Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Hostele Lublin

Hostele Lublin opinie
Wyjazd do Lublina i zwiedzanie miasta to świetny pomysł na spędzenie weekendu właściwie o każdej porze roku. Miasto obfituje w liczne atrakcje turystyczne, z których można korzystać do woli, zatrzymując się na nocleg w korzystnej lokalizacji. W tym celu idealnie sprawdzają się lubelskie hostele, które są otwarte przez okrągły rok i oferują ekonomiczne noclegi dla turystów w każdym wieku. Zatrzymując się na nocleg w jednym z obiektów tego typu możemy odkrywać wszystkie tajniki miasta, brać czynny udział w organizowanych na jego terenie imprezach kulturalnych, a także poznać bogatą i fascynującą historię Lublina. A zdecydowanie jest tu co zwiedzać i oglądać!

Lublin słynie z licznych muzeów, zabytków, doskonałej kuchni, a także dostępu do wody – na pobliskim Zalewie Zemborzyckim turyści mogą uprawiać w lecie sporty wodne, spędzać przyjemnie czas na plaży, a także korzystać z dostępnego w okolicy parku linowego i małego pola golfowego. Można więc śmiało powiedzieć, że kto zdecyduje się odwiedzić Lublin i spędzić w mieście trochę czasu, zdecydowanie nie będzie narzekał na nudę. Sprawdźmy, jakie atrakcje turystyczne oferuje swoim gościom Lublin i dlaczego warto zatrzymać się na nocleg w jednym z miejscowych hosteli!

Atrakcje turystyczne Lublina. Jak ciekawie spędzić czas wolny w mieście?

Lublin nie bez przyczyny jest uznawany przez wiele osób za jedno z najciekawszych miast na mapie Polski. Miejsce to kryje bowiem w sobie niezwykle bogatą i fascynującą historię, z której wiele elementów potrafi nieźle zaskoczyć, jak chociażby fakt, że przez pewien czas miasto to pozostawało stolicą Polski. I to wcale nie tak dawno, bo w 1944 r.! Obecnie miasto to nadal pozostaje stolicą, ale nie całego kraju, lecz samego województwa lubelskiego i oferuje sporo atrakcji, dzięki którym można bardzo przyjemnie i ciekawie spędzić czas w jego murach.

Zwiedzanie Lublina warto tradycyjnie rozpocząć od wizyty na Starym Mieście. Główny punkt programu dla miłośników historii stanowi tu siedziba Trybunału Koronnego, w której obecnie mieści się Pałac Ślubów. Oprócz tego, na Starym Mieście można podziwiać przepiękne pod względem architektonicznym kamienice, w tym także słynną niebieską kamienicę Konopniców wraz z jej unikalnymi płaskorzeźbami. Warto także zobaczyć Bramę Krakowską, w której obecnie mieści się Muzeum Historii Miasta Lublina. W muzeum można natomiast zapoznać się z bogatą historią miasta, której początki sięgają już VI w.

Przebywając w Lublinie w okresie letnim, turyści mają niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w słynnym Jarmarku Jagiellońskim, który odbywa się cyklicznie na lubelskim Starym Mieście. W czasie jego trwania cały ten obszar przemienia się w gwarne, zatoczone i bajczenie kolorowe targowisko, na którym czuć klimat dawnych lat. Wieczorem w tym samym miejscu odbywają się natomiast letnie imprezy kulturalne, knajpki i restauracje tętnią życiem, a turyści mogą nacieszyć się wyjątkową atmosferą wakacyjnego Lublina. Zwieńczeniem wizyty na Starym Mieście może być wejście na szczyt Wieży Trynitarskiej, z której będziemy mieli okazję podziwiać piękną panoramę Lublina.

Na turystów żądnych zupełnie nowych wrażeń czeka natomiast Lubelska Trasa Podziemna. Liczy sobie ok. 300 metrów i biegnie pod samym Rynkiem i ulicami Starego Miasta. Powstała w wyniku połączenia ze sobą kilkunastu piwnic należących do dawnych lubelskich kupców. Zwiedzanie podziemi Lublina trwa ok. 40 min., a w czasie wycieczki można zapoznać się z historią rozwoju miasta, zobaczyć makiety przedstawiające jego zmieniającą się na przestrzeni wieków zabudowę, a także usłyszeć barwne opowieści, legendy i historie z ust przewodników. Na sam koniec na zwiedzających czeka natomiast ruchoma makieta przedstawiająca wielki pożar Lublina z 1719 r.

