O Czesławie Miłoszu w Leśniczówce Pranie

O Czesławie Miłoszu w Leśniczówce Pranie

Muzeum Konstantego I. Gałczyńskiego zaprasza na spotkanie odbywające się w ramach cyklu Genius Loci. Tym razem poświęcone będzie osobie noblisty Czesława Miłosza.

Leśniczówka Pranie to miejsce, gdzie kultura jest na wyciągnięcie ręki. Kameralna atmosfera małego domku Gałczyńskiego buduje świetny nastrój, w którym poznajemy innych cenionych twórców i osoby zasłużone dla rodzimej literatury. W tym celu odbywają się spotkania z cyklu Genius Loci opowieści o pisarzach i ich miejscach – najbliższe już 22 kwietnia.

Wizytę w Praniu warto odbyć podczas weekendu spędzanego w Rucianem-Nidzie! Już teraz sprawdźcie noclegową ofertę w tej mazurskiej miejscowości: Noclegi w Rucianem-Nidzie

W Praniu będzie gościć Agnieszka Kosińska, w latach 1996-2004 sekretarz Czesława Miłosza. Na Mazurach przedstawi swoją opowieść zatytułowaną Miłosz w Krakowie… Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30. Po części oficjalnej zaplanowano ognisko, które na pewno zintegruje wielbicieli talentu poety.

Agnieszka Kosińska to absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, które swoje życie zawodowe związała z literaturą. Przez osiem lat była osobistą sekretarką i współpracowniczką Czesława Miłosza. Po jego śmierci objęła funkcję kustosza mieszkania i archiwum poety, była też opiekunem praw autorski do utworów mistrza. To z jej inicjatywy w krakowskim mieszkaniu Miłosza odbywały się otwarte wykłady jemu poświęcone. Oprócz tego Agnieszka Kosińska wydaje książki o Czesławie Miłoszu, z których najgłośniejszą jest właśnie Miłosz w Krakowie.

Szansa spotkania z osobą tak blisko związaną z noblistą, nie powinna umknąć żadnemu wielbicielowi talentu poety.

Źródło: lesniczowkapranie.art.pl, kosinskamiloszwkrakowie.com

Następny artykuł Przygotuj swój obiekt dla...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej