Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Sejn:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Sejny

Podlasie to region magiczny i wyjątkowy z wielu względów. A wszystko to dzięki wspaniałym zabytkom, malowniczym krajobrazom, jeziorom oraz bliskości Mazur. Region ten każdego roku jest chętnie wybierany przez turystów na wakacyjny wypoczynek. Sejny to kilkutysięczne miasteczko nad rzeką Marychą, niedaleko przejścia granicznego z Litwą. Doskonale widoczny jest tu duch przesłości, a tutejsza zabudowa pozwala poczuć nie tylko atmosferę międzywojnia, ale i wcześniejszych czasów. To miejscowość chętnie odwiedzana przez ludzi, poszukujących ciszy i spokoju, a także miejsce wielu różnych ciekawych wydarzeń kulturalnych. Po co więc jeździmy do Sejn? Przede wszystkim na wakacje, na odpoczynek, dla ciszy i spokoju oraz dla wspaniałych zabytków regionu. Naprawdę warto!

Sejny to idealne miejsce na wyjazd o każdej porze roku

To miejscowość o bogatej historii, która sięga XVI wieku. Sejny mają ścisły związek z Litwą, o czym świadczy fakt, że 30% obecnej ludności tu zamieszkującej stanowią Litwini.


Sejny są idealną bazą wypadową dla wycieczek po pojezierzu Wschodniosuwalskim, na Litwę oraz do Puszczy Augustowskiej. Posiadają unikalny układ oraz zabytki architektury z przełomu XVI i XVII wieku. Z tych i innych powodów cieszą się dużym zainteresowaniem turystów w sezonie letnim. Nie oznacza to jednak, że nikogo tu nie ma w pozostałych porach roku. Wręcz przeciwnie. Panują tu wspaniałe warunki do wyciszenia, wypoczynku i nabrania pozytywnej energii na naszą codzienność. Dlatego też krótkie wyjazdy są tu popularne również w sezonie jesienno-zimowym. Tu każdy powinien być zadowolony, bo naprawdę jest tu co robić.

Sejny, co warto zobaczyć?

Jako, że historia miejscowości sięga aż XVI wieku, mamy okazję nieco lepiej poznać dzieje regionu i samych Sejn. Ich dzieje rozpoczęły się od budowy dworu i kolonizacji tych ziem przez Jana Wiśniowieckiego. Kolejny ważny krok to przybycie tu Dominikanów i budowa kościoła w latach 1610-1632. Kościół funkcjonuje po dzień dzisiejszy i nosi nazwę Bazyliki Mniejszej. Koniec XVII wieku to rówież osadnictwo żydowskie na terenie miasta. Miało to bezpośredni i znaczący wpływ na ożywienie gospodarcze. W tym czasie powstała również Biała Synagoga, będąca najważniejszą pozostałością żydowską z tamtych lat.


Jak widać, dzieje miejscowości to bogata historia i wiele wspaniałych zabytków, które funkcjonują po dzień dzisiejszy. Niezwykłym atutem tego miasta jest wspaniały klimat i atmosfera tu panująca. Bogata historia miała bezpośredni wpływ na obecne życie. Dzięki trosce dawnych panów, można tu podziwiać wiele wspaniałych budowli. Są wśród nich m.in. wcześniej wspomniana Biała Synagoga, będąca wyjątkową pamiątką po Żydach. Drugi wspaniały zabytek to klasztor dominikański, znany dawniej również jako miejsce wielkich jarmarków oraz odpustów. Dziś zabudowania klasztorne są cennym zabytkiem, a ich poszczególne budynki na stałe wpisały się w miejski krajobraz.


Oprócz wyżej wspomnianych miejsc warto zobaczyć również świątynię pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny ze słynącą cudownymi łaskami figurką Matki Bożej Sajneńskiej, ratusz miejski z 1770 roku oraz cztery pomniki: pomnik wdzięczności, powstania sejneńskiego, wdzięczności poległym w walce oraz pomnik Antanasa Baranauskasa.

Sejny - walory uzdrowiskowe

Pomimo, że Sejny nie mają statusu uzdrowiska, to jednak pozytywnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. A wszystko to dzięki wspaniałemu klimatowi, walorom przyrodniczym, trasom spacerowym. Warto podkreślić, że w okolicach znajdują się ośrodki uzdrowiskowe i rehabilitacyjne. Z pewnością pobyt w tym miejscu pozwoli nam „naładować akumulatory” i dodać wiele pozytywnej energii na każdy kolejny dzień naszej codzienności.

Co i gdzie zjeść w Sejnach?

O tym, że region Podlasia słynie z wielu niezwykłych dań, nie trzeba nikomu mówić. Znajdują się tu również restauracje z kuchnią litewską. Dla każdego coś dobrego. Miejsce to charakteryzuje się prostą, regionalną kuchnią, która broni się przede wszystkim mistrzowskim wykonaniem. Dania są przygotowywane dobrze, po domowemu, porcje są duże, co w naszym kraju nie jest bez znaczenia.


Ceny dań rozpoczynają się tu od 20 zł. Polecaną restaurację znajdziemy m.in. przy ulicy 22 lipca. Polecamy tutejszą kuchnię.

Noclegi w Sejnach

Sejny mają bardzo bogatą ofertę noclegów, jak na atrakcyjne turystycznie miejsce przystało, w związku z czym znalezienie noclegu na każdą kieszeń nie powinno stanowić problemu. Najliczniej reprezentowaną kategorią obiektów w miejscowości są domki, pensjonaty oraz agroturystyka – wybierane głównie przez pary, rodziny z dziećmi oraz turystów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie za atrakcyjną cenę, która jest porównywalna w większości obiektów. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od lokalizacji i od tego, jakiego standardu oczekujemy.


Każda ze wspomnianych kategorii ma swój własny, niepowtarzalny styl, w związku z tym wspaniałe przeżycia i miły wypoczynek gwarantowane.

Ceny noclegów w Sejnach

Średnia cena za nocleg w Sejnach wynosi około 40 zł za dobę. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od kategorii obiektu i jego lokalizacji.


Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiektach z kategorii domki, w których cena za osobę rozpoczyna się już od 35 zł za dobę.


Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń portalu Nocowanie.pl, ceny noclegów w weekend utrzymują się na podobnym poziomie, jak w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udgodonienia w Sejnach

Turyści, poszukujący noclegu w Sejnach najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu, telewizji i internetu. Podobna sytuacja jest zauważalna w prawie każdym obiekcie w Polsce. Szczególne znaczenie odgrywa parking, gdyż jak wiadomo, prawie każdy w swoją podróż wybiera się własnym środkiem lokomocji. Istotną kwestię stanowi również dostępność internetu i aneksu kuchennego. Nieco mniej osób pyta o wyżywienie – wynika z informacji, przygotowanych na podstawie zapytań turystów.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Sejnach

Ile kosztuje nocleg w Sejnach?
Cena za nocleg w Sejnach zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii domki Sejny, wtedy koszt noclegu może wynieść od 62 zł. Średnia cena noclegu w Sejnach wynosi 177 zł.
Czy ceny noclegów w Sejnach w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 8% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Sejnach?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Sejny”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Sejnach zaczynają się od kwoty 62.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Sejnach?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: domki, agroturystyka. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Sejnach mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Sejny opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Sejnach to: Domki do wynajęcia, Agroturystyka Gaładuś, Ośrodek Wypoczynkowy Gieret.
Które noclegi w Sejnach są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Sejnach poleca Agroturystyka Gaładuś, Domki do wynajęcia, Ośrodek Wypoczynkowy Gieret.
Które noclegi w Sejnach są polecane dla par?

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!