowie

Wśród turystów odwiedzających Bytów najpopularniejsze są obiekty z kategorii agroturystyka. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również dogodna lokalizacja. Turyści przy wyborze konkretnego miejsca noclegowego, często kierują się opiniami pozostałych gości.


Obiekty z kategorii agroturystyka to idealny wybór dla wszystkich, którzy chcą odetchnąć od codziennego zgiełku dużego miasta. Możemy liczyć nie tylko na możliwość obcowania z naturą, ale także możliwość wykupienia posiłków na miejscu, dzięki czemu będziemy mogli zjeść smacznie i regionalnie.

Ceny noclegów w Bytowie

Za nocleg w Bytowie średnio zapłacimy 160 zł, jednak najkorzystniej jest zatrzymać się w obiektach agroturystycznych, wówczas cena za dobę może wynieść od 30 zł.


Planując urlop, należy pamiętać, że większość właścicieli indywidualnie ustala cennik, dlatego może się on nieznacznie różnić w zależności od sezonu lub weekendu. Za nocleg w weekend zapłacimy o 48% więcej niż w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Bytowie

Niezmiennie, wśród turystów poszukujących noclegów, kwestię najważniejszą stanowi dostęp do prywatnej łazienki. Dzielenie jej z pozostałymi gośćmi podczas dłuższego pobytu, może być nieco uciążliwe. Ważny jest również parking. Duża część turystów pyta o możliwość wykupienia posiłków na miejscu lub bliskie sąsiedztwo miejsca, w którym można tanio i smacznie zjeść. Rodzice z dziećmi szukają obiektów, w których są specjalnie wyznaczone miejsce do zabaw dla najmłodszych pociech.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Bytowie

Ile kosztuje nocleg w Bytowie?
Cena za nocleg w Bytowie zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii agroturystyka Bytów, wtedy koszt noclegu może wynieść od 160 zł. Średnia cena noclegu w Bytowie wynosi 284 zł.
Czy ceny noclegów w Bytowie w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 82% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Bytowie?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Bytów”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Bytowie zaczynają się od kwoty 160.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Bytowie?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: agroturystyka, domki. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Bytowie mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Bytów opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Bytowie to: Domki nad stawem, Lobeliowy Port, Domki Zielone Wzgórza.
Które noclegi w Bytowie są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Bytowie poleca Lobeliowy Port, Domki Zielone Wzgórza, Domki nad stawem.
Które noclegi w Bytowie są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Domki Zielone Wzgórza, Domki nad stawem, Lobeliowy Port.
Co warto zobaczyć w Bytowie?
Do najważniejszych zabytków Bytowa należy zamek krzyżacki, który został wybudowany w XIV wieku. Jego północne skrzydło oraz dwie baszty zajmuje Muzeum Zachodniokaszubskie. Muzealne ekspozycje przedstawiają kulturę materialną Kaszubów oraz pamiątki z czasów krzyżackich oraz panowania Gryfitów na ziemi bytowskiej. W sąsiedztwie zamku znajduje się gotycka wieża, jedyna pozostałość po dawnym kościele św. Katarzyny.
Jakie są atrakcje w Bytowie i okolicy?
Do największych atrakcji Bytowa należy zamek krzyżacki oraz zespół XVIII-wiecznych kamieniczek mieszczańskich przy rynku. W okolicy miasta znajduje się wiele jezior, które są lubianym miejscem rekreacji nie tylko przez mieszkańców Bytowa, ale również turystów, którzy przyjeżdżają na Kaszuby.
Czy zamek krzyżacki w Bytowie można zwiedzać?
Zamek krzyżacki w Bytowie udostępniony jest zwiedzającym. Część zabytkowego budynku zajmuje Muzeum Zachodniokaszubskie, mieści się tam również siedziba Bytowskiego Centrum Kultury. Na dziedzińcu organizowane są koncerty oraz turnieje rycerskie.
Ile kosztuje zwiedzanie zamku w Bytowie?
Zwiedzanie zamku w Bytowie, a dokładnie znajdującego się tam muzeum, to koszt 12 zł za bilet normalny i 8 zł za bilet ulgowy.
Co zjeść w Bytowie?
W Bytowie warto zjeść dania typowe dla regionu Kaszub. Są to na pewno świeże ryby oraz kurczak w białym sosie z rodzynkami. Typowa kuchnia kaszubska jest prosta, więc warto się też skusić na chleb ze smalcem i ogórkiem małosolnym lub kiszonym oraz na ruchanki drożdżowe.
Ile kosztuje obiad w Bytowie?
Cena obiadu w Bytowie to koszt od 20 zł dla jednej osoby.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!