Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.
Natychmiastowa rezerwacja

Hotel RAD Grudziądz

Śniadania i obiadokolacje w cenie
  • Cena gwarantowana
  • Bezpłatne anulowanie
  • Brak przedpłaty
9.3 Rewelacyjny 8 opinii
od 305 zł
1 noc

Noclegi w okolicy Grudziądza:

WK34

Wielki Konopat Pokaż na mapie , 23 km od Grudziądza
Nowość w Nocowaniu!
od 120 zł
1 noc
Natychmiastowa rezerwacja

Hotel Rudnik Grudziądz

Śniadania i obiadokolacje w cenie
  • Cena gwarantowana
  • Bezpłatne anulowanie
  • Brak przedpłaty
Nowość w Nocowaniu!
od 360 zł
1 noc

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Grudziądz

Grudziądz - miasto w województwie kujawsko-pomorskim, rozciągające się wzdłuż prawego brzegu Wisły. W dawnych latach stanowiło ważny ośrodek handlu zbożem, czego przykładem jest zachowany do dziś zespół spichlerzy, który na dobre wkomponował się w panoramę miasta. Grudziądz jest atrakcyjny pod względem turystycznym nie tylko ze względu na liczne zabytki, które zachowały się w bardzo dobrym stanie, ale również dodatkowe atrakcje. W okresie letnim miejscowa plaża zlokalizowana na brzegu Wielkiego Jeziora Rudnickiego przyciąga prawdziwe tłumy.

Grudziądz – co warto zobaczyć?

Na szczególną uwagę zasługuje tutejsza starówka. Odnowiony rynek z przylegającą farą i kościołem garnizonowym oraz kompleksem spichlerzy z XIII i XIV wieku. Wspomniane spichlerze razem z ratuszem, kościołem farnym oraz niedawno odnowioną wieżą tworzą przepiękną panoramę miasta od strony Wisły. Uliczki miasta, przecinają się pod kątem prostym, a wzdłuż nich wznoszą się zabytkowe kamieniczki w stylu secesyjnym. Dodatkowo w niektórych z budynków mieszczą się malutkie kawiarenki i restauracje. Jest też muzeum i wzgórze zamkowe, z którego można podziwiać widok na całe miasto.


Będąc w Grudziądzu, koniecznie trzeba zajrzeć do Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi. Zespół dawnego klasztoru benedyktynek, w którym obecnie znajduje się jego siedziba, należy do najcenniejszych zabytków architektury barokowej na Pomorzu. W jego wnętrzu możemy podziwiać dzieła współczesnego malarstwa pomorskiego. Ponadto na ekspozycję stałą składają się eksponaty związane z kawalerią, jeździectwem oraz sportami konnymi. Od 2015 roku w skład grudziądzkiego muzeum należą również Góra Zamkowa, Wieża Klimek, a także Brama Wodna.

Co robić w Grudziądzu w wolnym czasie?

Mając trochę wolnego czasu warto wybrać się do Mega Parku. Wizyta w tym miejscu z pewnością ucieszy najmłodszych, ale również dorośli na brak rozrywki nie będą mogli narzekać. Na terenie parku znajdują się m.in. figury dinozaurów o naturalnych rozmiarach, bajkowa kraina, w której możemy zobaczyć postaci z bajek zarówno polskich, jak i zagranicznych, a także lunapark i miasteczko Flinstonów, gdzie możemy zrobić sobie zdjęcie z głównymi bohaterami bajki. Ponadto w parku jest mini zoo, w którym mieszkają strusie, lamy, wielbłądy i wiele innych gatunków zwierząt.

Grudziądzu – walory uzdrowiskowe

Grudziądz należy do najmłodszych uzdrowisk na terenach województwa kujawsko-pomorskiego. Dopiero w roku 1972 odkryto w mieście pokłady ciepłej wody solankowej, której temperatura sięga aż 44 stopni Celsjusza. Jak okazało się w późniejszym czasie, wspomniana woda ma właściwości lecznicze, co skłoniło władze miasta do wybudowania ośrodka leczniczego – Geometria. Obecnie w jego ofercie możemy znaleźć kąpiele solankowe, gimnastykę rehabilitacyjną oraz oryginalną tężnię przypominającą swoim kształtem egipską piramidę. Wspomniana bryła, dzięki dużej zawartości jodków posiada leczniczy wpływ na dolegliwości związane z górnymi drogami oddechowymi oraz wspomaga proces przemiany materii.

Noclegi w Grudziądzu

Grudziądz nie posiada mocno rozbudowanej bazy noclegowej, jednak każdy powinien bez problemu znaleźć coś dla siebie. Największą popularnością wśród turystów cieszą się obiekty oferujące wynajem pokoi oraz noclegi pracownicze. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również dogodna lokalizacja. Ważne są także opinie pozostałych gości na temat konkretnego obiektu oraz jego standard.

Ceny noclegów w Grudziądzu

Średnio za nocleg w Grudziądzu zapłacimy 90 zł, jednak najkorzystniej jest zatrzymać się w obiektach z kategorii: noclegi pracownicze, wówczas cena za dobę może zaczynać się już od 60 zł.


Ceny mogą być zróżnicowane i zależą głównie od standardu i lokalizacji konkretnego obiektu. Większość właścicieli indywidualnie ustala cennik, jednak nie różni się on w zależności od sezonu czy weekendu.


Zdarza się, że właściciele wprowadzają do swojej oferty cennik promocyjny lub okazjonalny, na co warto zwrócić uwagę podczas wybierania noclegu dla siebie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Grudziądzu

Turyści, poszukując noclegu, najczęściej pytają o dostęp do prywatnej łazienki. Jest to wymagana konieczność, ponieważ przy dłuższym pobycie dzielenie jej z pozostałymi gośćmi może być uciążliwe. Dodatkowo chcą mieć telewizor i sprawny internet. Ważny jest także parking, a dla rodzin z dziećmi sąsiedztwo placu zabaw.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Grudziądzu

Ile kosztuje nocleg w Grudziądzu?
Cena za nocleg w Grudziądzu zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii agroturystyka Grudziądz, wtedy koszt noclegu może wynieść od 30 zł. Średnia cena noclegu w Grudziądzu wynosi 73 zł.
Czy ceny noclegów w Grudziądzu w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 163% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Grudziądzu?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Grudziądz”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Grudziądzu zaczynają się od kwoty 30.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Grudziądzu?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, noclegi pracownicze. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Grudziądzu mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Grudziądz opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Grudziądzu to: Noclegi Krasnal, Tanie noclegi - Grudziądz.
Które noclegi w Grudziądzu są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Grudziądzu poleca Noclegi Krasnal, Tanie noclegi - Grudziądz.
Które noclegi w Grudziądzu są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Noclegi Krasnal, Tanie noclegi - Grudziądz.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!