Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.
Natychmiastowa rezerwacja

Qubus Hotel Głogów

  • Śniadania w cenie
  • Bezpłatne anulowanie
  • Brak przedpłaty
Nowość w Nocowaniu!
od 447 zł
0 osób, 1 noc
Cena gwarantowana

Noclegi w okolicy Polkowic:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Polkowice

Polkowice miasto leżące w województwie dolnośląskim, w powiecie polkowickim. Na długo przed uzyskaniem praw miejskich Polkowice były osadą targową. Oprócz uprawy roli mieszkańcy zajmowali się przeważnie handlem oraz obsługą karawan kupieckich. Obecnie jest to urocza miejscowość, z jedną z najładniejszych starówek w całej Polsce. Turyści chętnie spędzają tutaj letnie weekendy, podziwiając liczne zabytki oraz korzystając z oferty miejscowego aquaparku.

Polkowice – co warto zobaczyć?

Zwiedzanie Polkowic najlepiej rozpocząć od starówki. Jest ona bowiem jedną z najpiękniejszych w Polsce. Znajdziemy tutaj cenne zabytki miasta m.in. ratusz, kościół św. Barbary oraz kościół św. Michała Archanioła, które zostały odrestaurowane. Wszystkie kamienice, które nie nadawały się do naprawy, zniszczono i na ich parcelach wzniesiono nowe, zrekonstruowane na podstawie dawnych planów, tak by miasto nie utraciło swojego XVIII wiecznego charakteru.


Nieopodal wspomnianego kościoła św. Michała Archanioła, znajduje się jeden z najstarszych zabytków w Polkowicach. Krzyż pokutny, wykonany pomiędzy XIV a XVI wiekiem. Wiadomo jedynie, że został on postawiony na pamiątkę popełnionej zbrodni, jednak nie ma żadnej informacji na temat tego, kto był oprawcą, a kto ofiarą owej zbrodni. Kolejny, najstarszy zabytek miasta również znajduje się w pobliżu kościoła - wykonana z żółtego piaskowca mała kapliczka, która pochodzi z przełomu XIII i XIV wieku.


Na szczególną uwagę zasługuje również sam kościół. Wybudowany w XV wieku, dwukrotnie był przebudowany. W jego wnętrzu są dwa cenne obrazy, jeden z nich przedstawia postać św. Sebastiana, a drugi epidemię dżumy, która nawiedziła Polkowice w 1680 roku. Po II wojnie światowej budynek powoli popadał w ruinę i ostatecznie w 1981 r. został zamknięty dla wiernych. Dopiero po generalnym remoncie w latach 1990-1995 został otwarty na nowo. Co ciekawe w czasie remontu, na drewnianych stropach, pod warstwą tynku odnaleziono malowidła przedstawiające sylwetki świętych.

Co robić w Polkowicach w wolnym czasie?

Ulubionym miejsce rozrywki zarówno mieszkańców, jak i przyjeżdżających turystów jest tutejszy aquapark. Do dyspozycji wszystkich jest aż 10 niecek basenowych, rwąca rzeka, trzy zewnętrzne zjeżdżalnie, sauny, a także basen sportowy. Każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie. Od 2008 roku, po połączeniu aquaparku z zakładem rehabilitacji, oficjalnie powstało Regionalne Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjne.


Będąc w Polkowicach, warto także wybrać się na spacer i zobaczyć zabytkowy wiatrak holenderski. Został wybudowany w latach 80. XIX wieku, na miejscu drewnianego wiatraka, który spłonął w pożarze. Na początku XX wieku przyłączono do niego prąd elektryczny, jednocześnie uniezależniając działania młyna od wiatru.

Co zjeść w Polkowicach?

W ofertach miejscowych restauracji znajdziemy dania z całego świata. Możemy zjeść tutaj pyszną pizzę, makarony, a także domowe obiady. Będąc w tej okolicy, warto także spróbować przysmaków kuchni regionalnej Dolnego Śląska. Serca turystów od lat podbija tradycyjna rolada z modrą kapustą i kluskami. Nie ulega wątpliwościom, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Noclegi w Polkowicach

Wśród turystów, którzy spędzają urlop w Polkowicach, najpopularniejsze są obiekty oferujące wynajem pokoi lub kwater pracowniczych. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również dogodna lokalizacja. Ważne są także opinie pozostałych gości, którzy polecają bądź nie konkretne miejsce.


Decydując się na nocleg w obiekcie wynajmującym pokoje, dostajemy nie tylko gwarancję prywatnej łazienki i bardzo korzystnej lokalizacji, ale także możemy liczyć na atrakcyjną cenę.

Ceny noclegów w Polkowicach

Ceny noclegów, mogą nieznacznie różnić się w zależności od standardu i lokalizacji obiektu. Średnio za dobę w Polkowicach trzeba zapłacić 35 zł, jednak najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie oferującym wynajem pokoi, wówczas cena może zaczynać się już od 30 zł.


Warto pamiętać, że większość właścicieli indywidualnie ustala cennik, dlatego może być on wyższy w sezonie lub podczas weekendu. Według wyliczeń Nocowanie.pl za nocleg w weekend zapłacimy o 100% więcej niż w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Polkowicach

Turyści, poszukując miejsca noclegowego w Polkowicach, najczęściej pytają o dostęp do prywatnej łazienki. Chcą mieć telewizor i sprawny internet oraz możliwość bezpiecznego zostawienia samochodu, najlepiej w pobliżu obiektu.


Ważna jest także kwestia wyżywiania. Możliwość korzystania z wyposażonej kuchni w celu przygotowania samodzielnych posiłków lub bliskie sąsiedztwo miejsca, gdzie można tanio i smacznie zjeść, jest równie ważna.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Polkowicach

Ile kosztuje nocleg w Polkowicach?
Cena za nocleg w Polkowicach zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii noclegi pracownicze Polkowice, wtedy koszt noclegu może wynieść od 20 zł. Średnia cena noclegu w Polkowicach wynosi 68 zł.
Czy ceny noclegów w Polkowicach w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 69% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Polkowicach?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Polkowice”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Polkowicach zaczynają się od kwoty 20.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Polkowicach?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, noclegi pracownicze. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!