Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Firleja:

Natychmiastowa rezerwacja

ślimakowa chata

  • Bezpłatne anulowanie
Nowość w Nocowaniu!
od 380 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Firlej

To popularna miejscowość wypoczynkowa w województwie lubelskim. W sezonie letnim tętni życiem, co jest spowodowane tutejszym jeziorem i wspaniałymi warunkami do plażowania i kąpieli. Firlej to miejscowość w powiecie lubartowskim, znajdująca się na Wysoczyźnie Lubartowskiej. Jest ośrodkiem turystycznym, siedzibą gminy Firlej oraz parafii Przemienienia Pańskiego.Początki miejscowości związane są z XVI wiekiem. Po co w związku z tym jeździmy do Firleja? Przede wszystkim na wypoczynek nad jeziorem o tej samej nazwie oraz dla mile spędzonego czasu.

Firlej to idealne miejsce na wyjazd o każdej porze roku

Miejscowość ta oferuje doskonałe warunki do wypoczynku nad wodą oraz zabytki, których jest kilka, ale zawsze warto je zwiedzić. Ponadto dzieci mają tu do dyspozycji ogólnodostępne place zabaw, wesołe miasteczko, czy boiska.


Największą atrakcją, co zrozumiałe, cieszy się tutejsze jezioro z bezpieczną, piaszczystą plażą. Turyści mają tu do dyspozycji lokale gastronomiczne, jak również wypożyczalnię sprzętu wodnego, szkółkę windsurfingową. Firlej jest dobrze zagospodarowany – znajduje się nad nim kilkanaście ośrodków wypoczynkowych. Wokół jeziora zbudowano oświetlony chodnik dla pieszych i drogę dla rowerów, przez co można tu w ciszy i spokoju wybrać się na spacer w okresie jesienno-zimowym. A to nie wszystko, bo wędkarze, czy grzybiarze również znajdą tu coś dla soebie. W tutejszych lasach można znaleźć dużo grzybów, natomiast w jeziorze pływają takie gatunki ryb, jak: szczupak, okoń, węgorz, sandacz, leszcz, karaś, lin, płoć, czy karp.

Firlej, co warto zobaczyć?

Oprócz wyżej wspomnianego jeziora, w miejscowości znajdują się inne miejsca, które warto zobaczyć nie tylko latem. Mowa tu oczywiście o rynku z zabudową z końca XIX wieku, drewniany kościół parafialny z 1880 roku, cmentarz z mogiłą żołnierzy Armii Radzieckiej, a także pomnik z popiersiem Józefa Piłsudskiego w parku.


Firlej położony jest przy drodze krajowej nr 19, w doskonałej lokalizacji – 40 km od Lublina i 210 km od Białegostoku. Posiada liczne połączenia autobusowe.

Co i gdzie zjeść w Firleju?

Miejscowość ta nie ma swoich charakterystycznych dań, których koniecznie musimy spróbować. Króluje tu przede wszystkim kuchnia polska oraz dania typu fast-fod. Dania przygotowane są z niezwykłą starannością i smakiem, dlatego każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie.


Miejsca, które warto polecić znajdują się tu nad jeziorem lub w okolicach rynku. Cena standardowych dań rozpoczyna się tu od 20 zł.

Noclegi w Firleju

Firlej ma bardzo bogatą ofertę noclegową, w związku z tym, że jest dobrze rozwniętym ośrodkiem wypoczynkowym. Znalezienie noclegu na każdą kieszeń, nie powinno stanowić problemu. Najliczniej reprezentowaną kategorią obiektów w miejscowości są domki, ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe oraz agroturystyka – wybierane głównie przez pary, rodziny i osoby przyjeżdżające na wypoczynek nad jezioro. Każdy znajdzie tu coś dla siebie za atrakcyjną cenę. Wszystko zależy głównie od lokalizacji i od tego, jakiego standardu oczekujemy.


Każda ze wspomnianych wyżej kategorii ma swój własny, niepowtarzalny styl, w związku z tym wspaniałe przeżycia i miły wypoczynek – gwarantowane.

Ceny noclegów w Firleju

Średnia cena za nocleg w Firleju wynosi 40 zł za dobę. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od kategorii obiektu oraz jego lokalizacji.


Najkorzystniej jest się zatrzymać w obiektach z kategorii domki, w których cena rozpoczyna się już od 30 zł za dobę.


Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń portalu Nocowanie.pl, ceny noclegów w weekend mogą się nieznacznie różnić w stosunku do cen, obowiązujących w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Firleju

Turyści, poszukujący noclegu w Firleju najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu, telewizji i internetu. Podobna sytuacja zauważalna jest w prawie każdym obiekcie w Polsce. Szczególne znaczenie odgrywa parking, gdyż jak wiadomo, prawie każdy w swoją podróż wybiera się własnym środkiem lokomocji. Istotną kwestię stanowi również dostępność internetu i aneksu kuchennego. Nieco mniej osób pyta o wyżywienie – wynika z informacji, przygotowanych na podstawie zapytań turystów.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Firleju

Ile kosztuje nocleg w Firleju?
Cena za nocleg w Firleju zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii noclegi pracownicze Firlej, wtedy koszt noclegu może wynieść od 40 zł. Średnia cena noclegu w Firleju wynosi 274 zł.
Czy ceny noclegów w Firleju w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 79% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Firleju?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Firlej”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Firleju zaczynają się od kwoty 40.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Firleju?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: domki, ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Firleju mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Firlej opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Firleju to: Domki Letniskowe Pod Brzozami, Domki Letniskowe Firlej, Domki letniskowe Firlejowski Zakątek.
Które noclegi w Firleju są polecane dla rodzin?
Które noclegi w Firleju są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Domki Letniskowe Pod Brzozami, Domki letniskowe Firlejowski Zakątek.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!