Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Miastka:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Miastko

Miastko – niewielka miejscowość w województwie pomorskim. Słynie ze swojej barwności wielokulturowej oraz malowniczego położenia w otoczeniu zieleni i licznych jezior. Jest miastem nietypowym, ponieważ nie posiada wyznaczonego rynku, a jego punkt centralny stanowi zabytkowy kościół. Turyści pokochali Miastko za liczne trasy spacerowe i rowerowe oraz za możliwość obcowania z naturą, a także spędzenia wolnego czasu w ciszy i spokoju, z dala od zgiełku dużego miasta.

Miastko – co warto zobaczyć?

Mimo że Miastko jest niewielkie, to znajdziemy tutaj kilka przedwojennych budowli. Na szczególną uwagę zasługuje wieża ciśnień z 1928 roku. Niegdyś stanowiła bardzo ważny element systemu miejskich wodociągów. Był to rezerwowy zbiornik wody, który jednocześnie wyrównywał ciśnienie w całym wodociągu. Uszkodzona w czasie działań wojennych, przez długi czas pozostawała wyłączona z użytku. Dopiero w latach 70. podjęto decyzję o jej gruntownym remoncie oraz modernizacji, a następnie trafiła w prywatne ręce. Swoją architekturą mocno nawiązuje do średniowiecznych budowli obronnych. Składa się z dwóch wyraźnych elementów – trzonu i głowicy, a całość przykrywa dach w kształcie ostrosłupa.


Równie ciekawym budynkiem jest wznoszący się w samym centrum miasta, na skrzyżowaniu dróg – kościół pw. Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych. Pierwszą świątynię w tym miejscu wybudowano już w XV wieku, jednak groziła ona zawaleniem i została rozebrana, a na jej miejscu wzniesiono nową. Obecny kościół, jako jedyna z nielicznych budowli, przetrwał czasy II wojny światowej. Z biegiem lat zaczęły opasać go liczne drogi, czyniąc jednocześnie ową świątynię centralnym punktem miasta.

Co robić w Miastku w wolnym czasie?

Miastko posiada wiele ścieżek spacerowych oraz rowerowych, co czynie je idealnym miejscem na spędzenie weekendu dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku. Warto wybrać się do parku rekreacyjnego „Zielony Ruczaj”, w którym oprócz licznych ścieżek spacerowych, biegnących pośród drzew znajdziemy także ławeczki, mały romantyczny mostek oraz specjalnie wydzielone miejsce na ognisko.


Na obrzeżach miasta, dzięki staraniom miejscowego nadleśnictwa powstała malownicza kraina Rummela. Nazwa parku pochodzi od imienia zbójnika, który według miejscowej legendy zabierał bogatym i rozdawał biednym. W parku tryska małe źródełko, dodatkowo ustawiono liczne wiaty, chroniące przed deszczem oraz specjalny wigwam z murowanym grillem. Cały teren opasany jest przez sześć ścieżek spacerowych, z których jedna wiedzie dookoła jeziora Studzienicznego. Z centrum miasta dotarcie do krainy pieszo zajmie nam ok. pół godziny. Po drodze zostały wydzielone specjalne miejsca postojowe, gdzie możemy złapać oddech.

Co zjeść w Miastku?

Lokalne restauracje starają się dopasować do gustów turystów, którzy odwiedzają Miastko. W kartach znajdziemy dania z całego świata, począwszy od pizzy, włoskich makaronów, skończywszy na tradycyjnych domowych obiadach.


Dodatkowo warto spróbować miejscowego dojrzewającego koziego sera, który wyrabiany jest tylko w tej części Polski. Ser o tajemniczej nazwie Amaltea w roku 2013 zdobył nagrodę główną dla najlepszego sera na festiwalu serów farmerskich i tradycyjnych.

Noclegi w Miastku

Mimo że miejscowość jest dosyć mała, to jednak posiada bogatą bazę noclegową. Nic w tym dziwnego, ponieważ turyści bardzo często wybierają Miastko na spędzenie wolnego czasu podczas weekendu. Mamy możliwość wybierać spośród domków, prywatnych kwater, a także obiektów oferujących wynajem pokoi oraz popularnych w tych okolicach gospodarstw agroturystycznych.


Pary oraz osoby podróżujące w pojedynkę częściej decydują się na wynajem pokoju. Dzięki temu zyskują gwarancję niższej ceny, a także bliższego sąsiedztwa centrum miasteczka.


Rodziny z dziećmi i większe grupy wolą wybierać pośród domków lub gospodarstw agroturystycznych. Przestronność i swoboda to główne czynniki, które przemawiają za obiektami z tej kategorii.

Ceny noclegów w Miastku

Ceny noclegów mogą nieznacznie różnić się między sobą i wynika to przeważnie z lokalizacji oraz standardu oferowanego noclegu. Średnio za dobę w Miastku zapłacimy 136 zł, jednak jeśli zdecydujemy się na wynajem pokoju, wówczas cena może zaczynać się już od 40 zł.


Podczas sezonu i weekendu, wzrasta zainteresowanie wynajmem obiektów noclegowych, dlatego właściciele często wprowadzają specjalny cennik. Za nocleg podczas weekendu możemy zapłacić o 34% więcej niż w dzień powszedni. Przy wyborze odpowiedniego miejsca dla siebie warto zwrócić uwagę na pojawiające się w ofertach noclegowych ceny promocyjne lub okazjonalne.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Miastku

Turyści, poszukując noclegu, najczęściej pytają o dostęp do prywatnej łazienki. Liczy się również możliwość swobodnego korzystania z kuchni lub wykupienie posiłków na miejscu. Rodziny z dziećmi szukają obiektów przyjaznych dzieciom. Ważne, żeby w sąsiedztwie znajdował się plac zabaw bądź specjalnie wydzielone miejsce do zabaw dla najmłodszych.


Chcą mieć także telewizor i internet. Większość osób przyjeżdżających do Miastka to miłośnicy aktywnego wypoczynku, dlatego bardzo często pojawiają się pytania o specjalne miejsce w obiekcie noclegowym do przechowywania roweru.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Miastku

Ile kosztuje nocleg w Miastku?
Cena za nocleg w Miastku zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii agroturystyka Miastko, wtedy koszt noclegu może wynieść od 140 zł. Średnia cena noclegu w Miastku wynosi 200 zł.
Czy ceny noclegów w Miastku w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 89% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Miastku?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Miastko”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Miastku zaczynają się od kwoty 140.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Miastku?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: domki, pensjonaty. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Miastku mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Miastko opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Miastku to: Domki Marzeń nad jeziorem, Agro Szczupak.
Które noclegi w Miastku są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Miastku poleca Domki Marzeń nad jeziorem, Agro Szczupak.
Które noclegi w Miastku są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Agro Szczupak, Domki Marzeń nad jeziorem.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!