Po zwiedzaniu Lublina i odkrywaniu jego tajemnic, miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu mogą natomiast wybrać się nad Zalew Zemborzycki. Znajduje się on w odległości ok. 20 min. jazdy samochodem od centrum miasta i oferuje sporo atrakcji, z których ucieszą się zwłaszcza miłośnicy wodnego szaleństwa. Nad zalewem można popływać na nartach wodnych, kajakach, rowerach wodnych, a także skorzystać z rozbudowanej infrastruktury rekreacyjnej – basenów, parku linowego, a także mini pola golfowego. Pobyt w Lublinie nie będzie jednak kompletny bez spróbowania miejscowego przysmaku – słynnego cebularza, który w mieście można skosztować właściwie na każdym kroku!

Hostele Lublin – ekonomiczne noclegi w samym sercu miasta

Wymienione powyżej atrakcje Lublina to zaledwie kropla w morzu możliwości spędzenia wolnego czasu w mieście oraz jego okolicach. Decydując się na odkrywanie tajników Lublina, zdecydowanie warto poświęcić w celu jego zwiedzania przynajmniej jeden pełny weekend, a w miarę możliwości wybrać się do Lublina na dłuższy pobyt. Pozwoli to zawitać do wszystkich wartych odwiedzenia miejsc na mapie miasta oraz nacieszyć się wyjątkową atmosferą panującą w tym miejscu.


Poszukując niedrogich i korzystnie położonych na mapie miasta noclegów, szczególną uwagę warto poświęcić miejscowym hostelom. Nie bez powodu są one tak chętnie wybierane na nocleg przez turystów zza granicy, studentów oraz młodzież – oferują bowiem ekonomiczne noclegi w korzystnych punktach miasta. Dzięki temu turyści mogą do woli nacieszyć się urokami i atrakcjami Lublina oraz spędzić w tym mieście jeszcze więcej czasu.

Hostele Lublin – co warto wiedzieć o noclegach w tego typu obiektach?

Rozważając zatrzymanie się na nocleg w jednym z lubelskich hosteli, warto jednak uprzednio zapoznać się ze specyfiką tego typu obiektów noclegowych. Hostele to bowiem dość charakterystyczne miejsca na nocleg, które znacząco różnią się chociażby od hoteli, pensjonatów i apartamentów do wynajęcia, które również możemy zarezerwować na urlop na terenie miasta.

Hostele są przede wszystkim nastawione na oferowanie swoim gościom tanich noclegów w dobrej lokalizacji. W ramach usługi turyści mogą zarezerwować miejsce w pokoju jednoosobowym lub wieloosobowym. W większości przypadków łazienki są jednak wspólne, co znaczy, że będziemy się nimi dzielili z innymi gośćmi.
Do korzystania dla wszystkich turystów są przeznaczone także części wspólne obiektu, w których skład wchodzi m. in. kuchnia, jadalnia oraz salon. W kuchni goście mogą przygotowywać samodzielne posiłki, co pozwala im zatroszczyć się we własnym zakresie o swoje wyżywienie podczas pobytu w Lublinie. To kolejny atut hosteli, który pozwala dodatkowo obniżyć koszty urlopu.

Otwarta i przyjazna atmosfera panująca w obiektach noclegowych z kategorii hostele Lublin sprzyja natomiast zawieraniu nowych znajomości, poznawaniu ludzi z różnych zakątków Polski i Europy, a także nawiązywaniu wakacyjnych przyjaźni. Nic wiec dziwnego, że lubelskie hostele są chętnie wybierane na nocleg przez studentów, młodzież oraz osoby otwarte, kochające poznawać nowych ludzi.

Hostele Lublin i ich atuty. Dlaczego warto wybrać je na nocleg?

Podstawowym atutem hosteli, którym zdecydowanie górują na tle innych obiektów noclegowych w Lublinie, jest ich ekonomiczny charakter. Lubelskie hostele oferują tanie noclegi na praktycznie każdą kieszeń, świetnie sprawdzą się więc w przypadku osób, które mają ograniczony budżet lub po prostu nie chcą wydawać większych pieniędzy na nocleg. Zatrzymanie się w ich progach pozwala zaoszczędzić nieco gotówki i przeznaczyć ją na korzystanie z miejscowych atrakcji, które pozostawią po sobie piękne, żywe wspomnienia.

Korzyści ekonomiczne z wyboru lubelskich hosteli to jednak nie jedyny ich atut! Jak już wspominaliśmy, większość obiektów tego typu jest bardzo korzystnie zlokalizowanych – hostele w Lublinie mieszczą się w bliskiej odległości od centrum miasta, najczęściej w historycznych punktach Lublina, skąd można w szybki sposób dostać się na Stare Miasta i do innych zabytkowych miejsc na mapie miasta.
W związku z tym, zatrzymanie się w nich na nocleg okaże się świetnym rozwiązaniem dla niezmotoryzowanych turystów, którzy chcą komfortowo korzystać z uroków miasta. Obiekty noclegowe z kategorii hostele Lublin znajdują się blisko przystanków autobusowych, przez co są świetnie skomunikowane właściwie ze wszystkimi zakątkami miasta.

Ile zapłacimy za nocleg w hostelu w Lublinie? Od czego zależy jego cena?

W Lublinie działają liczne hostele. Każdy z nich posiada własny cennik, w ramach którego udostępnia swoim gościom miejsca noclegowe. Z ich usług można skorzystać zarówno na sam weekend, jak i na dłuższy urlop w Lublinie. Koszt zatrzymania się na nocleg w ich progach zależy od kilku czynników. Pierwszy i najważniejszy z nich stanowi ilość osób, które będą z nami współdzieliły dany pokój.
Obiekty noclegowe z kategorii hostele Lublin oferują zarówno noclegi w pokojach 1-osobowych, jak i wieloosobowych. Te pierwsze, z uwagi na większą prywatność i komfort, są droższe niż noclegi w pokojach, które turyści dzielą z innymi gośćmi.

Na cenę noclegu w hostelu wpływa także lokalizacja obiektu, jego standard, dostępność dodatkowych udogodnień dla gości (np. telewizor, internet, miejsce parkingowe itp.), a także renoma. Ceny obowiązujące w poszczególnych obiektach można poznać, klikając w wizytówkę każdego hostelu. Tam też można dokonać od ręki rezerwacji wybranego pokoju lub miejsca noclegowego.

Hostele w Lublinie a opinie turystów. Co sądzą o nich ich goście?

Lubelskie hostele to bardzo popularne wśród turystów obiekty noclegowe, które cieszą się w większości świetnymi opiniami. Można zapoznać się z nimi na każdej wizytówkach poszczególnych hosteli. Wszystkie publikowane na łamach portalu turystycznego opinie są zweryfikowane, co gwarantuje prawdziwość zawartych w nich informacji oraz ułatwia selekcję dostępnych ofert. Czytając opinie turystów na temat lubelskich hosteli można śmiało powiedzieć, że są to bardzo lubiane i doceniane obiekty noclegowe, których wybór zdecydowanie warto rozważyć, jeśli planujemy spędzić weekend lub urlop w Lublinie.

Goście cenią je przede wszystkim za bardzo korzystną lokalizację, przystępne ceny, a także przyjazną, domową atmosferę panującą w ich wnętrzu. W opiniach często pojawiają się także pochwały za czystość panującą w pokojach i w częściach wspólnych, wygodne łóżka, a także znakomitą obsługę. Wszystko to sprawia, że goście pozytywnie oceniają swój pobyt oraz polecają dany obiekt innym turystom.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów z kategorii hostele w Lublinie

Ile kosztuje nocleg w hostelu w Lublinie?
Cena za nocleg w hostelu w Lublinie zależy od standardu wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Ceny za nocleg w hostelu zaczynają się od 79 zł. Średnia cena noclegu w hostelu w Lublinie wynosi 121 zł.
Czy ceny noclegu w hostelu w Lublinie w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w hostelach w Lublinie w weekend są droższe o 6% od cen w dzień powszedni.
Jakie noclegi z kategorii hostele są najpopularniejsze w Lublinie?
Turyści najczęściej wybierają te noclegi z kategorii hostele: Folk Hostel, Hostel Królewska, Noclegi Orla 6 & Pokoje z aneksami.
Które noclegi z kategorii hostele w Lublinie mają najlepsze opinie?
Obecnie najlepiej oceniane noclegi z kategorii hostele to: Noclegi Orla 6 & Pokoje z aneksami, Dom Tu i Teraz, Folk Hostel.
Które noclegi z kategorii hostele w Lublinie są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Lublinie poleca te noclegi z kategorii hostele: Noclegi Orla 6 & Pokoje z aneksami, Folk Hostel, Dom Tu i Teraz.
Które noclegi z kategorii hostele w Lublinie są polecane dla par?
Te noclegi z kategorii hostele są wysoko cenione przez pary: Noclegi Orla 6 & Pokoje z aneksami, Hostel Królewska, Folk Hostel.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!