Tomaszów Mazowiecki - noclegi (30 noclegów w Tomaszowie Mazowieckim)

Noclegi i Bar Janosik Izabela Janas

Noclegi i Bar Janosik Izabela Janas

Kolonia Zawada
8.6
Bardzo dobry!
od 90
/usługę
Ośrodek Konferencyjno Szkoleniowy Zacisze

Ośrodek Konferencyjno Szkoleniowy...

od 100
/usługę
Kwatery Pracownicze Imexus Rooms

Kwatery Pracownicze Imexus Rooms

Tomaszów Mazowiecki
10
Rewelacyjny!
od 80
/usługę
Usługi Noclegowe Grażyna Wella

Usługi Noclegowe Grażyna Wella

Tomaszów Mazowiecki
10
Rewelacyjny!
Kwatery u Eli

Kwatery u Eli

od 35
/usługę
Apartament Europa22

Apartament Europa22

Tomaszów Mazowiecki
10
Rewelacyjny!
od 248
/usługę

Noclegi w okolicy Tomaszowa Mazowieckoiego:

Sokoli Dwór

Sokoli Dwór

Smardzewice
7 km od Tomaszowa Mazowieckoiego
Agroturystyka Zacisze

Agroturystyka Zacisze

Smardzewice
7 km od Tomaszowa Mazowieckoiego
7.4
Dobry!
od 35
/usługę
Pensjonat Atmosfera

Pensjonat Atmosfera

Smardzewice
8 km od Tomaszowa Mazowieckoiego
9.8
Rewelacyjny!
od 100
/usługę
Domki

Domki

Smardzewice
8 km od Tomaszowa Mazowieckoiego
od 80
/usługę
Agroturystyka Bogusławickie Zacisze

Agroturystyka Bogusławickie Zacisze

Bogusławice
12 km od Tomaszowa Mazowieckoiego
9.0
Rewelacyjny!
od 70
/usługę
Apartamenty Rycerskie

Apartamenty Rycerskie

16 km od Tomaszowa Mazowieckoiego
od 110
/usługę
Gospodarstwo Agroturystyczne Bogusław Monik

Gospodarstwo Agroturystyczne Bogusław...

17 km od Tomaszowa Mazowieckoiego
od 90
/usługę
Sosenka

Sosenka

21 km od Tomaszowa Mazowieckoiego
9.2
Rewelacyjny!
od 40
/usługę
Międzynarodowy Ośrodek Integracji Młodzieży Pilica

Międzynarodowy Ośrodek Integracji...

25 km od Tomaszowa Mazowieckoiego
od 44
/usługę
Kwatery Prywatne Marcinek

Kwatery Prywatne Marcinek

Piotrków Trybunalski
25 km od Tomaszowa Mazowieckoiego
7.0
Dobry!
Pokoje Gościnne

Pokoje Gościnne

28 km od Tomaszowa Mazowieckoiego
8.3
Bardzo dobry!
od 60
/usługę

Skorzystaj z filtrów, aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Tomaszów Mazowiecki

Tomaszów Mazowiecki leży w województwie łódzkim, częściowo na Nizinie Środkowopolskiej, częściowo na Wyżynie Małopolskiej. Przez miasto przepływają cztery rzeki: Pilica, Wolbórka, Czarna i Piasecznica. Niespełna 10 km od centrum miasta, tuż na skraju Puszczy Pilickiej, znajduje się drugi co do wielkości w województwie łódzkim zbiornik wodny o powierzchni – Zalew Sulejowski. Co ciekawe, w okolicach Zalewu Sulejowskiego znajduje się stadnina koni tomaszowskiej Policji.


Warto wiedzieć także o tym, że w Tomaszowie Mazowieckim znajduje się jedyny w Polsce całoroczny tor do uprawiania łyżwiarstwa szybkiego Arena Lodowa Tomaszów Mazowiecki. W mieście znajdują się także liczne i ciekawe zabytki. Do najważniejszych należą m.in.: pałac rodziny Koralów, Pałac Ostrowskich z 1812 r., neorenesansowy Kościół św. Antoniego, kościół ewangelicko-augsburski Zbawiciela, klasycystyczny Kościół ewangelicko-augsburski Świętej Trójcy, dawne jatki, ratusz miejski, eklektyczny pałacyk Pieschów, pałacyk dr Jana Rodego, kościół modrzewiowy pw. św. Marcina biskupa, budynek dawnej wozowni a także liczne kamienice i wille.


Tomaszów Mazowiecki to także liczne ścieżki rowerowe, zarówno po samym mieście, jak i do sąsiednich miejscowości. Wśród najbardziej polecanych znajdują się trzy: 11 km odcinek - ścieżka z miasta do Spały, 8 km ścieżka łącząca miasto z Zalewem Sulejowskim (na tej trasie znajduje się udostępniona do zwiedzania dawna kopalnia kwarcu – „Groty Nagórzyckie”) oraz 7 km trasa wzdłuż ulicy św. Antoniego, z centrum miasta do Rezerwatu „Niebieskie Źródła”.

Tomaszów Mazowiecki - co warto zobaczyć?

Tomaszów Mazowiecki nie jest typowo turystycznym miastem. Jednak zdecydowanie warto go odwiedzić, choćby na chwilę. Znajdziemy tam wiele ciekawych i atrakcyjnych miejsc, zarówno przyrodniczo, jak i architektonicznie.


Jedną z największych atrakcji turystycznych w mieście jest Rezerwat Przyrody Niebieskie Źródła. Leży on w dolinie rzeki Pilicy a jego symbolem jest kaczka krzyżówka. Rezerwat został utworzony dla ochrony malowniczych źródeł krasowych o szmaragdowym zabarwieniu i zachowania ostoi licznych gatunków ptaków. Na jego terenie znajduje się m.in. las olchowy stanowiący ich ostoję. Rezerwat ten obejmuje także silnie pulsujące źródła typu limnokrenowego, które dają początek rzece Jana. Ich urok polega na tym, że woda wybija z dna piasek, który widziany przez taflę wody ma zieloną barwę o różnych odcieniach, zależnie od warunków pogodowych i kąta padania promieni słonecznych. Czysta woda z wapiennych źródeł pochłania promienie czerwone, a przepuszcza odbite od dna niebieskie i zielone, które można obserwować. Rezerwat znajduje się w Sulejowskim Parku Krajobrazowym wchodzącym w skład zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych.


Tuż obok rezerwatu znajduje się kolejne warte odwiedzenia miejsce. To Skansen Rzeki Pilicy. Jest to jedno z nielicznych w Polsce muzeum poświęcone rzece. Początkowo tomaszowski skansen działał jako muzeum społeczne, którym opiekowało się Stowarzyszenie Przyjaciół Pilicy i Nadpilicza, jednak ze względu na wartość przechowywanych eksponatów i zapewnienie im opieki konserwatorskiej, od 2005 roku placówka funkcjonuje jako samorządowa instytucja kultury. Najbardziej rozbudowaną ekspozycja skansenu jest „Młynarstwo wodne w dorzeczu Pilicy”, a jej najważniejszym elementem jest drewniany młyn wodny, przeniesiony wraz z całym wyposażeniem ze wsi Kuźnica Żerechowska, położonej nad rzeką Luciążą – największym lewym dopływem Pilicy.


Perełką Skansenu Rzeki Pilicy jest budynek poczekalni kolejowej z przystanku Czarnocin - drewniany i misternie zdobiony obiekt, został zbudowany z 1896 roku jako pawilon ekspozycyjny Dyrekcji Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej na odbywającej się w 1896 roku Wszechrosyjskiej Wystawie Przemysłowo-Artystycznej w Niżnym Nowogrodzie.


Tomaszów Mazowiecki sporą sławę zyskał dzięki Arenie Lodowej - pierwszym w Polsce całorocznym torze łyżwiarstwa szybkiego. Poza krytym torem olimpijskim obiekt służy jako hala widowiskowa, jest w nim drugie lodowisko wewnętrzne, wielofunkcyjne boisko, korty tenisowe oraz kilkunastotysięczne trybuny stałe i rozkładane. Obiekt służy reprezentacji Polski, jak również reprezentacjom państw nadbałtyckich. Dwukrotnie – w 2018 i 2019 roku, odbył się w Tomaszowie Mazowieckim Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim.

Wypad do Tomaszowa Mazowieckiego to świetny pomysł o każdej porze roku

Wyjazd do Tomaszowa Mazowieckiego możemy zaplanować na dowolną porę roku. Nie jest to typowo turystyczne miasto, dlatego też nie spotkamy tam tłumów turystów, nawet latem. Jednak trzeba przyznać, że miasto jest najbardziej atrakcyjne od wiosny do jesieni. Wtedy też dostępne są do zwiedzania wszystkie atrakcje a otaczająca Tomaszów Mazowiecki przyroda, dodaje miastu uroku. Nie oznacza to jednak, że poza sezonem letnim miasto jest nieatrakcyjne. Wtedy sporym zainteresowaniem cieszy się Arena Lodowa, na której trenują nie tylko zawodowi sportowcy, ale także miejscowa młodzież, dzieci i dorośli. W końcu jazda na łyżwach to wspaniała zabawa dla wszystkich, bez względu na wiek i kwalifikacje.

Lokalne smaki – co zjeść w Tomaszowie Mazowieckim?

Każdy region Polski ma swoje lokalne smaki. Jakich regionalnych potraw powinniśmy spróbować będąc na terenie Ziemi Łódzkiej, w Tomaszowie Mazowieckim? Poszukajmy w menu różnego rodzaju zup: zalewajki, solanki czy kapłonki, ciekawą propozycją mogą być także prażoki oraz kluski żelazne czy kapusta z grochem. Na deser koniecznie piernik marchewkowy. Cena obiadu w Tomaszowie Mazowieckim dla jednej osoby to koszt średnio 25 zł. Chcąc zjeść posiłek składający się z zupy i drugiego dania z dodatkami trzeba wydać około 35 zł. Wiele zależy od rodzaju zamówienia oraz lokalu, na który się zdecydujemy.

Noclegi w Tomaszowie Mazowieckim

Baza noclegowa w Tomaszowie Mazowieckim jest różnorodna i rozbudowana. W mieście funkcjonują ekskluzywne hotele i apartamenty, ale także noclegi pracownicze, agroturystyki, ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe oraz kwatery i pokoje. W różnych lokalizacjach i w różnych cenach. Turyści planujący pobyt w Tomaszowie Mazowieckim najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje oraz apartamenty. Liczy się dla nich nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.

Ceny noclegów w Tomaszowie Mazowieckim

Cena za nocleg w Tomaszowie Mazowieckim zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje, wtedy koszt noclegu może wynieść od 35 zł. Średnia cena noclegu w Tomaszowie Mazowieckim wynosi 90 zł. Warto jednak pamiętać o tym, że ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Z tego właśnie powodu ceny noclegów w weekend mogą być droższe o 50% od cen w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Tomaszowie Mazowieckim

Turyści poszukujący noclegów w Tomaszowie Mazowieckim zwracają szczególną uwagę na następujące udogodnienia: prywatna łazienka, zagwarantowane miejsce parkingowe a także telewizor w pokoju i dostęp do internetu. Niektórzy dokonując rezerwacji pytają także o dostęp do kuchni lub możliwość skorzystania z wyżywienia. Zdarzają się również zapytania, choć rzadziej, dotyczące lokalizacji oraz akceptację kart płatniczych.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Tomaszowie Mazowieckim

Ile kosztuje nocleg w Tomaszowie Mazowieckim?
Cena za nocleg w Tomaszowie Mazowieckim zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje, wtedy koszt noclegu może wynieść od 35 zł. Średnia cena noclegu w Tomaszowie Mazowieckim wynosi 110 zł.
Czy ceny noclegów w Tomaszowie Mazowieckim w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 0% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Tomaszowie Mazowieckim?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Tomaszowie Mazowieckim zaczynają się od kwoty 35.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Tomaszowie Mazowieckim?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, noclegi pracownicze. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Tomaszowie Mazowieckim mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Tomaszowie Mazowieckim to: Apartament Europa22.
Które noclegi w Tomaszowie Mazowieckim są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Tomaszowie Mazowieckim poleca Apartament Europa22.
Które noclegi w Tomaszowie Mazowieckim są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Apartament Europa22.

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej