Imprezy i koncerty w Rucianem Nidzie

Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Nie znaleziono w tym terminie żadnych wydarzeń

Ruciane-Nida Aktualności

Bełdany to jeden z bardziej znanych akwenów Krainy Tysiąca Jezior. Malownicze położenie pośród lasów Puszczy Piskiej przyciąga w te okolice wielu turystów...
Szukasz ciekawego pomysłu na mazurską wyprawę? A może wyruszysz śladami pisarza Melchiora Wańkowicza, który w naszym regionie tropił Smętka… Spotkanie ze złośliwym duszkiem na pewno ci nie grozi, a za to masz szansę popłynąć jednym z piękniejszych szlaków kajakowych w naszym kraju.
Okolice Jeziora Nidzkiego to świetnie zagospodarowane tereny, gdzie żaden turysta nie powinien narzekać na nudę. Urocze miejscowości, interesujące miejsca i piękna mazurska przyroda – to wszystko czeka nad tym malowniczym akwenem.
Bez tego miejsca okolice Ruciane-Nidy nie byłyby takie same. Mały domek na leśnej polanie podbił serce Konstantego I. Gałczyńskiego, zakochali się w nim również turyści, którzy przyjeżdżają specjalnie dla twórczości poety. Już za kilka dni w Leśniczówce Pranie będzie można odkryć kolejne karty życia artysty.
Muzeum K. I. Gałczyńskiego zaprasza na spotkanie z krakowską poetką Małgorzatą Lebdą, której tomik Matecznik nie tylko otrzymał nagrodę główną, ale też zwyciężył w głosowaniu publiczności podczas szóstej edycji Nagrody im. K. I. Gałczyńskiego ORFEUSZ.
Wraz z początkiem lipca do słynnej mazurskiej leśniczówki powracają wydarzenia kulturalne, na które czekamy cały rok. W każdy wakacyjny weekend w Praniu odbywać się będą koncerty, recitale oraz głośne czytanie utworów Gałczyńskiego. Tradycyjnie do leśniczówki przyjadą cenieni polscy artyści. W tym roku będą to m.in. Andrzej Seweryn, Zbigniew Zamachowski, Jerzy Trela, Magda Umer oraz Leszek Możdżer.
Muzeum Konstantego I. Gałczyńskiego zaprasza na spotkanie odbywające się w ramach cyklu Genius Loci . Tym razem poświęcone będzie osobie noblisty Czesława Miłosza.
Jest takie miejsce niedaleko Rucianego-Nidy, które każdy powinien odwiedzić. To osada Pranie nad Jeziorem Nidzkim – ważne miejsce na turystyczno-kulturalnej mapie okolicy.
Zwiedzając Krainę Wielkich Jezior Mazurskich nie można ominąć Rucianego-Nidy. Latem miasteczko kusi wieloma atrakcjami, których żaden wielbiciel żeglarstwa nie może przegapić.
Muzeum Gałczyńskiego w Praniu to miejsce, które nadaje ton wydarzeniom kulturalnym w rejonie Wielkich Mazurskich Jezior. W kwietniu rozpoczął się tam nowy cykl spotkań zatytułowany Genius loci – opowieści o pisarzach i ich miejscach .

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej