Nocowanie.pl pomaga właścicielom obiektów z obszaru objętego stanem wyjątkowym

Nocowanie.pl pomaga właścicielom obiektów z obszaru objętego stanem wyjątkowym

Stan wyjątkowy przy granicy z Białorusią zostanie przedłużony o następne 60 dni. Dla właścicieli obiektów noclegowych to czarny scenariusz, oznacza bowiem kolejne tygodnie bez gości. Nocowanie.pl nie pozostaje obojętne na los partnerów biznesowych, których dotknęły te ograniczenia.

Stan wyjątkowy obowiązuje od 2 września 2021 roku, wprowadzono go przy granicy z Białorusią, na terenie województw lubelskiego i podlaskiego. Objęto nim aż 183 miejscowości, wśród których znalazła się lubiana przez turystów Białowieża, Kruszyniany oraz Włodawa.

Dla osób, które utrzymują się z organizacji imprez okolicznościowych oraz wynajmu miejsc noclegowych, to niezwykle trudny moment. Stan wyjątkowy oznacza bowiem między innymi zakaz przebywania osób trzecich na objętym nim terenie – dotyczy to wszystkich przyjezdnych, do których zaliczani są turyści. Zaplanowane na wrzesień wyjazdy nie doszły więc do skutku, co oznacza, że przedsiębiorcy zostali pozbawieni źródła dochodu.

Nocowanie.pl: chcemy pomóc!


Portal Nocowanie.pl okazuje solidarność z właścicielami obiektów noclegowych, którzy prowadzą swoje biznesy w tym newralgicznym obecnie obszarze.

Wszystkim klientom w pasie stanu nadzwyczajnego przedłużamy ważność abonamentów gratis i do końca stanu wyjątkowego, czyli na co najmniej 3 miesiące, a jak trzeba będzie, to dłużej. Ci ludzie nie mogą teraz prowadzić biznesu, nie mogą przyjmować gości. Naszą rolą, jako ich partnera biznesowego, jest wyciągnąć rękę w trudnym momencie - mówi Tomasz Machała, Prezes Zarządu Nocowanie.pl.

To nie pierwszy gest solidarności, który Nocowanie.pl wykonuje wobec swoich klientów. Podobną inicjatywą wykazał się podczas pierwszej fali pandemii, przedłużając abonamenty aż do momentu zniesienia zakazu wynajmowania noclegów. Takiej samej solidarności wymaga obecna sytuacja.

Stan wyjątkowy wydłużony


Stan wyjątkowy przy granicy z Białorusią został wydłużony. Prezydent Andrzej Duda podpisał wniosek o jego przedłużenie o 60 dni, a w czwartek wieczorem poparł go Sejm.

Przypominamy, że przedsiębiorcom i rolnikom świadczącym usługi hotelarskie, pilotom wycieczek, przewodnikom turystyki, firmom gastronomicznym na obszarze objętym stanem wyjątkowym przysługują rekompensaty.

Mają być ustalane za okres 30 dni trwania stanu wyjątkowego w wysokości 65% średniego miesięcznego przychodu podmiotu ze świadczonych przez niego usług albo prowadzonej przez niego działalności gospodarczej. Wnioski składa się do właściwego wojewody – w tym przypadku podlaskiego albo lubelskiego.

Następny artykuł Najlepsze szlaki...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej