Ocieplenie na majówkę? Sprawdź zanim rozpoczniesz planowanie!

Ocieplenie na majówkę? Sprawdź zanim rozpoczniesz planowanie!


Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. I bez wątpienia idealny moment na wyjazd. Jakiej pogody możemy się spodziewać w maju? Czy majówka będzie ciepła? Prognozy długoterminowe są optymistyczne. Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź!

 

Chyba wszyscy z coraz większą niecierpliwością czekamy na wiosnę. Na ogrzewające promienie słońca, w którego kierunku tak lubimy wystawiać twarz, na zieleń, pierwsze wiosenne kwiaty i śpiew ptaków. Na to, by w końcu móc wymienić ciepłą kurtkę na lżejszą a czapkę czy szalik rzucić w kąt. Kiedy ta upragniona wiosna się w końcu pojawi?

Na kartach kalendarza już jest. Jednak za oknem jej nie widać. Synoptycy zapowiadają, że zima tak łatwo nie odpuści, ale w najbliższych dniach czeka nas delikatne ocieplenie. Co dalej? Czy majówka będzie ciepła? Są pierwsze informacje!

 

Zobacz też Co z majówką 2021? Turyści zaczęli już planować wyjazdy! oraz Jak aktywnie spędzić majówkę? 5 pomysłów na weekend!

 

Dom Z Bali Paweł

Dom Z Bali Paweł

Giżycko, ul. ul. Lawendowa

Domki 10.0
Mazurska Chatka

Mazurska Chatka

Zyzdrojowy Piecek, ul. Zyzdrojowy Piecek

Agroturystyka


Majówka 2021. Jaka będzie pogoda?


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedstawił już prognozę pogody na kwiecień i maj, dotyczącą spodziewanych temperatur, jak i opadów deszczu. Jak się okazuje, dopiero pod koniec kwietnia możemy spodziewać się cieplejszych dni.

Na przełomie kwietnia i maja nasze termometry wskażą prawdopodobnie około 20°C. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, tegoroczna majówka będzie zwiastowała ciepłe lato.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje również, że według modelu WRF-CFS w najbliższych tygodniach nastąpi stopniowe ocieplenie w całym kraju.

- W całej Polsce, zarówno średnia miesięczna temperatura powietrza, jak i miesięczna suma opadów atmosferycznych powinna kształtować się w zakresie normy wieloletniej z lat 1981-2010 – czytamy w komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Do końca drugiej dekady kwietnia maksymalna temperatura w całej Polsce wynosić będzie kilkanaście stopni, w kolejnych dekadach od 10 do 20 st. Co później? Później będzie ciepła majówka! Do 22 stopni w centralnej Polsce!

Siedlisko Janopole

Siedlisko Janopole

Nowe Miasto, ul. Janopole

Agroturystyka 9.5
Stadnina Koni Huculskich

Stadnina Koni Huculskich

Komańcza, ul. Czystogarb

Agroturystyka 7.1
Nad Wołosatką

Nad Wołosatką

Lutowiska, ul. Wielka pętla bieszczadzka

Agroturystyka 9.4


Gdzie turyści spędzą majówkę 2021? Sprawdź plany wyjazdowe Polaków!


Tegoroczna majówka nie będzie zbyt długa. To jedynie trzy dni, oczywiście włączając weekend. Jednak nie jest to żadna przeszkoda w planowaniu wyjazdu. Tym bardziej, że prognozy pogody są naprawę obiecujące. Ma być ciepło i wiosennie.

Jesteśmy zmęczeni ciągłymi ograniczeniami, siedzeniem w domu i brakiem słońca. Czas więc najwyższy zaplanować urlop i ruszyć w Polskę! W tym roku polscy turyści bardzo chętnie wybierają na majówkę tzw. polskie perełki turystyczne. Dużym zainteresowaniem na weekend majowy cieszą się klimatyczne miasteczka oraz uzdrowiska. Nie brakuje jednak także zapytań dotyczących obiektów noclegowych w popularnych kurortach górskich.

Jakie są najpopularniejsze kierunki na majówkę 2021? Wśród miast, do których wysłano największą liczbę zapytań mamy: Karpacz, Zakopane oraz Szczawnicę. W tym roku popularnością cieszą się też kurorty w Karkonoszach, co widać po czwartym miejscu naszego zestawienia, na którym znalazła się Szklarska Poręba.

Kolejne miejsca na liście najpopularniejszych miejsc na majówkę zajmują odpowiednio: Solina, Międzyzdroje, Polanica-Zdrój, Polańczyk, Kazimierz Dolny i Sandomierz.


Następny artykuł Najbardziej niezwykłe...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej