Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Wągrowiec:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Wągrowiec

Wągrowiec to miasto położone w województwie wielkopolskim, na terenie historyczno-etnograficznego regionu Pałuk. Przez miasto przebiega Szlak Cysterski i Szlak Piastowski, dlatego jest szczególnie atrakcyjne dla turystów, którzy są zainteresowani dziejami naszego kraju. Miasto założyli cystersi – jego najstarsza część zlokalizowana jest na wyspie położonej pomiędzy rzekami Nielbą i Wełną – a w XIV wieku przenieśli tam swoją siedzibę. Dzisiaj najcenniejsze zabytki Wągrowca związane są właśnie z zakonnikami, poza tym warto zwiedzić Muzeum Regionalne, zobaczyć grobowiec w kształcie piramidy oraz zwiedzić malowniczy rynek.

Wągrowiec – co warto zobaczyć?

Będąc w Wągrowcu warto zobaczyć miejsca związane z jego pierwszymi właścicielami, na uwagę zasługuje szczególnie kościół i klasztor pocysterski. Wybudowano go pod koniec XVIII wieku w miejscu wcześniejszego obiektu, który zniszczył pożar. Podczas zwiedzania trzeba zwrócić uwagę na późnogotycką rzeźbę Maryi z Dzieciątkiem, natomiast w kościelnych podziemiach znajdują się katakumby z ciałami zmarłych zakonników. Najstarszą zachowaną świątynią w Wągrowcu jest kościół farny pw. św. Jakuba Apostoła, wybudowany w XVI wieku. Budynek to mieszanka stylu gotyckiego i wczesnego renesansu, wewnątrz znajdują się renesansowe ołtarze oraz malowidła ścienne widoczne w Kaplicy Różańcowej.


Do ciekawostek architektonicznych zaliczany jest wyjątkowy grobowiec rotmistrza wojsk napoleońskich Franciszka Łakińskiego. Był to również mieszkaniec i dobroczyńca Wągrowca, fundator miejscowego szpitala, domu sierot oraz opiekun ubogich. Gdy zmarł w 1845 roku pochowano go w liczącym 6 metrów wysokości grobowcu-piramidzie, a wzgórze, na którym stał, obsadzono sosnami.


Zwiedzając Wągrowiec prędzej czy później każdy zawędruje na rynek, a jest tam co oglądać – odnowione kamienice, zegar słoneczny, róża wiatrów oraz „tańcząca fontanna”. Pokazy odbywają się od wiosny do jesieni, mają miejsce w południe oraz wieczorem. Wieczorne są szczególnie piękne, strumienia wody mienią się kolorami, co daje spektakularny efekt. Zimą fontannę przykrywa kopuła stanowiąca element świątecznej iluminacji Wągrowca. W centrum miasta na turystów czeka kolejna ciekawostka – tym razem przyrodnicza, jest nią skrzyżowanie rzek Wełny i Nielby. Ich wody prawie wcale się ze sobą nie mieszają!

Co robić w wolnym czasie w Wągrowcu?

Zabudowania Wągrowca sięgają aż do Jeziora Durowskiego, które jest świetnym miejscem rekreacji i jedną z miejscowych atrakcji turystycznych. Można tam korzystać z plaży i kąpieliska, działają także wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz przystań żeglarska, sporym zainteresowaniem cieszą się rejsy katamaranem po akwenie. Wzdłuż jeziora ciągnie się promenada ocieniona drzewami miejskiego parku. Warto odwiedzić także miejscowy aquapark, będący jednym z najnowocześniejszych obiektów regionie – dostępne są tam baseny rekreacyjne z atrakcjami, odwiedzający mogą korzystać też ze strefy wellness i SPA.


Wolny czas można poświęcić także na wizytę w Muzeum Regionalnym, mieszczącym się w tzw. opatówce. Budynek powstał pod koniec XVIII wieku i był domem opata cystersów, obecnie jego wnętrza kryją muzealną ekspozycję. Zbiory dokumentują dzieje regionu i miasta od starożytności po czasy współczesne, można tam również dowiedzieć się czekać o Pałukach: poznać tradycyjny strój i zwyczaje. Na koniec warto umówić wizytę w innym wągrowieckim muzeum – Izbie Tradycji Pożarnictwa OSP. Mieści się ona w zabytkowej wspinalni Ochotniczej Straży Pożarnej, a na jej szczycie udostępniono taras widokowy.

Co zjeść w Wągrowcu?

Podczas wizyty w Wągrowcu warto szukać regionalnych smaków – należą do nich pyry z gzikiem, czyli ziemniaki z sosem twarogowym, a także golonka. Jej wyjątkowość polega na tym, że mięso powinno być najpierw gotowane w soku z kiszonej kapusty, a później zapiekane w piekarniku. Kapusta kwaszona jest zresztą popularnym dodatkiem do wszelkich dań, można znaleźć ją nawet w krupniku, stanowi też podstawę parzybrody.


Wśród lokali gastronomicznych w Wągrowcu można znaleźć miejsca, w których podawane są dania barowe, punkty specjalizujące się w przygotowaniu burgerów oraz pizzerie. Turyści zjedzą tam również typowe polskie dania obiadowe oraz smaczne desery. Obiad w Wągrowcu dla jednej osoby to koszt od około 20 zł. Cena dotyczy jednego dania, chcąc zjeść bardziej obficie, trzeba wydać od 30 zł.

Noclegi w Wągrowcu

Oferty noclegowe w Wągrowcu dotyczą między innymi obiektów z kategorii kwatery i pokoje. Korzystają z nich głównie pary oraz rodziny z dziećmi, którym zależy na noclegu blisko atrakcji miasta. Zwykle cena obejmuje pokój z łazienką oraz dostęp do części wspólnej z kuchnią i jadalnią. Turyści poszukujący bardziej spokojnego miejsca, najchętniej korzystają z wypoczynku w agroturystyce. Obiekty z tej kategorii oferują szereg udogodnień, np. miejsce na grilla czy możliwość wykupienia wyżywienia, a zlokalizowane są na obrzeżach miasta lub na wsi blisko Wągrowca. Dostępną tam bazę noclegową uzupełniają oferty ośrodków szkoleniowych i wypoczynkowych.

Ceny noclegów w Wągrowcu

Średnia cena noclegów w Wągrowcu wynosi 92 zł, a jej dokładna wysokość zależy od kilku czynników, jak na przykład lokalizacja obiektu, jego standard czy oferowane udogodnienia. Chcąc mieszkać w centrum lub korzystać z wyżywienia w obiekcie – trzeba zapłacić więcej. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje, wtedy koszt noclegu może wynieść od 50 zł. Warto również zwracać uwagę na to, czy nie został wprowadzony cennik weekendowy. Koszty noclegów w tym czasie mogą być bowiem nawet kilkadziesiąt procent wyższe niż w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Wągrowcu

Osoby poszukujące noclegów w Wągrowcu najczęściej decydują się na oferty z osobnymi łazienkami. Dzielenie tej przestrzeni z innymi gośćmi jest niekomfortowe, powoduje skrępowanie, a w konsekwencji psuje pobyt. Z tego względu jest to najczęściej wybierane udogodnienie. Wysoko na liście znajduje się też parking przy obiekcie noclegowym oraz możliwość korzystania z telewizji, internetu oraz kuchni. Wiele osób nie wyobraża sobie wypoczynku bez pupila, dlatego coraz większą popularność zdobywają miejsca, w których akceptowane są zwierzęta domowe.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Wągrowcu

Ile kosztuje nocleg w Wągrowcu?
Cena za nocleg w Wągrowcu zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje Wągrowiec, wtedy koszt noclegu może wynieść od 50 zł. Średnia cena noclegu w Wągrowcu wynosi 137 zł.
Czy ceny noclegów w Wągrowcu w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 133% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Wągrowcu?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Wągrowiec”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Wągrowcu zaczynają się od kwoty 50.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Wągrowcu?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: noclegi pracownicze, kwatery i pokoje. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!