Parking dla gości i stacja ładowania samochodów elektrycznych. O czym pamiętać?

Parking dla gości i stacja ładowania samochodów elektrycznych. O czym pamiętać?

Prowadząc obiekt noclegowy, dokładasz wszelkich starań, by Twoi goście czerpali pełne zadowolenie podczas pobytu. Liczy się przede wszystkim standard pokoi oraz udogodnienia, z których będą korzystać. Jednym z obowiązkowych punktów, na pewno będzie parking dla gości. Co warto wiedzieć, jeśli chcesz go udostępnić swoim turystom?

Nie ulega żadnej wątpliwości, że parking dla gości jest jednym z najważniejszych udogodnień, którego oczekują turyści, którzy poszukują wymarzonego noclegu w popularnych miejscowościach w Polsce. Wszyscy dobrze wiemy, jak niezwykle ciężko jest zaparkować swoje auto, jeśli zdecydowaliśmy się na noclegi nad morzem, w górach, czy w innej popularnej części naszego kraju.


Tak się składa, że obecnie większość turystów, którzy wybierają się na swój urlop, podróżuje samochodem. Oznacza to, że od swojego noclegu oczekują nie tylko odpowiedniego standardu wypoczynku, ale i parkingu dla gości, w którym bezpiecznie będą mogli pozostawić swój własny samochód. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca tak prosta sprawa. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od infrastruktury wokół obiektu i od tego, czy posiadasz prawo dostępu do terenu, na którym turyści będą mogli pozostawić swój własny samochód.


Przeczytaj koniecznie: Udogodnienia w obiekcie noclegowym. Na co turyści najczęściej zwracają uwagę?


Parking dla gości - co warto wiedzieć?


Bezpłatny parking to jedno z najbardziej pożądanych udogodnień wśród turystów. Prowadząc obiekt noclegowy i posiadając ofertę w naszym portalu Nocowanie.pl już w momencie publikacji ogłoszenia, możesz dać jasną informację turystom, czy oferujesz im miejsce parkingowe, czy też konieczne jest uiszczenie pewnej kwoty.fot. kaboompics / pixabay.com, CC0


Jak dobrze wiemy, większość obiektów noclegowych, takich jak domki Tatry, czy pensjonaty Kołobrzeg oferują bezpłatne miejsca parkingowe. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku hoteli, hosteli, czy apartamentów Warszawa i innych polskich miast. Tu najczęściej pobierana jest opłata w wysokości nawet kilkudziesięciu złotych za dobę. Konieczne może być również pozostawienie samochodu osobowego na ulicy, w strefie płatnego parkowania, która znajduje się w coraz większej ilości miast.


Jeśli dysponujesz bezpłatnym parkingiem dla gości, to:


  • daj jasny sygnał turystom, publikując taką informację w treści oferty i przy użyciu piktogramów, które wyświetlają się w treści naszej oferty - dzięki temu Twoi goście będą mogli swobodnie zaplanować swoją podróż;

  • jeśli za parkowanie pobierasz dodatkową opłatę, to poinformuj o tym gości w treści oferty lub podczas procesu rezerwacji noclegu;

  • jeżeli Twój obiekt nie posiada żadnego miejsca parkingowego, to również warto jest dać taką informację turystom - dzięki temu będą mogli zaplanować postój samochodu na parkingu prywatnym lub publicznym w innej części miejscowości; w takiej sytuacji warto jest zadbać o zminimalizowanie stresu związanego z poszukiwaniami parkingu i wskazać gościom dogodne miejsce do pozostawienia samochodu;

  • w przypadku konieczności rezerwacji miejsca postojowego, warto jest przekazać taką informację swoim turystom, by po przyjeździe nie było żadnych problemów z parkowaniem.


Zobacz: Jak wyróżnić ofertę obiektu w mniej popularnej lokalizacji?


Jak odpowiednio oznaczyć parking dla gości?


Bardzo  często zdarza się, że Twój obiekt noclegowy znajduje się przy ruchliwej ulicy, restauracji, jakiejś atrakcji turystycznej, które są odwiedzane również przez takie osoby, które nie są Twoimi gośćmi. W takich sytuacjach, normą jest parkowanie samochodów na miejscach, które są przeznaczone dla Twoich gości. 


W związku z tym, dobrze jest zadbać o odpowiednie oznaczenia, blokady, które uniemożliwiają parkowanie osobom postronnym. Doskonale sprawdzi się tu tabliczka parking dla gości hotelu. Jej treść może być różna, ale najczęściej wygląda podobnie - parking tylko dla gości, parking wyłącznie dla gości hotelowych lub parking tylko dla gości hotelowych. 


Tabliczka parking dla gości, bardzo często zawiera również informację o cenie, którą będą musiały zapłacić osoby, które pozostawią samochód na miejscach dla nich nieprzeznaczonych. Znak parking dla gości w pewnym stopniu odstrasza postronne osoby.


Zastanawiasz się, czym zaskoczyć i zachwycić turystów? Przeczytaj: 7 rzeczy, które zaskoczą Twoich gości


Stacja ładowania na parkingu dla gości - coraz popularniejsze udogodnienie w obiektach noclegowych


Z pewnością zauważasz to, że na naszych ulicach porusza się coraz większa liczba samochodów elektrycznych. Bardzo często zdarzają się takie sytuacje, że w przypadku mniejszych miejscowości, naładowanie samochodu na ogólnodostępnych stacjach jest praktycznie niemożliwe.fot. ClimateWarrior / pixabay.com, CC0


W takiej sytuacji, będzie dobrze, jeśli przystosujesz swoje otoczenie obiektu i parking dla gości w ten sposób, aby Twoi turyści mogli korzystać z takiego udogodnienia. Możesz dać o tym znać w treści swojej oferty i zaznaczając udogodnienia. Opcja “Noclegi ze stacjami ładowania samochodów EV” pozwoli w prosty sposób wyszukać interesującą ich ofertę, a Ty na pewno zachęcisz posiadaczy elektryków do wyboru właśnie Twojej oferty!


Sezon zimowy tuż-tuż. Sprawdź: Zimowa oferta wypoczynku dla rodzin z dziećmi. O czym warto pamiętać?


Pamiętaj, że parking dla gości i stacja ładowania samochodów elektrycznych to podstawa, dzięki której zachęcisz do przyjazdu zmotoryzowanych turystów. To niezwykle ważne w przypadku tych dużych i popularnych miejscowości.Następny artykuł Mikołajki w różnych...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej