Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Zielonej Góry:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Zielona Góra

Zielona Góra jest położona w zachodniej Polsce, na zboczu doliny rzeki Odry, w miejscu, gdzie przecina ona pasmo wzgórz znane jako Wał Zielonogórski. Geograficznie miasto znajduje się na terenie pod prowincji Pojezierza Południowobałtyckiego.


Zielona Góra jest miastem zabytkowym, z racji niewielkich zniszczeń wojennych w mieście ocalała cała przedwojenna zabudowa. Stare Miasto jest przepiękne, podobnie jak przedwojenne wille umiejscowione wzdłuż alei Niepodległości - reprezentacyjnego traktu miejskiego. Co jeszcze warto zobaczyć? Konkatedrę – kościół rzymskokatolicki powstały w drugiej połowie XIII wieku, miejski park, kaplicę pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny zwany kaplicą na Winnicy, wieżę Łazienną z XV wieku - pozostałość po średniowiecznym systemie obwarowań miejskich oraz ratusz.


Oprócz tego Zielona Góra słynie ze swoich tradycji winiarskich oraz klubu żużlowego, jednego z najlepszych w Polsce. Kultura w Zielonej Górze to przede wszystkim Winobranie, które odbywa się na początku września. Jest to duża impreza plenerowa, podczas której centrum miasta zapełnia się mieszkańcami i turystami. Ponadto w mieście działa pięć muzeów i galerii sztuki, filharmonia, Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego, amfiteatr im. Anny German, kina oraz kilkanaście klubów muzycznych. W mieście odbywa się kilka festiwali muzycznych i kulturalnych. m.in. Dni Kultury Żydowskiej, Festiwal Folkloru, Festiwal Kabaretu, Festiwal Filmowy KinoPozaKinem Filmowa Góra, Festiwal Rock Nocą, Róże Jazz Festiwal i Quest Europe.


Miasto ma również wiele do zaoferowania miłośnikom przyrody i spacerów. Wokół Zielonej Góry rozciągają się morenowe, glacitektoniczne wzgórza o powierzchni 240 km² w formie Wału Zielonogórskiego. Część pasma tych wzniesień przy granicy miasta nosi miano Wzgórz Piastowskich, ponadto zalicza się do nich Wzgórze Braniborskie wraz z wieżą oraz pasmo niższych wzniesień we wschodniej części miasta.


Idealnym miejscem na spacer z rodziną jest Ogród Botaniczny, Palmiarnia mieszcząca niewielką kolekcję roślin egzotycznych oraz Mini ZOO.

Zielona Góra – co warto zobaczyć?

Zielona Góra to miasto pełne licznych zabytków i miejsc, które warto zobaczyć. Jednym z nich jest Stary Rynek, który został wytyczony w XIV wieku. Zabudowa Rynku wielokrotnie była dotknięta pożarami, zatem na przestrzeni lat bardzo się zmieniała. Obecnie Rynek jest najbardziej atrakcyjnym miejscem do spotkań w Zielonej Górze.


Kolejnym ciekawym punktem na mapie turystycznej Zielonej Góry jest Wieża Braniborska. Jest to zabytkowy punkt widokowy, a obecnie także budynek Instytutu Astronomii, będący wydziałem Uniwersytetu Zielonogórskiego. Mieści się tu również obserwatorium astronomiczne.


Spacerując po mieście warto zwrócić uwagę również na Wieżę Łazienną, która pochodzi z czasów średniowiecza. Był to element trzeciej bramy miejskiej wybudowanej w 1487 roku. Wieża była wielokrotnie remontowana, jednak do dziś jest charakterystycznym elementem miasta. Ma 35 m wysokości i znajduje się u zbiegu ulic Krawieckiej i Masarskiej. Zbudowana została na podstawie prostokąta i ma czterospadowych dach pokryty dachówką. Kiedyś pełniła funkcję obserwacyjną, obronną i bramy miejskiej, pomagała dotrzeć mieszkańcom do Kościoła św. Jadwigi.


Jeśli chcielibyście poznać historię, kulturę i tradycje regionu, koniecznie odwiedźcie Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Zobaczycie tam ekspozycje stałe związane z historią miasta do których należą : Muzeum Wina, Galeria witraży Marii Powalisz-Bardońskiej, Sala Zegarowa, Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego, Sztuka sakralna Śląska Lubuskiego, Galeria Tadeusza Kuntzego, Muzeum Zielonej Góry, Galeria Mariana Kruczka, Muzeum Dawnych Tortur, Galeria Złotego Grona, Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze, Kajetan Sosnowski – Wieża asymetryczna. Oprócz tego w muzeum organizowane są również wystawy czasowe.


Miłośnicy aktywnego wypoczynku także nie będą się nudzić w Zielonej Górze. Znajdują się tu liczne szlaki turystyczne, piesze i rowerowe, o różnej długości i stopniu trudności.


Będąc w Zielonej Górze zwróćmy także uwagę na Bachusiki. Co to takiego? To małe figurki przedstawiające dzieci Bachusa - rzymskiego bożka wina i rozpusty, które są ustawiane w różnych częściach miasta. Są jednym z głównych produktów turystycznych Zielonej Góry i powstały, by propagować jej tradycje winiarskie. Podróż szlakiem bachusików to wspaniała okazja by zwiedzić miasto. Warto jednak wiedzieć, że liczba bachusików, które znajdują się w Zielonej Górze, nie jest dokładnie ustalona i może różnić różni się w zależności od źródła. Oficjalnie odsłoniętych bachusików jest 52.

Wypad do Zielonej Góry to świetny pomysł o każdej porze roku

Kiedy jest najlepszy moment na zwiedzenie tego pięknego miasta? Turyści najchętniej wybierają wrzesień. Wtedy w Zielonej Górze odbywa się jedna z najważniejszych imprez - Winobranie. Miastem przez tydzień rządzi Bachus, odbywa się Jarmark Winobraniowy oraz liczne koncerty i wydarzenia kulturalne.


Jeśli jednak chcemy uniknąć tłumu turystów zdecydujmy się na przyjazd wiosną. Miasto staje się zielone, to idealny moment na spacery, przesiadywanie w kawiarnianych ogródkach oraz podziwianie budzącego się do życia miasta.

Lokalne smaki – co zjeść w Zielonej Górze?

Regionalna kuchnia to jest to, czego powinniśmy próbować podczas każdej jednej podróży. Na kulinarne tradycje Zielonej Góry duży wpływ mieli powojenni osadnicy z Kresów i innych regionów. Warto tam spróbować znakomitych potraw z grzybów, dziczyzny i ryb, hitem są również gołąbki w liściach winogron.


Za jednodaniowy obiad w restauracji w Zielonej Górze trzeba zapłacić 20-30 zł od osoby. Chcąc zjeść obiad składający się z zupy i drugiego dania z dodatkami trzeba wydać około 40 zł lub więcej. Wiele zależy od rodzaju zamówienia oraz lokalu, na który się zdecydujemy.

Noclegi w Zielonej Górze

Zielona Góra posiada szeroką ofertę noclegową. Znajdziemy tam hotele, kwatery i pokoje, agroturystyki, apartamenty, noclegi pracownicze, hostele, motele, pensjonaty, wille, internaty i schroniska oraz ośrodki wypoczynkowe i szkoleniowe.


Turyści szukający noclegu w Zielonej Górze najczęściej pytają o obiekty z kategorii: kwatery i pokoje oraz agroturystyka. Liczy się dla nich nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.


Szukając noclegów w Zielonej Górze najkorzystniej jest wybierać obiekty położone w ścisłym centrum – znajdują się one najbliższej najważniejszych atrakcji turystycznych miasta.

Ceny noclegów w Zielonej Górze

Cena za nocleg w Zielonej Górze zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje, wtedy koszt noclegu może wynieść nawet 40 zł. Jednak średnia cena noclegu w Zielonej Górze wynosi 115 zł.


Warto jednak pamiętać o tym, że ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Z tego powodu ceny noclegów w weekend mogą być droższe o 13% od cen w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Zielonej Górze

Turyści szukając noclegu w Zielonej Górze zwracają szczególną uwagę na trzy udogodnienia: prywatna łazienka, zagwarantowane miejsce parkingowe a także telewizor w pokoju.


Pojawiają się też pytania o dostęp do internetu w całym obiekcie noclegowym czy możliwość skorzystania z kuchni. Rzadziej natomiast, ale również, turyści poszukują obiektów oferujących wyżywienie. Dla części wczasowiczów istotna jest też lokalizacja oraz akceptacja kart płatniczych.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Zielonej Górze

Ile kosztuje nocleg w Zielonej Górze?
Cena za nocleg w Zielonej Górze zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje Zielona Góra, wtedy koszt noclegu może wynieść od 40 zł. Średnia cena noclegu w Zielonej Górze wynosi 98 zł.
Czy ceny noclegów w Zielonej Górze w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 0% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Zielonej Górze?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Zielona Góra”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Zielonej Górze zaczynają się od kwoty 40.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Zielonej Górze?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, agroturystyka. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Zielonej Górze mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Zielona Góra opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Zielonej Górze to: Pokoje przy Alei, Luna, NOCLEGI NA PLACU SłOWIAŃSKIM.
Które noclegi w Zielonej Górze są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Zielonej Górze poleca Pokoje przy Alei, Noclegi u Marty, Agroturystyka Pod Bażantem.
Które noclegi w Zielonej Górze są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Pokoje przy Alei, Noclegi u MATIEGO, Noclegi u Marty.
Z czego słynie Zielona Góra?
Zielona Góra słynie ze swoich tradycji winiarskich oraz klubu żużlowego, jednego z najlepszych w Polsce. Miasto jest również jedną z dwóch stolic województwa lubuskiego.
Jakie są największe atrakcje w Zielonej Górze i okolicy?
Jedną z największych atrakcji w Zielonej Górze jest jedyne w kraju Muzeum Wina. Warto zobaczyć również Park Winny i najstarszy zielonogórski zabytek – XIV-wieczną konkatedrę.
W jakiej dzielnicy Zielonej Góry szukać noclegów?
Szukając noclegów w Zielonej Górze najlepiej wybierać oferty w ścisłym centrum – znajdują się najbliższej najważniejszych atrakcji turystycznych miasta.
Kiedy najlepiej jechać do Zielonej Góry?
Do Zielonej Góry najlepiej jechać na początku września. W tym czasie odbywa się jedna z najważniejszych imprez, jakim jest Winobranie. Miastem przez tydzień rządzi Bachus, odbywa się Jarmark Winobraniowy oraz liczne koncerty i wydarzenia kulturalne.
Co warto zjeść w Zielonej Górze?
Na kulinarne tradycje Zielonej Góry duży wpływ mieli powojenni osadnicy z Kresów i innych regionów. Warto tam spróbować znakomitych potraw z grzybów, dziczyzny i ryb, hitem są również gołąbki w liściach winogron.
Ile kosztuje obiad w Zielonej Górze?
Za jednodaniowy obiad w restauracji trzeba zapłacić 20-30 zł od osoby.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!