Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Ślesina:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Ślesin domki

Szukasz pomysłów i inspiracji na letnie, upalne dni? Możemy cię zapewnić, że w takiej sytuacji idealnie sprawdzi się czas spędzony nad wodą. Mogą to być zarówno akweny wodne, oddalone od twojego miejsca zamieszkania o kilkadziesiąt kilometrów, mazurskie jeziora lub chociażby Morze Bałtyckie, nad którym najchętniej spędzamy każdy wakacje. A co w przypadku, gdy do dyspozycji masz zaledwie kilka dni i nie chcesz tracić czasu na długie podróże? W tym przypadku, dobrą ideą mogą być pojezierza, znajdujące się w różnych częściach naszego kraju. A co powiesz na malowniczy Ślesin i możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu, które są tu dostępne zarówno dla mieszkańców, jak i turystów z różnych stron Polski?

Ślesin jest miastem, znajdującym się w Wielkopolsce, w powiecie konińskim. Miejscowość liczy nieco ponad trzy tysiące mieszkańców, co pokazuje, że nie jest to zbyt duże miasto. Przyjeżdżamy tu przede wszystkim w letnich celach wypoczynkowo-rekreacyjnych. Wszystko za sprawą Jeziora Ślesińskiego i Jeziora Mikorzyńskiego, nad którymi właśnie zlokalizowany jest Ślesin. Fakt ten wykorzystujemy przede wszystkim w upalne dni, gdy pogoda zachęca do plażowania, a żar lejący się z nieba do ochłody w wodzie jeziora. Z takiej formy spędzania czasu korzystają przede wszystkim mieszkańcy Ślesina i całej Wielkopolski. Rzadko zdarza się, by w tutejsze tereny przyjeżdżały osoby z drugiego końca Polski, jednak jak się okazuje, odstępstw od tej reguły tutaj nie brakuje.

Ślesin domki to bez wątpienia najpopularniejsza kategoria obiektów w tej miejscowości. Znajdziemy tu również kwatery i pokoje oraz gospodarstwa agroturystyczne. Jednak to tę pierwszą kategorię wybiera największa liczba osób. Standardowy czas urlopu to kilka dni, ale przeważnie są to wakacyjne weekendy. I to właśnie na sezon letni nastawione są tutejsze domki, które najczęściej funkcjonują sezonowo - od maja do września. Można tu miło spędzić czas nad wodą, jak też wyruszyć w podróż po wyjątkowych miejscach w Wielkopolsce - a jest co zwiedzać.

Oprócz atrakcji, które znajdziemy nad jeziorami, Ślesin oferuje kilka ciekawych atrakcji turystycznych. Należy tu zaliczyć przede wszystkim: neogotycki kościół parafialny pw. św. Mikołaja z II połowy XIX wieku, klasycystyczny łuk triumfalny na cześć Napoleona z 1812 r. na przesmyku między jeziorami, pomnik ku czci Polaków rozstrzelanych przez Niemców w 1939, Kanał Ślesiński, park, park linowy, Termy Ślesińskie, czy też skatepark. Pewne jest, że każdy znajdzie tu dla siebie coś wyjątkowego i niepowtarzalnego, zarówno jeśli chodzi o bazę noclegową w miejscowości, jak i atrakcje turystyczne, z których możemy tu skorzystać.

Dlaczego warto zdecydować się na domki w Ślesinie?

Ślesin domki to bez wątpienia ta kategoria noclegów, która jest ściśle dopasowana do potrzeb nieco większych grup turystycznych, takich jak rodziny z dziećmi, czy grupy przyjaciół. Bardzo często, w tej właśnie miejscowości, tuż nad jeziorami, organizowane są również liczne imprezy okolicznościowe, takie jak chociażby wieczory panieńskie, czy kawalerskie. Największych tłumów należy się tu spodziewać przede wszystkim podczas letnich weekendów. Dużo spokojniej będzie tu bez wątpienia w dni powszednie, kiedy to większość mieszkańców okolicznych miejscowości po prostu pracuje.

Domki w Ślesinie na pewno będą świetną alternatywą na krótki, spontaniczny wypoczynek. Nie musimy wracać tego samego dnia do swojego rodzinnego domu, tylko możemy zostać dobę lub dwie doby, w gronie najbliższych nam osób.

Samo Jezioro Ślesińskie należy do kategorii tych czystych i ciepłych, dzięki czemu turyści mogą tu spędzić wyjątkowo czas, w naprawdę wspaniałych warunkach. Do tego liczne atrakcje i otoczenie lasów powoduje, że weekend można tu spędzić na wiele różnorodnych sposobów - odkrywając zabytki, spacerując po okolicznych trasach, czy też przede wszystkim podczas plażowania.

Zgodnie z tym, co zostało wcześniej wspomniane, najpopularniejszą kategorię obiektów w tej miejscowości stanowią domki. Wszyscy goście zyskują tu odpowiednią przestrzeń. Przeważają tu przede wszystkim obiekty drewniane, jednak znajdą się również domki murowane. Standardowo, każdy tego typu obiekt posiada sypialnię, pokój dzienny, prywatną łazienkę, w pełni wyposażoną kuchnię. Na zewnątrz znajduje się taras z ogrodem i miejscem do grillowania, a także bezpłatny parking.

Wśród udogodnień, które tu znajdziemy, należy wymienić przede wszystkim: telewizor, radio, bezpłatne Wi-Fi, suszarkę do włosów, leżaki na plażę, plac zabaw dla dzieci, naczynia i sprzęt kuchenny oraz miejsce do grillowania. Czas tu spędzony, na pewno będzie wyjątkowy.

Ile trzeba zapłacić za domki w Ślesinie?

Noclegi w Ślesinie należą do naprawdę doskonale rozwiniętych. O tym, że turyści chętnie wybierają domki, decydują nie tylko wysoki standard i bogate wyposażenie, ale również atrakcyjna cena. Jest to o tyle istotne, że przyjeżdżamy tu przede wszystkim na weekendy. Optymalne koszty na pewno będą dobrą zachętą, w szczególności, gdy planujemy spontaniczny wyjazd większą grupą.

Weekendy to również ten czas, kiedy za nocleg zapłacimy tu najwięcej - jest to najczęściej o kilkanaście procent wyższa cena. Nieco taniej będzie w dni powszednie i w miesiącach, gdy ruch turystyczny jest nieco mniejszy - mowa tu oczywiście o czasie przed wakacjami i tuż po ich zakończeniu.

Nie tylko sezon ma wpływ na cenę za domki, ale również długość pobytu (przy dłuższym wypoczynku możemy negocjować ceny), ilość osób (przy większej ilości, koszt przeliczenia na osobę, wychodzi naprawdę korzystnie), standard wybranego przez nas domku, jak też udogodnienia, z których będziemy chcieli korzystać (niektóre z nich mogą być dodatkowo płatne).

Przeglądając oferty domków w Ślesinie, można zauważyć, że większość cen kształtuje się tu na porównywalnym poziomie. Można się o tym przekonać, wybierając tę najlepszą ofertę.

A skoro o cenach mowa, to średni koszt wypoczynku w domkach to koszt około 200 zł za dobę. I tak, dla przykładu, za domek 4-osobowy zapłacimy 200 zł za dobę, za domek 5-osobowy będzie to 300 zł za dobę, a za inny domek 8-osobowy przyjdzie nam zapłacić 270 zł za dobę.

Warto podkreślić, że w Ślesinie obowiązuje dodatkowa opłata klimatyczna w wysokości 1,50 zł za dobę, która jest doliczana do noclegu każdej osoby, która nocuje w domku. Przy tygodniowym pobycie zapłacimy nieco ponad 10 zł więcej.

Jaką opinią wśród turystów cieszą się domki w Ślesinie?

Na co, oprócz ceny, najczęściej zwracamy uwagę, tuż przed dokonaniem rezerwacji wymarzonego obiektu? Bez wątpienia będzie to również zdanie innych osób, które miały przyjemność przebywać w danym domku, tuż przed nami. Wiadomo, że opinie bywają różne - zdarzają się zarówno te pozytywne, jak i negatywne.

Pamiętaj, że w portalu Nocowanie.pl, znajdziesz tylko i wyłącznie rzetelne oceny, które zostały wystawione przez turystów, którzy faktycznie wypoczywali w danym obiekcie. Przeglądając oferty noclegów w Ślesinie, możesz bez obaw dokonać rezerwacji domku. Średnia ocen mieści się tu w przedziale od 9.6 do 10.0. Są to te najwyższe i jak najbardziej pozytywne noty.

Na szczególną uwagę wśród turystów, zasługuje przede wszystkim: wysoki standard domków, ich wyposażenie, czystość panująca w obiekcie, udogodnienia, z których można korzystać, czy też pozytywne nastawienie właścicieli, którzy zawsze służą pomocą, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Jak daleko od jezior i atrakcji znajdują się domki w Ślesinie?

Wyjątkowość Ślesina tkwi przede wszystkim w tym, że zlokalizowane jest nad dwoma akwenami wodnymi. Zdecydowanie większą popularnością cieszy się Jezioro Ślesińskie, nad którym wypoczywa nieco więcej turystów i które jest zlokalizowane nieco bliżej od domków, które zostały tu udostępnione dla turystów.

Warto podkreślić, że niektóre obiekty tej kategorii znajdują się bardzo blisko zbiornika wodnego - nawet około 100 metrów. Średnia odległość domków mieści się tu jednak w przedziale od 500 do 800 metrów, dzięki czemu dosłownie w parę chwil dotrzemy na kąpielisko, na którym nadzór pełnią ratownicy WOPR.

Miejscowość prawdziwe oblężenie przeżywa przede wszystkim podczas letnich weekendów, dlatego unikniemy w ten sposób stania w korkach i w miarę swobodnie zameldujemy się nad jeziorem.

Kiedy najlepiej zarezerwować domki w Ślesinie?

Planujesz wizytę w Ślesinie i nie wiesz, który moment będzie tym najlepszym, by móc zarezerwować nocleg. Zdecydowanie odradzamy spontaniczne poszukiwanie domków. Najlepiej jest to zrobić nieco wcześniej. Pamiętajmy, że nie jest to duża miejscowość, dysponująca ograniczoną ilość domków.

Pomimo tego, że pogoda potrafi czasem spłatać nam psikusa, przez co często określić, czy będziemy mieć do czynienia z upałem, czy ulewą, to warto dokonać rezerwacji przynajmniej dwa tygodnie wcześniej - jeśli planujemy weekendowy wypoczynek.

Większych problemów ze znalezieniem domku, nie powinniśmy mieć w dni powszednie - w tym przypadku jest szansa na to, że uda nam się znaleźć coś wyjątkowego nawet z dnia na dzień.

Jaki jest odpowiedni moment na wizytę w domkach w Ślesinie?

Nie mamy zbyt dużo czasu na to, by zainteresować się właśnie tą kategorią noclegów. Przypomnijmy, że domki funkcjonują tu przede wszystkim w sezonie letnim, kiedy to cieszą się największym zainteresowaniem.

Jeśli jednak chcesz w spokoju oddać się wędkarstwu, pospacerować, czy poobserwować uroki okolicznych terenów, to idealnie sprawdzi się tu opcja wrześniowego lub majowego urlopu. Wszystko zależy od tego, co kto lubi, ale weź pod uwagę te terminy, jeśli przede wszystkim pragniesz odpocząć w ciszy i spokoju.

Co robić w domkach w Ślesinie w wolnym czasie?

Rezerwując domki, przyjeżdżamy tu w jednym podstawowym celu - by plażować i kąpać się w jeziorze. Pamiętaj jednak, że możesz skorzystać z szeregu możliwości, które są dostępne m.in. w domkach. Należy tu wspomnieć o dużej ilości przestrzeni do wypoczynku, o wspaniałych udogodnieniach, takich jak telewizor, czy Wi-Fi, które są prawdziwymi “wypełniaczami czasu”.

Przygotuj swoje ulubione posiłki w kuchni lub na grillu, spędź czas na wspólnych rozmowach - niech to będzie ten najlepiej spędzony czas dla was wszystkich.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów z kategorii domki w Ślesinie

Ile kosztuje nocleg w domku w Ślesinie?
Cena za nocleg w domku w Ślesinie zależy od standardu wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Ceny za nocleg w domku zaczynają się od 120 zł. Średnia cena noclegu w domku w Ślesinie wynosi 229 zł.
Czy ceny noclegu w domku w Ślesinie w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w domkach w Ślesinie w weekend są droższe o 49% od cen w dzień powszedni.
Jakie noclegi z kategorii domki są najpopularniejsze w Ślesinie?
Turyści najczęściej wybierają te noclegi z kategorii domki: Sadova Park, Domki U Kamy, Osada Gardenia.
Które noclegi z kategorii domki w Ślesinie mają najlepsze opinie?
Obecnie najlepiej oceniane noclegi z kategorii domki to: Domki U Kamy.
Które noclegi z kategorii domki w Ślesinie są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Ślesinie poleca te noclegi z kategorii domki: Domki U Kamy.
Które noclegi z kategorii domki w Ślesinie są polecane dla par?
Te noclegi z kategorii domki są wysoko cenione przez pary: Domki U Kamy.

Atrakcje Ślesin

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!