poniedziałek - piątek, 8:00 - 16:00

Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Kluczbork:

Natychmiastowa rezerwacja

Apartament w Rynku

  • Bezpłatne anulowanie
  • Brak przedpłaty
Nowość w Nocowaniu!
od 500 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Kluczbork

Lubisz historię, poszukujesz atrakcji, chcesz pozwiedzać? Wybierz się do Kluczborka, a na pewno nie pożałujesz. To miasto w północno-wschodniej części województwa opolskiego. Kluczbork znajduje się na północno-wschodnim krańcu Niziny Śląskiej, na pograniczu z Wyżyną Śląską, nad Stobrawą, prawym dopływem Odry w jej górnym biegu. Po co jeździmy do Kluczborka? Przede wszystkim pozwiedzać, nabrać energii i miło spędzić czas.

Kluczbork to idealne miejsce na wyjazd o każdej porze roku

Kluczbork jest popularny przez cały rok. A wszystko to spowodowane przez bogatą historię i wspaniałe zabytki. Większych tłumów można się tu spodziewać w sezonie letnim, w okolicach majówki. Jeśli chcemy ich uniknąć, to warto jest rozważyć wyjazd wczesną wiosną lub późną jesienią. Wspaniałe trasy spacerowe i miasto pełne zabytków dostarczy niezwykłych wspomnień również poza sezonem turystycznym.

Kluczbork, co warto zobaczyć?

Zwiedzanie Kluczborka warto rozpocząć od starego miasta. Tu miło spędzimy czas, odpoczniemy, posilimy się posiłkiem. Warto tu zrelaksować się. Ale to nie wszystko, bo w pobliżu starego miasta znajdziemy inne wspaniałe zabytki. Są tu świątynie, muzea, parki, trasy spacerowe – dla każdego coś miłego.


Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa, na listę zabytków wpisane są: Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, kościół ewangelicki pw. Chrystusa Zbawiciela, klasztor elżbietanek, zbiorowa mogiła żołnierzy września 1939 r., cmentarz wojenny Armii Radzieckiej, park miejski, pozostałości murów obronnych, wieża ciśnień, zespół ratusza z XVIII wieku, zabytkowe kamienice, synagoga, cmentarz żydowski oraz Mennica w Kluczborku.

Co zjeść w Kluczborku?

W kuchni regionu Kluczborka dominują smaki mleczno-miodowe. Można tu znaleźć takie specjały jak chleb razowy na miodzie, sernik miodowy, miodowe pierniczki, miodowa kaczka, królik w miodzie, czy nalewka cytrynowa z miodem. Są też tradycyjne dania, takie jak żurek babci Zosi, świąteczne pierniczki Gabrysi i omlet Joanny.


W tutejszych restauracjach znajdziemy tradycyjne dania kuchni polskiej, włoskiej, czy azjatyckiej. Oczywiście jest też fast-food. Znajdziemy to m.in. w lokalach przy ulicy Buczyńskiej i na Rynku. Ceny rozpoczynają się od 20 zł – wszystko jest uzależnione od rodzaju wybranego dania i lokalu, w którym zjemy. Na pewno warto spróbować dań tutejszej kuchni.

Noclegi w Kluczborku

Najchętniej wybieranymi kategoriami noclegów w Kluczborku są kwatery i pokoje, agroturystyka, hotele i noclegi pracownicze – wybierane głównie przez pary i rodziny z dziećmi. Turystów możemy się tu spodziewać praktycznie przez cały rok. Sam Kluczbork ma bogatą ofertę noclegów, dostępnych na każdą kieszeń. W przypadku poszukiwania wolnych miejsc w Kluczborku, liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy polecają lub nie dane miejsce.

Cena za nocleg w Kluczborku

Średnia cena za nocleg w Kluczborku wynosi 41 zł. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od standardu obiektu i jego lokalizacji – wiadomo, że im bliżej centrum, tym cena zdecydowanie wyższa. Największym zainteresowaniem cieszy się agroturystyka, w której koszt noclegu rozpoczyna się od 20 zł od osoby za dobę. W przypadku niektórych obiektów, może mieć zastosowanie tzw. cennik weekendowy. Według wyliczeń portalu Nocowanie.pl, ceny noclegów w weekend mogą być o 33% wyższe w stosunku do cen obowiązujących w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Kluczborku

Turyści, poszukujący noclegu w Kluczborku, najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu i telewizora. Podobnie wygląda sytuacja z internetem. Szczególne znaczenie odgrywa parking, gdyż jak wiadomo prawie każdy obecnie porusza się swoim własnym środkiem lokomocji. Na szczęście większość obiektów oferuje takie udogodnienie. Najmniej osób pyta o możliwość wyżywienia i dostępność kuchni – wynika z informacji, przygotowanych na podstawie zapytań turystów.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Kluczborku

Ile kosztuje nocleg w Kluczborku?
Cena za nocleg w Kluczborku zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje Kluczbork, wtedy koszt noclegu może wynieść od 20 zł. Średnia cena noclegu w Kluczborku wynosi 69 zł.
Czy ceny noclegów w Kluczborku w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 11% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Kluczborku?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Kluczbork”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Kluczborku zaczynają się od kwoty 20.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Kluczborku?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, agroturystyka. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Kluczborku mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Kluczbork opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Kluczborku to: Pokoje dla firm, kwatery, noclegi pracownicze, Wi-Fi, Mieszkania Dla Firm I Pracowników, Wynajem kwater, pokoje dla firm.
Które noclegi w Kluczborku są polecane dla rodzin?
Które noclegi w Kluczborku są polecane dla par?

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!